SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Střední Dalmácie > Omiš

Omiš, město ležící 30 km jižně od Splitu se nachází přímo naproti ostrovu Brač. Charakteristika města je zvláštní zejména kvůli ústí řeky Cetiny do moře a pohořím Mosor nad městem. Při ústí řeky se nachází městský přístav a dlouhá oblázkovo-písčitá městská pláž. Město je zároveň výchozím bodem pro turisty do pohoří s krásným kaňonem a vodopády, vhodným zejména na rafting. 

Holiday Village SAGITTA ***

Holiday Village SAGITTA ***

Komplex Holiday Village Sagitta se nachází 7km jižně od centra města Omiš. Leží na klidném místě u moře, v piniovém lese. Do centra jezdí místní autobusová doprava.

Hotel BRZET ***

Hotel BRZET ***

Hotelový komplex pavilonového typu Brzet se nachází u pláže uprostřed piniového háje v středisku Omiš, jen asi 800m po chodníku do centra. V blízkosti je i historický kostel St.Euphemio z 5. století.

Privátní apartmány OMIŠ

Privátní apartmány OMIŠ

Privátní apartmány se nacházejí v různých domech ve středisku Omiš-přístav v ústí řeky Cetina, cca 26 km jihovýchodně od Splitu.

Hotel PLAŽA ****

Hotel PLAŽA ****

Oblíbený hotel Plaža, postavený jen v roce 2007, se nachází ve středisku Omiš, téměř přímo v centru, u pobřežní promenády.

Hotel DIADEM ****

Hotel DIADEM ****

Moderní hotel Diadem se nachází v horní části komerčních budov Studenac a poskytuje nádherný výhled na malebné městečko Omiš. Centrum letoviska Omiš je vdáleno cca 500m, město Split 20km a letiště Split 45km od hotelu.


Dovolená Omiš

Kaňony řeky jsou proslulé také neméně známým filmem o Winnetuovi. Charakteristickou dominantou města jsou zbytky pevnosti Starigrad (Fortica), odkud je krásný výhled do ústí řeky, na celé město i okolí. Pod opevněním se nachází malé a útulné historické jádro, se zajímavými uličkami a náměstími, které si můžete vychutnat v jedné z mnoha kaváren.

Město jako dovolenková destinace se skládá z několika částí, kde se nacházejí tak penziónové, kempové a hotelové ubytování jako apartmánové. Jednotlivé části (Duče, Staniči, Nemira, Ruskamen, Lokva Rogoznica, Medici, Mimice, Marušiči, Pisak) se rozkládají podél hlavní pobřežní magistrále směrem do Splitu i na Makarskou riviéru. Jsou to menší vesničky s charakteristickými širokými oblázkovými a oblázkovo-písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře, vhodnými zejména pro rodiny s dětmi.