SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Kvarner > Cres - ostrov Cres

Ostrov patří k vnějšímu pásu Kvarnerských ostrovů a patří k největším chorvatským ostrovem. Každá část ostrova je odlišná. Sever ostrova je značně hornatý, severovýchod je kvůli silným větrem pustý a nehostinný. Severozápadní pobřeží je zelené, pokryté lesy. Moře v okolí ostrova je značně chráněno, kvůli výskytu delfínů, které zde můžete občas setkat. Nejvíce obcí se nachází na západním pobřeží, z nichž nejvýznamnější jsou město Cres a Martinščica, které jsou zároveň jedinými letovisky ostrova. Cres se vyznačuje nejvyšší koncentrací kempů, z nichž mnohé jsou maličké.

Hotel a depandance KIMEN ***

Hotel a depandance KIMEN ***

V příjemném prostředí leží rodinný, zrenovovaný hotel Kimen, v hlavním městě ostrova Cres. Od centra města je vzdáleno 1 km.

Apartmány VILLA MAGNOLIJA ****

Apartmány VILLA MAGNOLIJA ****

Krásná vila s celkem 8 apartmány se nachází v klidném prostředí asi 400 m od centra města Cres.


Dovolená Cres - ostrov Cres

Administrativní centrem ostrova je město Cres, které leží v zátoce a má zachovalé městské opevnění. Městečko má charakteristické křivolaké a úzké uličky. Pláže se nacházejí mimo hlavního centra města. Jsou převážně oblázkovo-kamenité. Pláž při autokemp Kovacine je oceněna "Modrou vlajkou" a zároveň na jejím konci se nachází také nudistická pláž. Město je vyhledávaným centrem potápěčů a jachtařů. Během sezóny se ve městě koná řada kulturních a zábavných akcí pro turisty.