SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Severní Dalmácie > Zadar

Největší město severní Dalmácie, je významnou obchodní metropolí a současně důležité kulturní město celé oblasti s významnými církevními i sakrálním památkami Chorvatska. Historické jádro leží na poloostrově chráněném mohutným opevněním. Na jižním konci města se nachází park Vladimíra Nazora se zbytky citadely, které dnes slouží jako divadlo v přírodě. 

Privátní apartmány LIDIA

Privátní apartmány LIDIA

Privátní apartmánový dům Lidia se nachází v klidném prostředí, asi 6 km od centra města Zadar. Majitel bydlí v domě.

Hotel DONAT ***

Hotel DONAT ***

Hotelový komplex Donat se nachází v piniovém lese ve středisku Borik, vzdálené asi 4km od města Zadar, kam se dostanete procházkou po pobřežní promenádě nebo v sezóně turistickým vláčkem.

Apartmány PUNTAMIKA ****

Apartmány PUNTAMIKA ****

Apartmány Puntamika se nacházejí v klidnější části Zadaru, cca 3km od centra. Díky své poloze lze apartmány využít jako výchozí bod pro návštěvu národního parku Paklenica nebo lodní výlet po ostrovech Kornati.

Hotel FALKENSTEINER ADRIANA SELECT ****

Hotel FALKENSTEINER ADRIANA SELECT ****

Hotel Falkensteiner Adriana Select se nachází ve vesničce Borik vzdáleném asi 3 km od města Zadar v Severní Dalmácii.

Apartmány GALOV

Apartmány GALOV

Apartmány Galov se nacházejí ve středisku Diklo, asi 5 km od centra města Zadar. Apartmány leží v mírném svahu

Apartmány GABI

Apartmány GABI

Apartmán Gabi se nachází ve městě Zadar, v turistické oblasti Diklo, asi 3 km od centra města. Apartmá leží v mírném svahu.

Hotel KOLOVARE ****

Hotel KOLOVARE ****

Hotel Kolovare se nachází v blízkosti historického centra Zadar, v tiché oblasti, obklopen borovým lesíkem.

Hotel FALKENSTEINER CLUB FUNIMATION BORIK ****

Hotel FALKENSTEINER CLUB FUNIMATION BORIK ****

Hotel Falkensteiner Club Funimation Borik leží v severní Dalmácii jen 5 km od města Zadar v pěkném prostředí s piniemi a jen 100m od pláže.


Dovolená Zadar

Dalšími zajímavostmi je bývalé římské fórum, Kostel sv. Donata a Katedrála sv. Anastázie. Za návštěvu určitě stojí mnohé náměstí a uličky např. Náměstí pěti studní a Široká ulice s útulnými kavárnami a restauracemi. Blízko nového přístavu se nachází pozoruhodný mořský orchestr.

Cesty rekreantů míří zejména do oblasti na severním předměstí Borik, kde se nachází velký rekreační komplex s hotely, restauracemi, sportovními zařízeními a městskou oblázkovou pláží. Oblíbeným střediskem pro náročnější je elegantní vilové předměstí Diklo. Jihovýchodně od Zadaru leží na pevnině oblíbené rekreační střediska s plážemi, jachtařskými přístavy a hotely.