SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2018

Střední Dalmácie > Split

Split, druhé největší město Chorvatska, hospodářské a kulturní centrum Dalmácie, důležitý dopravní uzel na dalmáckém pobřeží, odkud jsou dostupné všechny ostrovy střední i jižní Dalmácie, italské a řecké pobřeží. Split láká turisty také svou historií a památkami. Do historického jádra se dostanete ze všech světových stran přes brány v městském opevnění.

Hotel RADISSON BLU RESORT ****

Hotel RADISSON BLU RESORT ****

Hotel Radisson Blu Resort má výhodnou polohu u moře jen asi 3km od centra města Split, druhého největšího přímořského města Chorvatska. Dobrá dostupnost pláží, dopravy a nočního života.

Hotel GLOBO ****

Hotel GLOBO ****

Hotel Globo, se nachází přímo ve městě Split, jen 10 minut chůze od historického centra a Diokleciánova paláce. Autobusová zastávka 500m, přístav 2km.

Hotel SAN ANTONIO ****

Hotel SAN ANTONIO ****

Nově postavený hotel San Antonio se nachází v blízkosti města Split, v části Podstrana, jen 10 minut chůze od centra.

Hotel DALMINA ****

Hotel DALMINA ****

Nově postavený hotel Dalmina, plně klimatizovaný av moderním designu, se nachází ve městě Split, asi 1km od centra města, jen 200m od moře. Nákupní možnosti jsou vzdáleny 50m, přístav 1,5 km, mezinárodní letiště 30km.

Hotel ATRIUM *****

Hotel ATRIUM *****

Městský hotel Atrium je ideálně umístěn v širším centru města Split, v blízkosti antické zříceniny Diokleciánův akvadukt. V okruhu 2 km od hotelu najdete železniční a autobusové nádraží, přístav, výstaviště. Letiště Kastela 22km, Trogir 24km a Omiš 26km.

Apartmány VILLA MATEJUSKA ***

Apartmány VILLA MATEJUSKA ***

Apartmány Villa Matejuska se nacházejí přímo ve Splitu v historické budově, která je zařazena do chráněných památek UNESCO. V této budově je 6 apartmánů kde jsou zachovány všechny typické znaky stavby z 19. století.


Dovolená Split

Dominantou historického jádra je komplex Diokleciánova paláce, nejzachovalejší důkaz římské kultury v Dalmáciii, s nádvořím Peristyl, katedrálou sv. Domnia, Baptisterium sv. Jana Křtitele a podzemními prostorami. Z dalších zajímavostí je tady množství náměstí s restauracemi, kavárničkami a obchůdky. Zajímavá je i Nábřežní promenáda s upravenými zelenými plochami a kavárnami s výhledem na přístav.

Na koupání jsou vhodné pláže na okrajích města směrem k Trogiru či Makarské riviéře.

Pokud se chystáte na dovolenou do Střední Dalmácie, rozhodně si rezervujte jeden den na návštěvu jejího hlavního města Split.