SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

imgimgimgimgimgimgimg

Střední Dalmácie

Počínaje městem Trogir přes rušné hlavní město Split, které je druhým největším v Chorvatsku a v letní sezoně je přeplněno turisty až po Makarskou riviéru se nachází nejoblíbenější část Chorvatska - Střední Dalmácie. Vyhledávaná je především oblast na jih od Splitu, kde se nad pásem pláže z bílých oblásků vypíná strmé pohoří. Důvodem, proč cestovat tak daleko na jih je Makarská riviéra a světoznámé ostrovy Hvar, Brač a Korčula.

Ubytování Střední Dalmácie

Holiday Village SAGITTA ***

Holiday Village SAGITTA ***

Komplex Holiday Village Sagitta se nachází 7km jižně od centra města Omiš. Leží na klidném místě u moře, v piniovém lese. Do centra jezdí místní autobusová doprava.

Hotel BRZET ***

Hotel BRZET ***

Hotelový komplex pavilonového typu Brzet se nachází u pláže uprostřed piniového háje v středisku Omiš, jen asi 800m po chodníku do centra. V blízkosti je i historický kostel St.Euphemio z 5. století.

Privátní apartmány OMIŠ

Privátní apartmány OMIŠ

Privátní apartmány se nacházejí v různých domech ve středisku Omiš-přístav v ústí řeky Cetina, cca 26 km jihovýchodně od Splitu.

Hotel PLAŽA ****

Hotel PLAŽA ****

Oblíbený hotel Plaža, postavený jen v roce 2007, se nachází ve středisku Omiš, téměř přímo v centru, u pobřežní promenády.

Hotel DIADEM ****

Hotel DIADEM ****

Moderní hotel Diadem se nachází v horní části komerčních budov Studenac a poskytuje nádherný výhled na malebné městečko Omiš. Centrum letoviska Omiš je vdáleno cca 500m, město Split 20km a letiště Split 45km od hotelu.

Hotel JADRAN ***

Hotel JADRAN ***

Hotel Jadran se nachází v borovém háji v malebné vesničce Donji Seget. Cca 3km od historické části města Trogir. Pobřežní promenáda v blízkosti. Letiště Split 7km.

Privátní apartmány TROGIR **/***

Privátní apartmány TROGIR **/***

Privátní apartmány se nacházejí rozmístěny po městě Trogir, na pobřeží Dalmácie, uvnitř Kaštelanského zálivu, asi 28km od města Split. Historické centrum města, zapsáno v UNESCO, umístěné na ostrově, spojuje s pevninou kamenný most. Okolí Trogiru tvoří překrásné pobřeží tzv.. SKOJ, s množstvím ostrovů a ostrůvků, modravá čistým mořem a množstvím slunce, které ho předurčují k tomu, aby byl jednou z nejvyhledávanějších letních turistických destinací na Jadranu.

Apartmány MEDENA ***

Apartmány MEDENA ***

Komplex celkem 260 apartmánů se nachází 2 km od rybářské vesničky Seget, kam se dostanete po přímořské promenádě. Město Trogir zapsané na seznamu světového dědictví Unesco je vzdáleno 4 km. Letiště ve Splitu je vzdáleno 30 km.

Hotel MEDENA **/***

Hotel MEDENA **/***

Velký hotel skládá z 2 velkých hlavních budov a 2 pavilonů - depandance, je obklopen piniovými stromy a středomořskou vegetací. Od rybářské vesničky Seget je vzdálen asi 1,5 km, kam se dostanete procházkou po přímořské promenádě. Město Trogir zapsané na seznamu světového dědictví Unesco je vzdáleno 5 km. Letiště ve Splitu je vzdáleno 30 km.

Hotel TRAGOS ***

Hotel TRAGOS ***

Hotel Tragos se nachází v historické části města Trogir mezi pevninou a ostrovem Čiovo. Budova hotelu je objekt chráněn UNESCEM.

Hotel TROGIRSKI DVORI ***

Hotel TROGIRSKI DVORI ***

Malý rodinný hotel Trogirski Dvori se nachází asi 2km od centra města Trogir a 3km od letiště Split.

Hotel TROGIR PALACE ****

Hotel TROGIR PALACE ****

Rodinný hotel Trogir Palace se nachází na ostrově Čiovo u moře, asi 200m od centra historického města Trogir, které je zapsané na seznamu světového dědictví Unesco. Letiště ve Splitu je vzdáleno 5km.

Hotel QUERCUS ****

Hotel QUERCUS ****

Příjemný hotel Quercus se nachází v jižní části Makarské riviéry ve středisku Drvenik obklopen piniovým parkem, jen 100m od centra typické dalmatské vesničky. Do blízkého okolí jsou možné výlety i místní dopravou - národní park Biokovo 30km, Makarska 20km, Split 80km, Dubrovnik 130km, ostrovy Hvar a Korčula.

Hotel BELLA VISTA ****

Hotel BELLA VISTA ****

Hotel Bella Vista se nachází v zátoce ve městě Drvenik, nedaleko kostela Saint Jere, 30km od centra Makarské, 124km od letiště Split.

Hotel PANSION MOL ***

Hotel PANSION MOL ***

Hotel Pansion Mol se se nachází přímo u pláže v městečku Drvenik na Makarské riviéře, poskytuje překrásný výhled na moře a okolní ostrovy.

Hotel IVANDA ****

Hotel IVANDA ****

Hotel Ivando se nachází na jednom z nejkrásnějších míst na Makarské riviéře v městečku Drvenik, na půli cesty mezi Splitem a Dubrovníkem.

Vila ROMANTICA ***

Vila ROMANTICA ***

Příjemná soukromá vila Romantica má výbornou polohu nad mořem v oblíbeném středisku Brela asi 15km severně od Makarské. Centrum asi 2km, supermarket 250m.

Hotel BLUESUN MAESTRAL ***

Hotel BLUESUN MAESTRAL ***

Hotel Bluesun Maestral patří do sítě hotelů Bluesun. Nachází se 300m od centra města Brela, na začátku Makarské riviéry, u moře, obklopen piniemi.

Hotel BERULIA ****

Hotel BERULIA ****

Hotel Berulia, obklopený zelení se nachází v městečku Brela, přímo na pláži.

Hotel SOLINE ***

Hotel SOLINE ***

Renovovaný hotel Soline s typickou kaskádovou architekturou dominuje jednomu z výběžků přímo nad pláží v oblíbeném středisku Brela na Makarské riviéře.

Hotel MARINA ***

Hotel MARINA ***

Hotel Bluesun Marina se nachází u jedné z nejznámějších pláží v populárním středisku Brela na Makarské riviéře. Postaven je uprostřed zeleně, na klidném místě, u přímořské promenády, která vede podél pobřeží města Brela.

Privátní apartmány MATKO ***

Privátní apartmány MATKO ***

Privátní apartmány Matko se nacházejí na klidném místě asi 2km od centra Brela v části Jarikuša. Nejbližší supermarket 600m, restaurace 250m.

Hotel HORIZONT ****

Hotel HORIZONT ****

Hotel Horizont (renovovaný 2006) má výbornou polohu přímo u přímořské promenádě při piniovém porostu v oblíbeném středisku Baška Voda, jen 200m od centra.

Privátní apartmány

Privátní apartmány

Privátní apartmány se nacházejí rozmístěny po středisku Baška Voda.

Mobilhomy BAŠKO POLJE ***

Mobilhomy BAŠKO POLJE ***

Mobilhomy Baško Polje se nachází v kempu ve stínu borovic, jen 1km od centra města Baška Voda, v oblasti Makarská Riviéra. Kemp s městem spojuje stezka, vedoucí podél oblázkových pláží.

Hotel CROATIA ****

Hotel CROATIA ****

Hotel Croatia se nachází v centru města Baška Voda přímo na nábřeží v blízkosti restaurací, kaváren, plážové kavárny a obchodů.

Hotel PARK ****

Hotel PARK ****

Moderní hotel Park zařízený ve svěžím designu se nachází přímo naproti pláži v severní části populárního přímořského města Makarska, jen pár metrů od centra.

Hotel DALMACIJA ***

Hotel DALMACIJA ***

Hotel Dalmacija má výbornou polohu asi 500m od centra Makarska u hlavní městské pláži.

Hotel METEOR ****

Hotel METEOR ****

Jeden z top hotelů v Makarské, hotel Meteor má výbornou polohu asi 300m od centra přímo u hlavní městské pláži.

Privátní apartmány KARLO

Privátní apartmány KARLO

Privátní apartmány Karlo se nacházejí jen asi 900m od centra oblíbeného střediska Makarska, obchody a restaurace jen 100-200m od apartmánů.

Privátní apartmány MAKARSKA **/***

Privátní apartmány MAKARSKA **/***

Apartmány se nacházejí v soukromých domech a jsou rozmístěny po turistickém středisku Makarska, nacházejícím se pod horským masivem Biokovo. Makarská riviéra oplývá dlouhými oblázkovými plážemi a překrásným pobřežím.

Hotel BIOKOVKA ***

Hotel BIOKOVKA ***

Hotel Biokovka se nachází v centru města Makarska pod pohořím Biokovo.

Apartmány ŠIMIĆ ****</>

Apartmány ŠIMIĆ ****

Apartmány Šimić se nacházejí ve středisku Makarska, asi 700m od centra. Středisko nabízí široké možnosti zábavy a sportu.

Hotel BIOKOVO ***

Hotel BIOKOVO ***

Hotel Biokovo se nachází v centru města Makarska pod pohořím Biokovo téměř přímo na pláži.

Apartmány BONDI ***</>

Apartmány BONDI ***

Apartmány Bondi se nacházejí ve vyhledávaném středisku Makarska, jen 200 m od jeho centra.

Apartmány SILVANA ***</>

Apartmány SILVANA ***

Apartmány Silvana se nacházejí asi 500m od centra vyhledávaného a rušného střediska Makarska. Město nabízí široké možnosti pro zábavu, nákupy, sport i odpočinek.

Apartmány FAMILIA ***</>

Apartmány FAMILIA ***

Apartmány Familia se nacházejí přímo v centru města Makarska.

Villa NIZIĆ ****

Villa NIZIĆ ****

Moderní a elegantní vila Nizić se nachází asi 300 m od centra města, které nabízí široké možnosti pro zábavu i odpočinek.

Hotel OSEJAVA ****

Hotel OSEJAVA ****

Hotel Osejava se nachází v blízkosti moře, asi 150m od centra města Makarska.

Hotel LAURENTUM ****

Hotel LAURENTUM ****

Hotel Laurentum se nachází ve středisku Tučepi, přímo na promenádě v jeho centru naproti turistickému přístavu s výhledem na ostrovy Brač a Hvar a horu Biokovo. Obchody, stánek a pošta 10m, lékárna 30m, ambulance 100m, zastávka autobusu 300m.

Hotel NEPTUN ***

Hotel NEPTUN ***

All Inclusive hotel Neptun se nachází na klidném místě ve středisku Tučepi asi 4km jižně od Makarské. Centrum Tučepi asi 2km dostupné po přímořské promenádě. Hotel sestává z hlavní budovy a pěti pavilonů (depandance) uprostřed parku.

Hotel AFRODITA ****

Hotel AFRODITA ****

Hotel Afrodita, jeden z hotelů sítě Bluesun se od ostatních v Tučepi liší svou architekturou - směs více menších budov / bungalovů propojených stezkami uprostřed středomořské vegetace. Centrum Tučepi asi 400m. Makarska 4km.

Hotel BLUESUN ALGA ****

Hotel BLUESUN ALGA ****

Hotel Alga se nachází ve městě Tučepi, oblíbeném městě Makarské riviéry, na konci pobřežní promenády. Od centra města je vzdálen asi 400m.

Penzion KOVAČ ***</>

Penzion KOVAČ ***

Penzion Kovač se nachází ve středisku Tučepi asi 250 m od jeho centra.

Apartmány DALMATINA ***</>

Apartmány DALMATINA ***

Apartmány Dalmatina se nachází asi 500 m od centra města Tučepi.

Hotel KAŠTELET ****

Hotel KAŠTELET ****

Nedávno renovovaný tradiční hotel Bluesun Kaštelet se nachází přímo naproti pláži u promenády v populárním středisku Tučepi. Postaven byl již v 18. století jako barokní vila. Makarska asi 5 minut jízdy autem. Sousedí s hotelem Alga.

Hotel SIRENA ***

Hotel SIRENA ***

Oblíbený hotel Sirena se nachází na okraji malebného městečka Makarské riviéry Podgora, 300m od centra. Makarska asi 9km, Split 100km.

Hotel PODGORKA ***

Hotel PODGORKA ***

Hotel Podgorka leží v klidném prostředí města Podgora.

Hotel MEDITERAN ***

Hotel MEDITERAN ***

Hotel Mediteran se nachází v oblíbeném středisku Podgora, asi 300m od jeho centra a přímo u pobřežní promenády.

Hotel MINERVA

Hotel MINERVA

Nedávno renovovaný hotel se nachází na okraji města Podgora, vyhledávaného letoviska Makarské riviéry, asi 100 m od centra.

Hotel AURORA ***

Hotel AURORA ***

Hotel Aurora se nachází naproti pláže v městečku Podgora, před hotelem je palmová promenáda se spoustou obchůdků, restaurací, kaváren, barů. Letovisko Makarská cca 10km, nedaleko ostrov Hvar a Brač.

Hotel NIMFA ***

Hotel NIMFA ***

Hotel Nimfa se nachází ve středisku Živogošće, asi 18km jižně od Makarské. Skládá z hlavní budovy a pavilonů - depandance.

Villa INA

Villa INA

Villa Ina se nachází ve vesničce Seget Vranjica, cca 30m od moře. Centrum městečka s restauracemi a obchody cca 100m. Discoklub 1,5 km. Města Trogir 6km, Split 30km.

Apartmány VRANJICA BELVEDERE ***

Apartmány VRANJICA BELVEDERE ***

Apartmány Vranjica Belvedere leží kaskádovitě v piniovém lese v turistickém středisku Seget Vranjica, asi 5 km od Trogiru.

Apartmány VILLA MARIJA ***

Apartmány VILLA MARIJA ***

Apartmány Villa Marija leží ve městě Seget Vranjica ve střední Dalmácii poblíž města Trogir.

Hotel RADISSON BLU RESORT ****

Hotel RADISSON BLU RESORT ****

Hotel Radisson Blu Resort má výhodnou polohu u moře jen asi 3km od centra města Split, druhého největšího přímořského města Chorvatska. Dobrá dostupnost pláží, dopravy a nočního života.

Hotel GLOBO ****

Hotel GLOBO ****

Hotel Globo, se nachází přímo ve městě Split, jen 10 minut chůze od historického centra a Diokleciánova paláce. Autobusová zastávka 500m, přístav 2km.

Hotel SAN ANTONIO ****

Hotel SAN ANTONIO ****

Nově postavený hotel San Antonio se nachází v blízkosti města Split, v části Podstrana, jen 10 minut chůze od centra.

Hotel DALMINA ****

Hotel DALMINA ****

Nově postavený hotel Dalmina, plně klimatizovaný av moderním designu, se nachází ve městě Split, asi 1km od centra města, jen 200m od moře. Nákupní možnosti jsou vzdáleny 50m, přístav 1,5 km, mezinárodní letiště 30km.

Hotel ATRIUM *****

Hotel ATRIUM *****

Městský hotel Atrium je ideálně umístěn v širším centru města Split, v blízkosti antické zříceniny Diokleciánův akvadukt. V okruhu 2 km od hotelu najdete železniční a autobusové nádraží, přístav, výstaviště. Letiště Kastela 22km, Trogir 24km a Omiš 26km.

Apartmány VILLA MATEJUSKA ***

Apartmány VILLA MATEJUSKA ***

Apartmány Villa Matejuska se nacházejí přímo ve Splitu v historické budově, která je zařazena do chráněných památek UNESCO. V této budově je 6 apartmánů kde jsou zachovány všechny typické znaky stavby z 19. století.

Hotel LABINECA ***

Hotel LABINECA ***

Hotel Labineca se nachází na Makarské riviéře, cca 250m od centra města Gradac. Město Makarska 40km.

Hotel LAGUNA **

Hotel LAGUNA **

Hotel Laguna leží v piniovém lese, na Makarské riviéře, v západní části města Gradac. Do centra cca 400m po pěší zóně bez aut. Hotel Labineca nedaleko.

Turistický rezort RESNIK

Turistický rezort RESNIK

Město Kaštela se nachází mezi starobylými městy Trogir a Split. Komplex se skládá z hotelových pavilonů a bungalovů, které leží v lesoparku asi 4 km od města Trogir a 5 km od města Split.

Hotel ALEM **</>

Hotel ALEM **

Město Baško Polje je vzdáleno asi 20 min. chůze od Bašky Vody a 10km od města Makarska. Hotel spolu s depandanci tvoří prázdninovou vesničku, která leží v piniovém lese s vlastní pláží.

Hotel VILLA ADRIATICA ****

Hotel VILLA ADRIATICA ****

Kompletně zrenovovaný hotel Villa Adriatica má výhodnou polohu jen 100m od hlavní pláže městečka Supetar na ostrově Brač. Villa leží v klidné rezidenční zóně vedle tenisových kurtů. Centrum Supetar asi 400m, nejbližší restaurace 50m, diskotéka 50m, lékař 600m.

Resort WATERMAN SVPETRVS ****

Resort WATERMAN SVPETRVS ****

Resort Waterman Svpetrvs se rozprostírá v 15.000m2 velkém parku zeleně u pobřeží střediska Supetar na ostrově Brač. Sestává z 4 * Adria Club-u s 8 pavilony, a komplexu Villa Maria s apartmány, které jsou propojeny chodníky.

Rezort VELARIS *** / ****

Rezort VELARIS *** / ****

Turistický resort Velaris se nachází v klidném zálivu Vela Luka asi 1km východně od centra střediska Supetar na ostrově Brač. Sestává z 4 částí - pavilony Vlačica a Vrilo, Vila Vela Luka a Hotel Amor.

Villa LUKRECIA ****

Villa LUKRECIA ****

Tradiční kamenná stavba chorvatského regionu Dalmácie, Villa Lukrecia, se nachází uprostřed zahrady v klidné části města Supetar na ostrově Brač. Ubytuje celkem až 9 osob, navíc možnost pronajmout další dva apartmány po 4 osoby.

Hotel BLUESUN BONACA ***

Hotel BLUESUN BONACA ***

Hotel Bonaca patří do sítě hotelů Bluesun a nachází na ostrově Brač, v městečku Bol. Centrum cca 800m, kde se nachází jedna z nejkrásnějších chorvatských pláží "Zlatni Rat". Oblast je vyhledávána především windsurfistami.

Apartmány BELVEDERE ****

Apartmány BELVEDERE ****

Moderní apartmány leží asi 500m od centra města Bol.

Bluesun Hotel ELAPHUSA ****

Bluesun Hotel ELAPHUSA ****

Bluesun Hotel Elaphusa má výbornou polohu v blízkosti jedné z nejznámějších pláží Chorvatska, Zlatni rat. Centrum městečka Bol asi 500m.

Bluesun Hotel BORAK ***

Bluesun Hotel BORAK ***

Bluesun hotel Borak se nachází v klidné části Bol, jen 50m od hotelové pláže, je obklopený borovicovými lesy a křišťálově průzračným mořem. Po chodníku v borovicovém lese podél moře se dostanete za 10minut na slavnou pláž Zlatni Rat.

Resort FONTANA - APARTMÁNY

Resort FONTANA - APARTMÁNY

Resort Fontana se nachází na ostrově Hvar, cca 300m od centra městečka Jelsa. Sestává z menších pavilonů s hotelovými pokoji a apartmány. Leží v borovém háji, na mírném svahu - nachází se zde větší množství schodů.

Resort FONTANA - HOTEL **

Resort FONTANA - HOTEL **

Hotel Fontána je součástí komplexu Fontana, který sestává z několika pavilonů ve městě Jelsa, vyhledávaném městě ostrova Hvar. Vzdálenost do centra městečka je asi 300 m.

Turistický rezort Fontana – Hotel JADRAN **

Turistický rezort Fontana – Hotel JADRAN **

Turistický resort Fontana se nachází jen 500 m od centra města Jelsa na ostrově Hvar.

Hotel HVAR ***

Hotel HVAR ***

Hotel Hvar se nachází na ostrově Hvar v mírném zalesněném svahu, asi 500m od centra městečka Jelsa, moře 50-100m od hotelu.

Hotel AMFORA ****

Hotel AMFORA ****

Nedávno rekonstruovaný hotel Amfora se nachází 500m od centra města Hvar, 50m od restauraci a obchodů, 40km od letiště

Apartmány TRIM ***

Apartmány TRIM ***

Apartmány Trim se nacházejí jen 800m od centra města Stari Grad v pěkném a klidném prostředí.

Apartmány  HELIOS **

Apartmány HELIOS **

Apartmány jsou součástí hotelového komplexu (pavilony) Helios a jsou vzdálené jen 100 m od hlavní budovy. Od centra města Stari Grad jsou vzdáleny asi 800 m.

Hotel LAVANDA ***

Hotel LAVANDA ***

Hotel Lavanda se nachází na ostrově Hvar na promenádě u moře, je obklopený borovým lesem. Historické centrum města Stari Grad je asi 900m od hotelu.

Privátní apartmány ANA ***

Privátní apartmány ANA ***

Vila Ana se nachází na klidném místě v části Okrug Gornji (ostrov Čiovo), 4 km od města Trogir. Obchod 100m, restaurace 500m.

Apartmány DAMJAN ***

Apartmány DAMJAN ***

Villa Damjana se nachází ve střední Dalmácii na ostrově Ciovo v části s názvem Okrug Gornji poblíž města Trogir.

Apartmány ANITA  ***

Apartmány ANITA ***

Apartmány Anita se nacházejí ve střední Dalmácii na ostrově Čiovo nedaleko města Trogir.

Apartmány LJUBICA

Apartmány LJUBICA

Privátní apartmány Ljubica se nacházejí ve vesničce Stanići na pobřeží Dalmácie jen pár km jižně od města Omiš. Centrum asi 300m - obchod, restaurace, další služby jako doktor či přístav asi 5km.

Soukromé apartmány IVANA ***

Soukromé apartmány IVANA ***

Soukromé apartmány Ivana se nacházejí v turistické osadě Sevid na klidném místě v blízkosti pláže. Nejbližší supermarket a restaurace 250m.

Privátní apartmány GRGO ***

Privátní apartmány GRGO ***

Privátní apartmány Grgo se nacházejí na klidném místě ve středisku Lokva Rogoznica, asi 10km jihovýchodně od města Omiš. Centrum městečka asi 300m, supermarket, pošta, restaurace.

Villa VJEKA ****

Villa VJEKA ****

Tradiční dalmatská kamenná vila Vjeko kompletně zrenovovaná v roce 2011 s kapacitou až 10 osob se nachází v městečku Sumartin na známém chorvatském ostrově Brač. Leží v západní části městečka, nejmladší rybářské osady na ostrově. Přestavěná je typickým dobovým nábytkem.

Villa RASOTICA ****

Villa RASOTICA ****

Vila Rasotica - 3 Palme s kapacitou 8 míst byla renovována v roce 2009. Má výbornou polohu v rezidenční zóně v západní části městečka Sumartin jen pár metrů od pláže na ostrově Brač.

Villa KALISTA ****

Villa KALISTA ****

Luxusní samostatná vila Kalista s kapacitou až 12 osob se nachází na největším ostrově střední Dalmácie, ostrov Brač, v jeho severovýchodní části v malebné vesničce Povlja. Je přímo v centru, v blízkosti taverny s nabídkou místních rybích a masných specialit, kterou vlastní majitel vily.

Hotel PLETER ****

Hotel PLETER ****

Hotel Pleter se nachází v malém městečku Mimice mezi městy Omiš a Makarska. Je situovaný na klidném místě na nábřeží pouze 4m od Jaderského moře.

Dovolená Střední Dalmácie

Střední Dalmácie patří k nejžádanějším oblastem Chorvatska. Důvodů je hned několik: příjemné středozemní klima během celého léta, jedna z oblastí s nejvyšším počtem slunečních dní na Jadranu, průzračné moře s dlouhými kilometry krásných oblázkových, oblázkových až písečných pláží lemovaných borovicovými háji, množstvím ubytovacích kapacit hotelového i apartmánového typu, středomořská atmosféra jednotlivých míst a středisek, výborná gastronomie, vinařská oblast a nepochybně i výborná dostupnost. Dnes už cesta do těchto středisek zabírá kratší dobu, protože dálnice vede až na konec Makarské riviéry. Další možností je využít mezinárodní letiště ve Splitu.

Samotná oblast se rozprostírá mezi dvěma přístavy Trogir a Ploče. Po celém pobřeží najdete řadu romantických zákoutí ať už ve formě pláží nebo pohoří. Kromě samotných historických měst jako Trogir, Split či Omiš, nejvyhledávanější oblastí našince je rozhodně Makarská riviéra. Samotná Makarská riviéra se táhne v délce 60 km od nádherné zátoky Vrulje mezi Omišem a Brela po obec Zaostrog, který leží asi 20 km od města Ploče. Charakteristickými jsou zátoky se štěrkem a drobnými oblázky, místy s hrubým pískem a pohořím Biokovo, které se táhne po celé délce riviéry, a zvedá se přímo od moře. Vesničky a městečka jsou proto vybudované na svazích Biokova.
Za návštěvu rozhodně stojí i ostrovy jako Šolta, Brač, Hvar, Vis nebo malá skupinka ostrovů Pakleni otoci, které jsou rájem pro nudisty.

Výlety se dají podnikat do historických měst Trogiru, Splitu nebo Omiše, stejně si tu na své přijdou i příznivci sportu zejména v Omiši, kde se nachází krásný kaňon řeky Cetina, vhodný na raftování, kromě toho také windsurfisti zde mají svá oblíbená místa, zejména na ostrově Brač v městě Bol. V současné době se začíná rozvíjet v oblasti i horská turistika v pohoří Biokovo a nesmíme zapomenout na známé poutní místo Medjugorje v Bosne a Hercegovine.

Vrátit se o úroveň výš na stránku -> dovolená Chorvatsko