SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Kvarner > Rab - ostrov Rab

Jeden z nejkrásnějších a nejzelenějších ostrovů Jadranu. Pokrývá jej rozsáhlé borovicové lesy, které chrání zátoky s vyhledávanými písčitými plážemi. Důvodů k návštěvě ostrova je několik: klima vhodná pro lidi trpící respiračními a srdečními chorobami, dlouhá tradice turistiky, různorodé prostředí. Městečka zde mají typické historická centra se zajímavými památkami. Turisté navštěvují především města Rab, Barbat, Banjol, Kampor zda Lopar.

Hotel CAROLINA ****

Hotel CAROLINA ****

Hotel Carolina renovovaný v roce 2003 se nachází na klidném místě obklopen piniemi, na ostrově Rab - část Kampor. Od historického centra města Rab je vzdálen cca 5km.

Grand Hotel IMPERIAL ****

Grand Hotel IMPERIAL ****

Nově renovovaný (2013) Grand Hotel Imperial s nejdelší tradicí na ostrově Rab se nachází v blízkosti parku, přístavu a náměstí městečka Rab.

Bungalovy SUHA PUNTA

Bungalovy SUHA PUNTA

Komplex je sestaven z jednopatrových radových domečkůobklopenej zrlrní asi 4km od centra městečka Rab.

Hotel PADOVA ***

Hotel PADOVA ***

Příjemný hotel se nachází jen 500 m od historického centra městečka Rab, v těsné blízkosti moře.


Dovolená Rab - ostrov Rab

Pláže jsou v každé oblasti odlišné. Východní pobřeží je charakteristické silnými větry a značně nehostinnou pevninou, na severovýchodě je výraznou součástí poloostrov Lopar, který je velmi členitý a proslulý nejpopulárnější písečnou pláží Jadranu. Severozápadní pobřeží je velmi členité. Ostrov je rovněž oblíbeným pro nudisty. Nejznámější nudistická pláž se nachází na poloostrově Frkanj, dostupná lodním taxíkem, ve městě Lopar pláž Cove Ciganka a na poloostrově Kalifront. Kromě nich se na pobřeží nachází mnoho zákoutí, které nudisté často využívají.

Ostrov je vyhledáván cyklisty, protože na ostrově se nachází několik cyklistických tras, jachtaři díky vybudovanému soukromému přístavu ve městě Rab.

Hlavním střediskem ostrova je stejnojmenné město Rab s přilehlými turistickými osadami Barbat, Banjol a Suha Punta. Historické centrum má značný benátský vliv se zachovalou mořskou branou a knížecím palácem, katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a středověkými uličkami. Vyhledávané pláže se nacházejí v části Suha Punta s oblázky, kameny a skalami, která je oceněna "Modrou vlajkou". Město zároveň poskytuje široké možnosti kulturního vyžití a zábavy.

Severnímu pobřeží dominuje poloostrov Lopar s proslulou písečnou pláží "Rajska plaža" s velmi pozvolným vstupem do moře, ideální pro děti a neplavce. Mezi skalisky poloostrova si přijdou na své i milovníci romantického koupání a pláže Sahara a Ciganka jsou vyhrazena pro nudisty.