SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Kvarner > Veli Lošinj - ostrov Lošinj

Další z Kvarnerských ostrovů leží jižně od ostrova Cres. Ostrov je charakteristický rozmanitostí severní a jižní části. Sever ostrova je hornatý, jižní pobřeží je členité a s typickou subtropickou vegetací (piniové lesy, palmy a oleandry). V oblasti ostrova se můžete setkat také s delfíny, kvůli čemu je tato část moře vysoce chráněna. Na západě ostrova se nacházejí zajímavé jeskynní útvary. Hlavními turistickými centry jsou města Mali a Veli Lošinj, které jsou vyhlášenými klimatickými lázněmi vhodnými zejména pro alergiky a astmatiky.

Hotel PUNTA ***

Hotel PUNTA ***

Hotel Punta se nachází na výběžku s překrásným výhledem na souostroví, malebný přístav a na majestátní pohoří Velebit. Centrum města Mali Lošinj je vzdáleno asi 4 km. Celý komplex je obklopen borovicemi.

Apartmány PUNTA ****

Apartmány PUNTA ****

Apartmány Punta patří k hotelu Punta a nacházejí se na výběžku s překrásným výhledem na souostroví, malebný přístav a na majestátní pohoří Velebit. Centrum města Veli Lošinj je vzdáleno asi 4 km. Celý komplex je obklopen borovicemi.

Hotel Villa ELISABETH ***

Hotel Villa ELISABETH ***

Villa Elisabeth je nově renovované (2013) hotel ozdravného resortu ostrova Lošinj. Díky příznivým klimatickým podmínkám je tento ostrov domovem lázeňského turismu již od roku 1885. Villa Lošinj se nachází asi 650m od centra Veli Lošinj.


Dovolená Veli Lošinj - ostrov Lošinj

Město Mali Lošinj je největším městem ostrova, pro své mírné klima oblíbené již z dob rakouského císaře Františka Josefa I. Ve městě se nachází rušný a oblíbený jachtařský přístav, kolem kterého se rozkládá staré město. Nejlepší pláž se nachází v zátoce Čikat, kde se nachází i nudistická pláž. Pláže jsou z drobného štěrku, resp. hrubého písku, na okrajích s vybetonovaným plochami. Pláž Veli žal-Sunčana uvala je oceněna "Modrou vlajkou". Během sezóny se ve městě koná Lošinjské kulturní léto, během něhož se ve městě konají koncerty, výstavy a divadelní představení.

V jihovýchodní části se nachází oblíbené menší letovisko Veli Lošinj, s dlouholetou tradicí klimatických a léčebných lázní. Ve městě se nachází mnoho parků se zahradami. Dominantou centra je farní kostelík, který se nachází u přístavu.

Pláže v městečku jsou převážně skalnaté a přírodně kamenité.