SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Itálii začněte u nás - dovolená Itálie 2019

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

Lombardie

Na severu země, kde hraničí Itálie se Švýcarskem se nachází jeden z největších regionů - Lombardie. Hlavní město je Milán, město módy, veletrhů, nákupů a fotbalu. Lombardie sahá od zasněžených alpských vrcholů až do zelené Pádské nížiny, kde se příroda, historie, umění a kultura harmonicky prolínají s módou, zábavou a trendy životním stylem.

Ubytování Lombardie

Hotel VILLAGGIO SAN CARLO ***

Hotel VILLAGGIO SAN CARLO ***

Hotel Villaggio San Carlo skládá ze sedmi 3-poschových budov postavených v alpském styl, které jsou vzájemně propojeny tunely a vnitřním schodištěm. Nachází ve středisku Livigno (duty free zóna) v nadmořské výšce 1.830 m.. Centrum Livigno je vzdáleno asi 1,5 km. Nejbližší lanovka Teolo Pianoni-Bassi je vzdálena 200 m.

Dovolená Lombardie

Téměř všechny druhy krajiny se vyskytují v Lombardii, stačí přechod ze strmých alpských čtyřtisícovými štítů, kde hledají své trumfy horolezci a vyspělí turisté, přes svahy pohoří Camonica, Valchiavenna, nebo Valtellina, kam míří mnozí rekreační lyžaři v zimních měsících, aby zalyžovali na perfektních sjezdovkách v Bormio, Livigno, Tonale. Pokračujíc dolů přes hluboké údolí s průzračně čistými horskými plesy či velkými jezery Lago di Garda, Como a Magiore, které přitahují letní turisty k aktivní dovolené u vody v nedaleko hor, zámků, parků a malebných městeček jako Sirmione, Salo, Garda. Z alpských strání se dostáváme do nížiny, kterou zúrodňuje řeka Pád. Pádské nížiny se z výšky třpytí rozsáhlými vodními plochami na úrodné půdě, které slouží k pěstování italské rýže, což je tradicí lidí a země Lomellina.

Lombardie uspokojí každého návštěvníka, který vyhledává lyžování, přírodní krásy, turistiku, kulturní a historické památky, architekturu. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Lombardii, neměli by jste vynechat kostel Santa Maria delle Grazie v Miláně, kde se nachází významná freska slavného Leonarda da Vinci - Poslední večeře. Světoznámá architektonická a hudební ikona je milánská opera La Scala a katedrála Duomo postavena z bílého mramoru oddaná narození Panny Marie. Významné světové veletrhy a výstavy zejména v oblasti módy jsou také výsadou hlavního města Lombardie. Pravý fanoušek fotbalu by měl ochutnat atmosféru jednoho z nejznámějších fotbalových stadionů světa milánského San Siro, zejména při domácím derby AC Milán s Interem Milán.

Město Monza je proslulé moto sportem a závodní tratí, na které závodí automobily formule 1 na velké ceně Itálie. Za prohlídku stojí i Vila Realu, bývalá královská rezidence a také místní katedrála s expozicí Iron Crown, která ukrývá pravý hřeb z kříže ukřižování. Město Brescia nabízí zajímavý klášter Saint Salvatore, v Cremoně se seznámíte s tradicí nejznámější značky houslí Stradivari. Univerzitní město Pavia je známé jako město sto věží a známého hradu Visconti. Významné lyžařské střediska v oblasti Alta Valtellina Bormio a Livigno patří ke světové špičce, Livigno je přitažlivé i jako nákupní místo, protože se nachází v bezcelní zóně na hranicích se Švýcarskem.

Lombardie a její hory, jezera i pláně nabízejí kvalitní možnosti trávení dovolené v přírodě, sportem, putováním, nebo poznáváním krajiny a její památek. Hory v létě dávají příležitost horolezcům na Adamello, nebo turistům na nesčetných chodnících. V zimě si můžete výborně zalyžovat v Livigno, Bormio, nebo Aprica. Jezera Garda a Como poskytují příležitost pro koupání, plavbu lodí, vodní lyže, rafting, trekking, horská kola. Ledovec Stelvio hostí v letních měsících náruživé lyžaře a množství reprezentačních týmů. Nižší polohy lákají gurmány a znalce vína na absolvování vinné cesty, kde nesmí chybět Franciacorta, celosvětově známé šumivé víno.


Dovolená Itálie

Milujete moře, památky, krásné města, lyžování, nakupování, módu, fotbal, rychlá auta, romantiku venkova, dobré víno, zmrzlinu nebo pizzu? Dovolená Itálie je pro vás řešení. Navíc Itálie patří k bezpečným turistickým destinacím, poskytuje jednu z nejširších nabídek pro cestovatelské touhy, kvalitní servis. Ideální krajina pro vaše letní i zimní prázdniny a nezapomenutelné zážitky celé vaší rodiny.
Další destinace na -> dovolená Itálie