SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2017

Severní Dalmácie > Kukljica - ostrov Ugljan

Na poloostrově Kukljica jsou vhodná místa ke koupání, na mysu Zelena Punta jsou pláže vyhrazené pro nudisty. Zajímavostí Kukljice je každoroční církevní slavnost, která se koná v srpnu a doprovází ji procesí s konvojem rybářských lodí. Město Preko je vedle Kukljice nejživějším střediskem s přístavem pro trajekty a krásnou písčitou pláží vhodnou pro děti v zátoce Jaz.

Apartmány ZELENA PUNTA ***

Apartmány ZELENA PUNTA ***

Turistický komplex Zelena Punta se nachází na přírodním poloostrově, který uzavírá zátoku Kukljica. Centrum rybářské osady Ugljan je vzdáleno jen 600m, město Kukljica je vzdáleno 10 minut chůze.


Dovolená Kukljica - ostrov Ugljan

Ostrov Ugljan patří k ostrovům zadarské riviéry a svou polohou je k pevnině nejbližší. Ugljan je přezdívaný „zahradou Zadaru“, kvůli svým polím, ovocným sadem, vinicím a olivovým hájem. Nejvyhledávanější oblast ostrova je severovýchodní pobřeží s rybářskými vesničkami jako Kukljica, Kali, Preko a Ugljan. Opačná strana ostrova je neobydlená, bohatá na podmořský svět, ideální pro potápění a rekreační rybaření. Kamenité a místy písčité pláže, křišťálově čisté moře, různé možnosti ubytování, vynikající gastronomie jsou důvody, pro které se určitě oplatí navštívit ostrov Ugljan.