SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Itálii začněte u nás - dovolená Itálie 2019

imgimgimgimgimgimg

Basilicata

Basilicata je stále nepoznanou novinkou na našem trhu. Region je převážně hornatý, na severu se tyčí i vyhaslá sopka Monte Vulture, krajem protéká několik řek a přírodní scenérii dotvářejí i jezera. Basilicata má zajímavou polohu - pobřežím se dotýká na západě Tyrhénského moře a na východě Jónského moře. Pláže jsou krásné, ještě nebyly příliš poznamenány cestovním ruchem.

Ubytování Basilicata

Village ARGONAUTI

Village ARGONAUTI

Resort Argonauti se rozkládá při pobřeží Jónského v Marina di Pisticci, nedaleko města Metaponto (centrum 10km). Letiště v Bari vzdálené 130km.

Villaggio TOCCACIELO ****

Villaggio TOCCACIELO ****

Nové villaggio Toccacielo lemované hustým borovým lesem se rozkládá při pobřeží Jónského u města Marina di Nova Siri. Přímořské středisko Policoro cca 12 km. Letiště v Brindisi a Bari vzdálené 150km.

Villaggio CASTROBOLETO

Villaggio CASTROBOLETO

Villaggio Castroboleto se nachází v krásné přírodě obklopené piniovým hájem nedaleko národního parku Pollino.

Hotel AKIRIS ****

Hotel AKIRIS ****

Villagioa se nachází při Jónském pobřeží regionu Basilicata.

Villaggio AKIRIS  ****

Villaggio AKIRIS ****

Villaggio se nachází u pobřeží Jónského regionu Basilicata, Policoro je vzdáleno asi 7km, Metaponto asi 30km.

Villaggio CLUB GIARDINI D‘ORIENTE ****

Villaggio CLUB GIARDINI D‘ORIENTE ****

Villaggio se nachází na Tarantskom pobřeží Jónského moře v regionu Basilicata. Pozemek villaggi od pláže odděluje piniový park av okolí se nacházejí olivovníky a pomarančovníky.Klienti mají možnost navštívit archeologickou zónu i město Sassi di Metra (spadá pod Unesco), kde se natáčel film Mela Gibsona - Umučení Krista.

Villaggio RIVA DEI GRECI

Villaggio RIVA DEI GRECI

Villaggio Riva dei Řekové se nachází při jónském pobřeží regionu Basilicata, obklopené piniovým hájem.

Villaggio ALESSIDAMO CLUB

Villaggio ALESSIDAMO CLUB

Villaggio Alessidamo Club se nachází při Jónském pobřeží regionu Basilicata, obklopena krásnou přírodou typickou pro tuto oblast.

Village MAGNA GRECIA ****

Village MAGNA GRECIA ****

Nové prestižní villaggio Magna Grecia má ideální polohu jen několik km od archeologické zóny a jen 200 m od centra města Metponto Lido. Villaggio je obklopené subtropickou zelení.

Dovolená Basilicata

na Tyrhénském pobřeží převážně skalnaté s malými romantickými plážemi a zátokami, na východě písčité. Právě v této oblasti se nacházejí ubytovací zařízení, které jsou novinkou v našem letošním katalogu. Přestože v současnosti je kraj málo osídlen a ve vnitrozemí najdete i docela opuštěné místa, v minulosti tomu tak nebylo. Region byl obydlen již od dob Paeolitu o čemž svědčí mnohé archeologické nálezy, v 13.st. před našim letopočtem se sem začali stěhovat "Lykie" z oblasti Dunaje (po kterých dostal kraj v roce 1945 název Lučany) a později oblast i kulturní obohatili Řekové, který zakládali města v povodí řek: nejznámější Metaponto, Heraclea a Posidonia.

Emigrace z regionu přišla až později v důsledku ekonomických problémů, protože obyvatelstvo se živý převážně zemědělstvím a průmysl se zde nerozvinul. Přetrvaly však řemesla, hlavně keramika, práce se dřevem a textilem a momentálně začínají být zajímavé i služby spojené s cestovním ruchem. Kraj má dvě provincie: Potenza a Matera, každé s částí pobřeží a osobitým kouzlem.

Vrátit se o úroveň výš na stránku -> dovolená Itálie