SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Itálii začněte u nás - dovolená Itálie 2020

img

Lago Maggiore

V místech, kde se lombardské nížiny zvedají do Alp je země poseta jezery, které patří k turisticky zajímavým centrům hlavně pro domácí bohatší klientelu. Nejkrásnějším ze tří hlavních jezer je Lago Maggiore, které je dlouhé 65km. V letní sezóně je doslova zaplavené turisty. Hlavním letoviskem při tomto jezeře je městečko Stresa.

Ubytování Lago Maggiore

Rezidence CARL & DO

Rezidence CARL & DO

Rezidence Carl & Do se nachází nedaleko centra s obchody a restauracemi v městečku Baveno při Lago di Maggiore. Je snadno dostupná po cestě k jezerům.

Rezidence DEI FIORI

Rezidence DEI FIORI

Moderní rezidence Dei Fiori se nachází v centru města Baveno, 50 m od jezerní promenády a malého přístavu, odkud lze dělat výlety na ostrovy Borromeo na jezeře "Lago di Maggiore" V blízkosti rezidence jsou obchody, restaurace a supermarket.

Dovolená Lago Maggiore

Stresa - výborné místo na podnikání výletů se nachází asi 80km od Milána na severovýchod a leží na západním pobřeží jezera. Z něj jsou dobře dostupné vyhledávané Borromejské ostrovy. Zde působil jistý čas i Ernst Hemingway. Zajímavostí je výlet kabinkovou loanovkou na Monte Mottarone, kde na mezistanici můžete obdivovat botanickou zahradu zaměřenou na pěstování stovek druhů alpiniek. Na vrcholu je možné vyzkoušet turistické a cyklistické trasy. V zimě se tu dá zalyžovat na mírných sjezdovkách.

Isole Borromeo - nejlepší přístupné jsou tyto ostrovy lodí ze Stresa a Baveno. Souostroví tvoří několik ostrůvků, nejkrásnější jsou Bella, Madre, Pescatore, San Giovanni. Na ostrovech najdete zajímavé památky Palazzo Borromeo, Palazzo Madre, chrám San Vittore.

Vrátit se o úroveň výš na stránku -> dovolená Itálie