SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Střední Dalmácie > Gradac

Jedno z posledních větších a rušnějších městeček střední Dalmácie leží asi 14 km od města Ploče a hranic s Bosnou a Hercegovinou. Město se nachází na konci pohoří Biokovo nedaleko ústí řeky Neretvy, což mu dodává typický středomořský ráz. Jižně od přístavu se nachází krásná pláž Gornja vala, nejdelší pláž Makarské riviéry. Podél celé pláže se táhne nábřežní promenáda s oleandry a palmami.

Hotel LABINECA ***

Hotel LABINECA ***

Hotel Labineca se nachází na Makarské riviéře, cca 250m od centra města Gradac. Město Makarska 40km.

Hotel LAGUNA **

Hotel LAGUNA **

Hotel Laguna leží v piniovém lese, na Makarské riviéře, v západní části města Gradac. Do centra cca 400m po pěší zóně bez aut. Hotel Labineca nedaleko.


Dovolená Gradac

Dnes je Gradac považován za pohostinné místo s výborně vybudovanou turistickou infrastrukturou a mnoha možnostmi pro odpočinek i zábavu.

Město je zároveň vynikajícím výchozím bodem pro výlety na ostrovy Hvar, Korčula, na Pelješac nebo do Dubrovníku či Medjugorje.

Zhruba na půli cesty mezi Gradac a Ploče se nachází zajímavé sladkovodní krasové Bačinský jezero, které je tvořeno soustavou šesti propojených jezer as mořem je spojeno umělým kanálem, čímž se do jezera dostává i slaná voda.