SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Kvarner > Krk - ostrov Krk

Největší chorvatský ostrov, který je s pevninou spojen zajímavým 1,9 km dlouhým mostem. Ostrov má mnoho přírodních krás, bohatou minulost, tradiční kuchyni, široké možnosti pro výlety na kolech po upravených cyklistických stezkách a hlavně bohatou turistickou historií. Nejúrodnější a nejhustěji osídlenou částí ostrova je severní pobřeží. 

Hotel DRAŽICA ***

Hotel DRAŽICA ***

Hotel Dražica má výhodnou polohu u moře ve středisku Krk na stejnojmenném ostrově 800m od centra města.

Privátní apartmány KRK

Privátní apartmány KRK

Privátní apartmány se nacházejí v soukromých domech, různé umístěných na ostrově Krk.

Apartmány GRŽALJA - ROŽIĆ

Apartmány GRŽALJA - ROŽIĆ

Soukromý dům s apartmány se nachází asi 800 m od centra města Krk. Město Rijeka (pevnina) je vzdáleno 50 km.

Hotel Valamar KORALJ ***

Hotel Valamar KORALJ ***

Romantic Hotel Valamar Koralj se nachází asi 1km od centra města Krk (10min chůze) na ostrově Krk, jen pár metrů od moře. Restaurace a obchody od 100m od hotelu. Klidné místo nad zálivem, hotel obklopuje hustý piniový porost. Romantic hotel je zaměřen zejména na páry a romantické pobyty, ale nabízí i program pro děti v Maro Clubu.

Depandance VILLA LOVORKA ***

Depandance VILLA LOVORKA ***

Depandance Villa Lovorka se nachází asi 50m od hotelu Dražica. Leží v klidném prostředí mezi borovicemi a vavříny nedaleko od pláže. Centrum města Krk je vzdáleno cca 800m.

Depandance TAMARIS ***

Depandance TAMARIS ***

Depandance Tamaris se nachází podél promenády přímo na břehu moře nad zálivem s oblázkovou pláží, asi 800m od centra města Krk. Depandance je nejmenší zařízení hotelového komplexu Dražica.


Dovolená Krk - ostrov Krk

Převážná část pobřeží zde je strmá a skalnatá s drobnými plážemi. Východní část pobřeží je naprosto rozdílná, kvůli silným větrům, které zde vanou, což způsobilo nelítostný kamenitý charakter krajiny. Východní pobřeží je strmé a nepřístupné. Magnetem na ostrově jsou i historická centra měst jako Krk nebo Baška.

Nejnavštěvovanější částí ostrova je jižní a západní pobřeží s městy Baška, Krk, Malinska, Njivice a Omišalj.

Hlavní město ostrova, město Krk, se rozkládá na malém poloostrově, na němž leží historické centrum obklopené hradbami. Hlavní stavební památkou je mariánská katedrála a Frankopanskej zámek s válcovou věží. Hlavní městská pláž z drobných oblázků se nachází v zátoce Dražica, asi 1 km od centra města Krk. Další pláže jsou většinou kamenité s vybetonovaným plochami.

Rybářské městečko Baška na jihovýchodě ostrova má starou turistickou tradici. V Bašce se nachází nejkrásnější pláž ostrova Vela Plaža z drobných oblázků a hrubého písku. Na okraji měst se nachází také nudistická pláž Bunculuka. Baška je vyhledávaným místem i pro potápěče, jachtaře a windsurfistov.

Obec Malinska na severozápadním pobřeží se značně odlišuje od ostatních středisek zejména svojí bujnou vegetací. Pláže v městečku jsou z části oblázkové, no převládají upravené betonové plochy na slunění. Z města vede i cyklistická trať do okolí.