SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Jižní Dalmácie > Korčula - ostrov Korčula

Ostrov Korčula patří mezi turisty nejvyhledávanější chorvatské ostrovy. Od pevniny (poloostrova Pelješac) ho odděluje pouze 2km široký kanál, proto je vhodné použít na dopravu rychlejší trajektové spojení z města Orebič, nebo déle ze vzdálenějšího Splitu, nebo dlouhý trajekt, který jede z Rijeky do Dubrovníku se zastávkou v hlavním městě Korčula. Ostrov byl obydlen již v dávné minulosti, je porostlý hustou vegetací, nabízí krásné pláže (Vela Luka, Korčula, Lumbarda ...).

Hotel BON REPOS ***

Hotel BON REPOS ***

Komplex Bon Repos obklopený zelení se nachází na ostrově Korčula, cca 2km od historického centra města Korčula.

Hotel PARK **

Hotel PARK **

Hotel Park leží na ostrově Korčula v pěkném přírodním prostředí přímo u pláže.

Apartmány BON REPOS ***

Apartmány BON REPOS ***

Komplex sestává z hotelů kategorie 2 *, 3 * a apartmánů. Apartmány Bon Repos obklopeny zelení se nacházejí asi 2 km od historického centra města Korčula.

Hotel KORSAL ****

Hotel KORSAL ****

Nedávno vybudovaný hotel Korsal se nachází na klidném místě v blízkosti pláže, asi 400m od centra historického města Korčula.

Hotel LIBURNA ****

Hotel LIBURNA ****

Hotel Liburna je postaven v tradičním dalmatském stylu, nachází se v blízkosti moře, obklopen stromy a středomořskou vegetací. Centrum historického města Korčula jen pár minut chůze od hotelu, cca 400m.

Hotel MARKO POLO ****

Hotel MARKO POLO ****

Hotel Marko Polo byl kompletně renovovaný v roce 2006, nachází se na ostrově Korčula na klidném, vyvýšeném místě nad mořem. Poskytuje krásný výhled na historické město Korčula, které je vzdáleno asi 400m.


Dovolená Korčula - ostrov Korčula

Hlavní město (stejnojmenného názvu jako ostrov) je ukázkou originálního sídelního řešení.
Nachází se nad mořem, na oválném výčnělku pevniny, kde leží jeho nejkrásnější historická část. Je výborný výchozí bod pro poznávání okolních měst. Ostrov který má protáhlý tvar ve směru východ-západ měří na délku přibližně 50km. Autobusovou dopravou se dostanete na všechna místa ostrova. Spojení funguje spolehlivě, obsluhuje všechny letoviska. Pro dovolenou u moře nabízí ostrov všechny druhy pláží, průzračné moře, sportovní hřiště, restaurace, bary, pěší promenády, noční život, zkrátka každému něco pro příjemnou dovolenou.