SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Chorvatsku začněte u nás - dovolená Chorvatsko 2017

Střední Dalmácie > Supetar - ostrov Brač

Největším střediskem severního pobřeží je přístav Supetar, kde kotví trajekty ze Splitu. Zároveň je druhým nejvyhledávanějším turistickým střediskem ostrova. Z historických a kulturních zajímavosti se ve městě nachází farní kostel sv. Petra a na konci Supetarska pláže se nachází hřbitov s krásným mauzoleem loděnici rodiny. Město je charakteristické svými výborně vybudovanými hotelových resortů, které lákají každoročně stále více turistů. K tomu se přidává bohatá nabídka restaurací, barů, diskoték, sportovního vyžití, prostě místo pro aktivní a nezapomenutelnou dovolenou.

Hotel VILLA ADRIATICA ****

Hotel VILLA ADRIATICA ****

Kompletně zrenovovaný hotel Villa Adriatica má výhodnou polohu jen 100m od hlavní pláže městečka Supetar na ostrově Brač. Villa leží v klidné rezidenční zóně vedle tenisových kurtů. Centrum Supetar asi 400m, nejbližší restaurace 50m, diskotéka 50m, lékař 600m.

Resort WATERMAN SVPETRVS ****

Resort WATERMAN SVPETRVS ****

Resort Waterman Svpetrvs se rozprostírá v 15.000m2 velkém parku zeleně u pobřeží střediska Supetar na ostrově Brač. Sestává z 4 * Adria Club-u s 8 pavilony, a komplexu Villa Maria s apartmány, které jsou propojeny chodníky.

Rezort VELARIS *** / ****

Rezort VELARIS *** / ****

Turistický resort Velaris se nachází v klidném zálivu Vela Luka asi 1km východně od centra střediska Supetar na ostrově Brač. Sestává z 4 částí - pavilony Vlačica a Vrilo, Vila Vela Luka a Hotel Amor.

Villa LUKRECIA ****

Villa LUKRECIA ****

Tradiční kamenná stavba chorvatského regionu Dalmácie, Villa Lukrecia, se nachází uprostřed zahrady v klidné části města Supetar na ostrově Brač. Ubytuje celkem až 9 osob, navíc možnost pronajmout další dva apartmány po 4 osoby.


Dovolená Supetar - ostrov Brač

Ostrov Brač je největší ostrov střední Dalmácie a 3. největší ostrov Jaderského moře a svým rázem se podobá protilehlé pevnině. Svými příznivými přírodními podmínkami patří k nejvyhledávanějším ostrovům Jadranu. Na ostrov se pohodlně dostane buď z přístavu ve Splitu, odkud jezdí trajekty zhruba každou hodinu, nebo z Makarské, odkud trajekty jdou na opačný konec ostrova do města Sumartin.

Pobřeží ostrova je značně členité, s množstvím zátok a malých pláží. Na severu jsou pláže převážně kamenité, místy oblázkovo-písečné. Tato část je rovněž nejvíce obydlená. Jižní pobřeží je vyhledávané zejména kvůli nejkrásnější pláži Chorvatska "Zlatni Rat" ve městě Bol. Asi 600m dlouhý výběžek do moře je charakteristický svým měnícím se tvarem v závislosti na směru větru.