SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2017

Střední Dalmácie > Bol - ostrov Brač

Největším střediskem jižního pobřeží je zmiňované město Bol. Nad městem se zvedá nejvyšší hora jadranských ostrovů Vidova Gora, která poskytuje nádherný výhled na město pod ní, pobřeží, okolní ostrovy a za dobrého počasí lze uvidíte až do Itálie. Vrch je vyhledáván i seskoku. Při prohlídce města rozhodne netřeba obejít gotický Palazzo, renesanční palác a zámeček, při kterém je nádherná zahrada, a několik kostelů, které jsou roztroušeny po celém městě. 

Hotel BLUESUN BONACA ***

Hotel BLUESUN BONACA ***

Hotel Bonaca patří do sítě hotelů Bluesun a nachází na ostrově Brač, v městečku Bol. Centrum cca 800m, kde se nachází jedna z nejkrásnějších chorvatských pláží "Zlatni Rat". Oblast je vyhledávána především windsurfistami.

Apartmány BELVEDERE ****

Apartmány BELVEDERE ****

Moderní apartmány leží asi 500m od centra města Bol.

Bluesun Hotel ELAPHUSA ****

Bluesun Hotel ELAPHUSA ****

Bluesun Hotel Elaphusa má výbornou polohu v blízkosti jedné z nejznámějších pláží Chorvatska, Zlatni rat. Centrum městečka Bol asi 500m.

Bluesun Hotel BORAK ***

Bluesun Hotel BORAK ***

Bluesun hotel Borak se nachází v klidné části Bol, jen 50m od hotelové pláže, je obklopený borovicovými lesy a křišťálově průzračným mořem. Po chodníku v borovicovém lese podél moře se dostanete za 10minut na slavnou pláž Zlatni Rat.


Dovolená Bol - ostrov Brač

Symbolem města je zmíněný výběžek Zlatni Rat, vyhledávaný zejména pro svou krásnou širokou štěrkovou pláži. Jedna část výběžku je vyhrazena i pro nudisty. Pro ideální větrné podmínky je Zlatni Rat vyhledávanou oblastí windsurfisty.

Za návštěvu, resp. výlet stojí i ostatní vesnice a městečka ostrova, jako např. Postira, kde se každoročně na přelomu července a srpna konají církevní slavnosti, které trvají 3 dny a 3 noci, obec Selca, známé působiště slovenského spisovatele Martin Kukučín.