SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Jižní Dalmácie > Orebić - polostrov Pelješac

50 km před Dubrovnikem se nachází 70 km dlouhý poloostrov Pelješac, druhý největší poloostrov Chorvatska. Spojení s pevninou tvoří úzký mys u města Ston, chráněný pevností. Mnozí však využívají možnost dopravy trajektem přímo do města Trpanj nebo Orebič z Makarské nebo Drveniku.

Grand hotel OREBIĆ ****

Grand hotel OREBIĆ ****

Grand Hotel Orebić se nachází na klidném místě v zátoce na poloostrově Pelješac, ve městě Orebič. Centrum města 800m po pobřežní promenádě.

Apartmány DALMATINA

Apartmány DALMATINA

Apartmány Dalmatina se nacházejí v tišší části Orebič, asi 1 km od centra města.

Apartmány BELLEVUE

Apartmány BELLEVUE

Apartmány se nacházejí na poloostrově Pelješac asi 1 km od centra střediska Orebić. Hotel Bellevue se nachází v těsné blízkosti.

Hotel KOMODOR

Hotel KOMODOR

Hotel se nachází v jihozápadní části poloostrova Pelješac, v městečku Perna, které je vzdálené od města Orebič asi 4 km.

Hotel ORSAN ***

Hotel ORSAN ***

Hotel Orsan se nachází na poloostrově Pelješac v klidné zátoce, asi 800m od centra města Orebič.

Mobilhomy PERNA ***

Mobilhomy PERNA ***

Kemp Perna se nachází na poloostrově Pelješac nedaleko atraktivního letoviska Orebič. Je obklopený bohatou středomořskou vegetací.


Dovolená Orebić - polostrov Pelješac

Vysoké, macchiou a borovicemi porostlé horská pásma lemují údolí, v nichž se daří olivám, figám, citrusům a vinné révě. Oblast je proslulá jedním z nejlepších vín Chorvatska, odrůdou Dingač. Poloostrov je přírodně velmi rozmanitý, s krásami nedotčené přírody a křišťálového moře se zde setkáte téměř na každém kroku.

Severní strana spíše připomíná Norsko jako jižní Jadran, jižní pobřeží má však typický středomořský ráz. Na Pelješaci se sice dá koupat a věnovat se různým vodním sportům, ale tyto možnosti jsou mnohem skromnější. Nejkrásnější a velmi navštěvované místo je městská pláž v Orebići, kterou tvoří asi 1,5 km dlouhý úsek pod piniemi. Při Trpanji je koupání zakázáno kvůli provozu trajektů. Písečné a oblázkové zátoky jsou při Trsteniku a Žuljane.

Pelješac je i oblíbeným střediskem vodních sportů, potápění, windsurfingu, cyklistiky a turistiky, dovolená Orebič.

Největší část a zároveň nejnavštěvovanější tvoří region Orebič, který zahrnuje osady jako Viganj, Kučište, Perna, Lovište, Mokalo, Trstenik, Dingač, Crkvice. Město Orebič je nejvýznamnějším městem poloostrova, nachází se na jižním cípu poloostrova, pod horou Sv. Ilija, odkud je výhled na celý Pelješac a ostrov Korčula. Je to živé turistické a přístavní centrum s kavárnami, restauracemi a obchůdky. Krásná písečná pláž Trstenica se nachází hned při vstupu do města. Před hotelem se nacházejí oblázkové pláže s kamenitými částmi a vybetonovaným plochami, chráněné piniovým lesem.