SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Istrie > Pula

Největší město Istrie se nachází v jižním cípu poloostrova. Přes 3000 let stará historie nabízí vyžití zejména milovníkům kultury a historie. Největší vliv na vývoj města měla římská nadvláda, při níž byly postaveny i nejznámější dominanty města. Ať už je to Arena, která je replikou římského amfiteátru, Římský a Augustův chrám, Vítězný oblouk, Římské divadlo. Z ostatních období se v městě nachází množství kostelíků, kaplí a pozoruhodných uliček.

Aparthotel DEL MAR ****

Aparthotel DEL MAR ****

Nedávno postavený Aparthotel Del Mar je jen několik metrů od moře v typické istrijské vesničce Banjole, asi 4km od města Pula. Skládá z hlavní budovy a novějšího depandance (asi 30m).

Hotel PARK PLAZA HISTRIA ****

Hotel PARK PLAZA HISTRIA ****

Celoročně otevřený komfortní hotel Park Plaza Histria se nachází na výběžku Verudela asi 4km od historického centra střediska Pula, které je dobře dostupné místní dopravou. Nová nákupní ulice "Verudela Avenue" mezi recepce Park Plaza Histria a Park Plaza Verudela. V květnu 2013 k hotelu připojeny další nově renovované pokoje (původně hotel Palma).

Hotel PARK ***

Hotel PARK ***

Hotel Park (kompletně renovovaný 1999) sestává ze 3 částí a nachází se v resortu Verudela při Pule, asi 4km od centra, které je dobře dostupné místní dopravou (cca každých 20min).

Apartmány HORIZONT **

Apartmány HORIZONT **

Turistický komplex tvoří 312 moderně vybavených ubytovacích jednotek rozdělených do skupinek po 6-20 apartmánů rozmístěných po poloostrově, který se stupňovitě spouští až k moři, obklopenými bujnou přímořskou vegetací. Do centra města je to 3km.

Rezort PARK PLAZA VERUDELA ****

Rezort PARK PLAZA VERUDELA ****

Resort Park Plaza Verudela leží v turistickém komplexu, který se nachází 2km od centra města Pula.

Apartmány VERUDELA BEACH ***

Apartmány VERUDELA BEACH ***

Apartmány Verudela Beach se nacházejí nedaleko pláže uprostřed zeleně na dobře vybaveném poloostrově Verudela, jen 4km od centra Puly, které je dobře dostupní místní dopravou.

Hotel Resort SPLENDID **

Hotel Resort SPLENDID **

Resort Splendid Pula se nachází v lokalitě koupaliště Zlatne Stijene, pouze 3km od historického centra Puly, přímo na pobřeží s překrásným panoramatickým výhledem.

Resort CENTINERA ***

Resort CENTINERA ***

Turistický resort Centinera se nachází 6km od střediska Pula, v malé rybářské vesničce Banjole ve stejnojmenné zátoce Centinera mezi mysem Bumbište a Indije.

Hotel PULA ***

Hotel PULA ***

Kompletně zrekonstruovaný hotel Pula se nachází ve městě Pula, v blízkosti piniového lesíka, v blízkosti obchodů, restaurací, barů.

Soukromé apartmány IVAN

Soukromé apartmány IVAN

Soukromé apartmány Ivan se nacházejí 2km od centra města Pula, 600m od supermarketu a 100m od restaurace.

Apartmány GIANNI

Apartmány GIANNI

Apartmány Gianna se nacházejí v městečku Pula, které je jedno z nejstarších místě na Istrii. Pula je nejvýznamnější a největší mořský přístav na Istrii, a pulská záliv patří k nejlepším přirozeným přístavem na Jadranu. Restaurace a supermarkety 500m, centrum města 2km.

Privátní apartmány

Privátní apartmány

Privátní apartmány se nacházejí v městečku Pula a Medulin, které jsou významné střediska cestovního ruchu.

Hotel BRIONI **

Hotel BRIONI **

Hotel Brioni se nachází přímo naproti pláže, je obklopený borovicovým lesem, pobřežní promenáda cca 1,4km. Historické centrum města Pula cca 4km, město je dostupné veřejnou autobusovou dopravou, spojení je každých 20 min, lístek na autobus na jednu cestu je za cca € 1,40 /osoba. V blízkosti hotelu supermarket, kadeřnictví, směnárna, restaurace, pizzerie a zmrzlinové obchody.


Dovolená Pula

Město se dělí na několik částí, v nichž jsou vybudovány turistická střediska. Nejznámějšími jsou Fažana, Štinjan, Medulin, Pješčana Uvala, Punta Verudela a Premantura. Přírodní perlou Puly je národní park Brijuni, který byl v minulém režimu často navštěvován světovými lídry. Na jednom z ostrůvků měl své letní sídlo i Josip Broz Tito.

Fažana je malá rybářská osada asi 8 km severně od Puly přímo naproti souostroví Brijuni. Z městečka se denně pořádají lodní výlety na tyto ostrovy.

Středisko Medulin je známo především svou písečnou pláží na poloostrově Kašteja, kterou vyhledávají zejména rodiny s malými dětmi. V Medulinu je vybudován kemp a hotelové resorty. Osada zároveň nabízí široké sportovní vyžití: volejbal, windsurfing, minigolf, tenisové kurty, potápění.

Premantura se nachází na poloostrově Kamenjak, což jí dodává specifický ráz. Najdete zde malé kamenité pláže, které dodávají pobřeží krásný modro-zelený nádech. Oblast nabízí ubytování zejména ve čtyřech vybavených kempech.

Punta Verudela patří k nejnavštěvovanějším částem Puly a zároveň je výborně vybavena. Nachází se přibližně 8 km od Puly, kam se dostanete i procházkou po pobřežní promenádě. Osada se nachází na malém vyvýšeném poloostrově, který je pokrytý komplexem apartmánů s bazény s tobogány, tenisovými kurty, restauracemi a obchody. Středisko je vyhledávané zejména rodinami s dětmi. Pláže jsou zde převážně kamenité, popř. skalnaté.

Pješčana Uvala se nachází přímo naproti Punta Verudele, asi 4 km od centra Puly. Nabízí ubytování převážně apartmánového typu. Název dostala podle přírodní písečné pláže, v níž se nachází. Většina pláží je kamenitá. Ve středisku najdete i restaurace, diskotéky, bary a obchody.