SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Severní Dalmácie > Šibenik

Šibenik se rozvíjel tak trochu ve stínu Zadaru a Splitu. Přesto však bezpochyby patří k nejkrásnějším městům v celé oblasti východního Jadranu. Už poloha při ústí řeky Krky v ideálně chráněném zálivu je zajímavá.

Hotel ANDRIJA ****

Hotel ANDRIJA ****

Beach Kids Hotel Andrija speciálně vhodný pro rodiny s dětmi se nachází v Solaris Beach Resort, mezi hotely Ivan a Jakov. Od starobylého města Šibenik je vzdálený 6km.

Hotel IVAN ****

Hotel IVAN ****

Komfortně zrenovovaný Hotel Ivan (2013) má centrální polohu v Solaris Beach Resort, v blízkosti atrakcí a služeb. Od starobylého města Šibenik je vzdálený 6km.

Hotel JAKOV ***

Hotel JAKOV ***

Hotel Jakov se nachází v rodinné části Solaris Beach Resort, v blízkosti Aquaparku a golfového hřiště. Šibenik je vzdálený 6km.

Vily DALMATIAN STARS ****

Vily DALMATIAN STARS ****

Vilky Dalmatian Stars jsou součástí komplexu Solaris a nacházejí se přímo u moře. Starobylé město Šibenik cca 6km.

Apartmány VILLAS KORNATI ****

Apartmány VILLAS KORNATI ****

Apartmánové domy Villa Kornati se nacházejí na klidném místě v komplexu Solaris mezi Yacht Marina a Camping Beach Resort. Šibenik cca 6km.

Hotel NIKO ***

Hotel NIKO ***

Hotel Niko je jeden z pěti hotelů komplexu Solaris, který se nachází zhruba 4km od centra vyhledávaného města Šibenik v piniovém lese.

Hotel JURE ****

Hotel JURE ****

Hotel Jure se nachází v Solaris Beach Rezort, obklopený piniemi, v blízkosti všech zařízení rezortu. Šibenik 6km.

Mobilní domy SOLARIS

Mobilní domy SOLARIS

Mobilní domy Solaris se nacházejí hned vedle pláže uprostřed borovicového lesa, asi 6km od Šibeniku.


Dovolená Šibenik

Nejvýznamnější stavbou starého města je určitě Katedrála sv. Jakuba, která je ve středu města a také blízko pobřeží. Severovýchodně od katedrály se rozprostírá Náměstí Chorvatské republiky. Šibenik je přímo obklopen starými pevnostmi: Sv. Anou, Sv. Ivanem, Sv. Nikolou a Šubićevcom. Samotné město neleží při otevřeném moři a v oblasti města nemá dobré možnosti ke koupání. Nejbližší rekreační oblastí je poloostrov Zablače s mnoha hotely, kempem i sportovními zařízeními. Malé ostrovy Krapanj, Prvič, Zlarin, Kaprije a Žirje jsou oblíbeným místem výletů.