SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Itálii začněte u nás - dovolená Itálie 2019

imgimgimgimgimgimg

Lipari

Lipari - hlavní, největší a turisty nejnavštěvovanější ostrov ze souostroví "Isole Eolie" - Liparské ostrovy, zejména v období od května do října. Leží severně od pobřeží Sicílie, spojení je zajišťováno trajektem. Nádherná příroda, průzračné moře, obchůdky a kavárničky s typickou živou místní italskou atmosférou, historie a pamětihodnosti lákají ke strávení klidné a atraktivní dovolené. Nad městem Lipari můžete obdivovat Akropoli s katedrálou a kochat se nádherným výhledem na městečko, přístav i celý ostrov.

Ubytování Lipari

Hotel GATTOPARDO PARK ****

Hotel GATTOPARDO PARK ****

Antická vila z roku 800 obklopena bílými domky s typickou Liparské architekturou, obklopena nádhernou zelení a palmami se nachází v panoramatické pozici pár minut do centra. Hotel má ideální polohu pro odpočinkovou dovolenou.

Rezidence ACQUAMARINA ***

Rezidence ACQUAMARINA ***

Rezidence se nachází cca 200m od centra Lipari.

Dovolená Lipari

Souostroví Lipari se nachází 30 kilometrů severně od Sicílie. Ostrovy jsou vulkanického původu, vulkanismus v podobě horkých pramenů, výparů a menších otřesů pokračuje do dnes. Přesto, či lépe řečeno, právě kvůli tomu je souostroví Lipari (známé také jako Eolské ostrovy) vyhledávaným cílem turistů z celého světa. Do souostroví patří sedm větších ostrovů a několik malých ostrůvků a skalisek vyčnívajících z moře. Hlavním je ostrov Lipari, další jsou: Salina, Vulcano, Stromboli, Panarea, Filicudi, Alicudi.

Vrátit se o úroveň výš na stránku -> dovolená Itálie