SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Střední Dalmácie > Jelsa - ostrov Hvar

Nejlepšími možnostmi koupání poskytuje městečko Jelsa na severním pobřeží, asi 10 km od Stari Gradu. Hotelové komplexy se zde nacházejí mimo přístavu na zalesněném svahu. Pláže jsou zde převážně kamenité, místy oblázkové.
Městečko má útulné centrum s měšťanskými domy, kostelíky a kavárnami, stvořeným pro odpočinek.

Resort FONTANA - APARTMÁNY

Resort FONTANA - APARTMÁNY

Resort Fontana se nachází na ostrově Hvar, cca 300m od centra městečka Jelsa. Sestává z menších pavilonů s hotelovými pokoji a apartmány. Leží v borovém háji, na mírném svahu - nachází se zde větší množství schodů.

Resort FONTANA - HOTEL **

Resort FONTANA - HOTEL **

Hotel Fontána je součástí komplexu Fontana, který sestává z několika pavilonů ve městě Jelsa, vyhledávaném městě ostrova Hvar. Vzdálenost do centra městečka je asi 300 m.

Turistický rezort Fontana – Hotel JADRAN **

Turistický rezort Fontana – Hotel JADRAN **

Turistický resort Fontana se nachází jen 500 m od centra města Jelsa na ostrově Hvar.

Hotel HVAR ***

Hotel HVAR ***

Hotel Hvar se nachází na ostrově Hvar v mírném zalesněném svahu, asi 500m od centra městečka Jelsa, moře 50-100m od hotelu.


Dovolená Jelsa - ostrov Hvar

Na jihozápadním pobřeží ostrova se nachází hlavní město ostrova, město Hvar. Jeho centrum tvoří rozlehlé náměstí u přístavu. Dominantou města je Katedrála sv. Štěpána. Na svahu severně od města se nachází španělská pevnost Spanjola, kde je v současnosti restaurace s výhledem na přístavní záliv, staré město a ostrůvky Pakleni otoci.

Na severozápadním pobřeží, asi 20 km od města Hvar se nachází v zátoce městečko Stari Grad. Hotelové komplexy se nacházejí mimo centra městečka, kde se zátoka začíná rozšiřovat. Do centra města a k nejvýznamnější pamětihodnosti (letní sídlo básníka Petar Hektorović) vede pobřežní promenáda. K rezidenci patří i zahrada s mnoha vzácnými rostlinami a pozoruhodným jezírkem.