SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Kvarner > Pag - ostrov Pag

Třetí největší ostrov v Kvarnerském zálivu se nachází na jihu a s pevninou ho spojuje most, který mu zajistil takový rozmach. Povrch ostrova je různorodý, na jihozápadě je ostrov nízký a na severovýchodě je vysoký a strmý. Většina ostrova je holá a kamenitá, kromě západního pobřeží, které je porostlé myrtovníkmi a borovicemi. 

Hotel PAGUS ****

Hotel PAGUS ****

Hotel Pagus má výbornou polohu v blízkosti centra města Pag rovnou oproti pláži.

Privátní apartmány PAG

Privátní apartmány PAG

Privátní apartmány se nacházejí ve středisku Pag na stejnojmenném ostrově Pag.

Apartmány MAGDALENA

Apartmány MAGDALENA

Apartmánový dům Magdalena se nachází v hlavním městě ostrova Pag, asi 100 m od jeho centra. Nejbližší supermarket je vzdálen 50 m.

Apartmány BORIS

Apartmány BORIS

Apartmánový dům Boris se nachází v tišší části města Pag, asi 250 m od centra. Nejbližší supermarket se nachází 50 m od domu.


Dovolená Pag - ostrov Pag

Ostrov je známý chovem ovcí, z jejich mléka se vyrábí známá specialita pažský sýr. Známé jsou i krásné lidové kroje z této oblasti a také ručně vyráběné krajky. Ostrov je vyhledáván turisty, kteří preferují klid, čisté moře a ne příliš hlučné zábavy. Výjimkou je pouze vyhlášená pláž Zrče, která je centrem zábavy na ostrově. Na pobřeží pažského zálivu se nacházejí pěkné oblázkové pláže, místy s hrubým pískem. Ostrov má možnosti i na sportování, ať už je to cyklistika, plachtění nebo surfovaní. Nejdůležitějšími středisky jsou města Pag, Novalja a další menší vesničky.

Největší město a přístav Pag se nachází na jihovýchodě ostrova. Ve středověku bylo historické centrum značně zničeno a později kousek dále bylo vybudováno nové centrum, čímž nabylo gotický až renesanční charakter. Z kulturních pozoruhodností se vyplatí vidět Knížecí palác, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, který je dominantou centra města a městská věž, která byla kdysi součástí městského opevnění.