SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Jižní Dalmácie > Dubrovnik

Toto středověkým dojmem působící město má fascinující polohu na úpatí skalního masívu. Ze tří stran je omýváno mořem a obklopené mohutnými hradbami. Počet a umělecká úroveň pamětihodností a nakonec i svá jižanská, středomořská atmosféra, to vše charakterizuje Dubrovník, který je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Hotel VALAMAR DUBROVNIK PRESIDENT *****

Hotel VALAMAR DUBROVNIK PRESIDENT *****

Hotel Valamar President má výbornou polohu přímo naproti moři a nabízí ohromující výhled na Elafitské ostrovy. Světoznámé historické město Dubrovník je vzdáleno jen 6km.

Hotel VALAMAR CLUB ***

Hotel VALAMAR CLUB ***

Hotel Valamar Club Dubrovnik je jediný rodinně orientovaný hotel v Dubrovníku. Nachází se asi 300m od hotelu Valamar President a asi 6km od centra historického města Dubrovník.

Hotel IVKA ***

Hotel IVKA ***

Hotel Ivka leží v krásném prostředí v jižní Dalmácii, cca 2km od centra města Dubrovník. Spojení do centra zajištěno místní dopravou, zastávka autobusu 50m.

Hotel KOMODOR ***

Hotel KOMODOR ***

Hotel Komodor, jeden z nejstarších hotelů na poloostrově Lapad, leží na jižním výběžku Chorvatska jen 3 km od centra města Dubrovník.

Aparthotel IMPORTANNE SUITES *****

Aparthotel IMPORTANNE SUITES *****

Aparthotel obklopen piniovým lesem se nachází na poloostrově Lapad v vesničce Babin Kuk a má ideální polohu jen 3km od historického centra města Dubrovník. Letiště Dubrovník je vzdáleno jen 25km.

Hotel ADRIATIC **

Hotel ADRIATIC **

Hotel Adriatic leží v zátoce Lapad v jižní Dalmácii vzdálen od centra města 4,5km.

Hotel  AQUARIUS ***

Hotel AQUARIUS ***

Příjemný hotel je obklopen středomořskou vegetací a nachází asi 3 km od centra Dubrovníku - nejkrásnějšího města chorvatského pobřeží, které je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Hotel SPLENDID ***

Hotel SPLENDID ***

Hotel Splendid leží uprostřed zahrady středomořské vegetace, která vede dolů k soukromé pláži v romantickém zálivu Lapad severozápadně asi 4km od historického centra Dubrovnik. Spojení do historického centra každých 15min místní dopravou. V blízkosti hotelu je promenáda s obchody, bary a restauracemi, také nákupní centrum.

Hotel UVALA ****

Hotel UVALA ****

Hotel Uvala se nachází v klidné části zálivu Lapad, které dominuje průzračné moře a zeleň stinných borových lesů. Staré Město Dubrovník je dostupné autobusem za cca 15 minut, zastávka

Hotel VIS ***

Hotel VIS ***

Hotel Vis se nachází v zátoce Lapad přímo u pláže, oblíbená promenáda s mnoha restauracemi a kavárnami je v docházkové vzdálenosti, autobusová zastávka do Starého Města Dubrovníku je přímo před hotelem.

Hotel LERO ***

Hotel LERO ***

Hotel Lero se nachází v centru Dubrovníku, v docházkové vzdálenosti (1,2km) od Starého Města. Přístav Gruz a hlavní autobusové nádraží 20 minut chůze, letiště Dubrovník – Cilipi 22km.

Hotel NEPTUN ****

Hotel NEPTUN ****

Nově zrekonstruovaný hotel Neptun se nachází na poloostrově Lapad na klidném místě, je obklopený přírodou a poskytuje nádherný výhled na moře a Elafitské ostrovy. Historické město Dubrovník je vzdáleno 5km, asi 10 minut jízdy autem, autobusová zastávka je u hotelu.


Dovolená Dubrovnik

Pokud chcete město navštívit, vyčleňte si na něj minimálně jeden den. Množství kulturních a historických památek Vám nedovolí jen tak snadno odejít. Prohlídku města začněte na městských hradbách, které v délce 2 km, obklopují celé staré město. Uvnitř hradeb najdete několik zajímavých kostelů a kaplí jako např. kaple sv. Spasitele, františkánský kostel, Kostel sv. Blažeje, náměstí jako např. Náměstí Luža se Sponzovym palácem, městskou zvonicí a hlavní ulici Placa s mnoha restauracemi, kavárnami a cukrárnami.

Nejvýznamnější světskou stavbou je Knížecí palác s otevřeným nádvořím, kde se v létě konají četné koncerty. Východní a západní část města chrání dvě pevnosti: Lovrijenac a Revelin. Nádherný výhled na město poskytuje vrch Srd, který se vypíná přímo nad městem a dá se tam dostat i lanovkou.

Na západ od starého města se nachází zámořský přístav Gruz. Na jeho západní straně se začíná poloostrov Lapad, kde se nachází většina luxusních hotelů s vlastními plážemi. Vyhledávaná pláž s hrubým pískem se nachází v části Sumartin. Z dalších veřejných pláží jsou známé pláže v části Banja a oblázková pláž Copacabana v části Babin Kuk, odkud je nádherný výhled na staré město a přilehlé Elafitské ostrovy.