SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Itálii začněte u nás - dovolená Itálie 2019

imgimgimgimgimgimgimgimgimg

Města Itálie

Itálii vyhledávají turisté z celého světa, které lákají unikátní města kultury a historie. Je jich tolik, že se ani nedají poznat za jeden lidský život. Do naší nabídky jsme zařadili alespoň ty nejnavštěvovanější, vždyť kdo by neznal Benátky město na moři, obchodnické Miláno, Veronu Romea a Julie, Pisu a šikmou věž, Řím, Vatikán, Florencii, Palermo, Neaopol pod sopkou Vesuv.

Ubytování Města Itálie

Village FLAMINIO ****

Village FLAMINIO ****

Komplex Flaminio Village se nachází v severní částí Říma na okruhu Via Flaminia Nuova mezi částmi Rai Saxa Rubra a Corso Francia v blízkosti nového hudebního auditoria.
Do centra Říma se dostanete za asi 15min autem nebo veřejnou dopravou.
Hned u komplexu je nákupní centrum Euclid (5min chůze) se supermarketem, barem, obchody a benzínovou pumpou. Za komplexem je velký historický park Vejo Park.

Hotel AUGUSTA LUCILLA PALACE ****

Hotel AUGUSTA LUCILLA PALACE ****

Hotel Augusta Lucilla Palace má výhodnou centrální polohu ve městě Řím, na pěší vzdálenost od kostela Santa Maria Maggiore a od Opera Haus. Hlavní nádraží Termini je jen pár kroků od hotelu. Zastávka metra Termini trasa A a B vzdálena 200m.

Hotel FIAMA ***

Hotel FIAMA ***

Hotel Fiama se nachází na strategickém místě v centru Říma, velmi blízko ke všem známým památkám jako Via Veneto, Piazza Venezia nebo Koloseum, sulfonátů Trevi nebo Španělské schody.

Apartmány ROMA

Apartmány ROMA

Apartmány Roma se nacházejí ve dvou částech Říma - San Pietro-Vaticano a Navona / Foro Romano. Oblast San Pietro-Vaticano se nachází na západní straně Říma, kde lze najít Vatikánský palác nebo katedrálu sv. Petra s takovými památkami jako Sixstínska kaple, Michelangelova fresky, Raphaelova pokoj, papežovy apartmány. Oblast Navona / Foro Romano se nachází mezi Palatin a vrchem Campidoglio a je jedna z nejdůležitějších kulturních a turistických oblastí města, kde lze nalézt náměstí Navona, Pantheon, oblast s římskými vykopávkami, fontánu Čtyř řek, obelisk.

Hotel WASHINGTON **

Hotel WASHINGTON **

Kompletně zrekonstruovaný hotel Washington se nachází jen několik metrů od nádraží Roma Termini, v samém srdci Říma.
V bezprostřední blízkosti se nacházejí internetové kavárny, směnárny, bary, hospody, restaurace, obchody a supermarkety.

Hotel DEI MILLE **

Hotel DEI MILLE **

Hotel Dei Mille má výhodnou polohu v centru Říma, blízko Piazza Indipendenza a 500m od nádraží Termini. Dobrý přístup veřejnou dopravou k hlavním monumentem Říma. Zastávka metra Termini trasa A a B vzdálená 300m, Castro Pretorio trasa B vzdálená jen 250m.

Hotel IMPERO ***

Hotel IMPERO ***

Hotel Impero má výhodnou centrální polohu v městě Řím, na pěší vzdálenost od Opera House a Via Nazionale (nákupní zóna). Železniční stanice Termini je 300m od hotelu.

Hosťovský dům CASA LA SALLE

Hosťovský dům CASA LA SALLE

Hostovací dům Casa La Salle má výbornou centrální polohu v hlavním městě Itálie, Řím. Budova patří ke klášternímu pozemku bratrů La Salle, má velký soukromý park a je orientována směrem na začátek Via Aurelia. Jen 100m od zastávky metra - Cornelia, linka A - zajišťuje spojení do centra Říma a do Vatikánu za pouhých 10 minut.

Hotel UNA NAPOLI ****

Hotel UNA NAPOLI ****

Hotel Una Napoli, 6-pochodová historická budova, má centrální polohu ve významném historickém a kulturním městě Neapol, na Piazza Garibaldi nedaleko stanice metra. Nachází se asi 400m od železniční stanice, letiště asi 4,6 km.

Hotel RENAISSANCE MEDITERRANEO ****

Hotel RENAISSANCE MEDITERRANEO ****

Hotel se nachází na prestižní pozici jen několik kroků od známého náměstí Piazza plebiscitu a Via Chiaia nebo královského paláce Castelnuovo. Hotel vznikl v roce 1958 av nedávné době prošel kompletní rekonstrukcí, která ale zachovala veškerou jeho původní atmosféru. Hotel nabízí hostům unikátní atmosféru v pohodlných pokojích, v jemně vyzdobených sálech a díky střešnímu výhledu na celý záliv Neapol.

EUROPA GRAND HOTEL & RESTAURANT ***

EUROPA GRAND HOTEL & RESTAURANT ***

Hotel bol postaven v 19. století a nachází se hned vedle nádraží Napoli Piazza Garibaldi.

Hotel  TERMINUS ****

Hotel TERMINUS ****

Příjemný, nedávno zrenovovaný hotel Terminus patřící do sítě hotelů Starhotels má strategickou polohu přímo na centrálním náměstí Piazza Garibaldi, vedle hlavní železniční stanice Neapol av těsné blízkosti historického centra. Letiště Capodichino je vzdálené 3km, přístav je vzdálen 2 km.

Hotel SANT ANGELO ***

Hotel SANT ANGELO ***

Nově otevřený hotel Sant Angelo je situován v centru města Neapol a svou strategickou polohou je vhodný jak pro turisty tak i pro pracovní setkání. Nachází se na centrálním hlavním náměstí "Piazza Garibaldi", cca 50m od nádraží, metra a autobusového nádraží. Letiště "Capodichino" je vzdálené 3km, spojení s dálnicí je pouze 500m. Historické centrum města je dostupné pěšky.

Hotel NUOVO REBECCHINO ***

Hotel NUOVO REBECCHINO ***

Hotel Nuovo Rebecchino se nachází na vynikajícím místě v historickém centru města Neapol. Železniční stanice a zastávka metra se nachází v těsné blízkosti hotelu. Krátkou procházkou se dostanete přímo na nejzajímavější místa Neapole (náměstí Plebiscito, divadlo Theatro San Carlo, hrad Castel dell'Ovo a Maschio Angioino) a také do přístavu.

Hotel IDEAL ***

Hotel IDEAL ***

Malý komfortní hotel Ideal se nachází přímo v centru města Neapol, asi 50 m od železniční stanice a zastávky metra. Z hotelu se za několik minut dostanete i do přístavu či na letiště.

Hotel SOPERGA ***

Hotel SOPERGA ***

Příjemný hotel Soperga má dobrou polohu jen 800 m od hlavní stanice Milano av blízkosti Corso Buenos Aires s množstvím luxusního zboží. Ze železniční stanice se dostanete zelenou linkou do historického centra směr Duomo nebo žlutou linkou směr Navigli - srdce nočního života v Miláně. Z Corso Buenos Aires se červenou linkou dostanete přímo na výstaviště. Duomo a divadlo La Scala je vzdáleno asi 3 km. Letiště Linate je vzdálené 6 km, letiště Malpensa 41 km.

Hotel DE LA VILLE ****

Hotel DE LA VILLE ****

Luxusní a komfortní hotel De La Ville se nachází na klidném místě v historickém centru Milano a je známý svou pohostinnou a srdečnou atmosférou. Nedaleko hotelu je katedrála "Duomo", opera "La Scala" a obchodní ulice "Via Montenapoleone".

Hotel DEI CAVALIERI ****

Hotel DEI CAVALIERI ****

Hotel Dei Cavalieri je elegantní butikový hotel, který ladí s klasickým stylem budovy, kde sídlí. Nachází se v srdci milánské finanční a módní čtvrti, při katedrále Duomo. Hotel stojí nedaleko burzy a operní scény Teatro alla Scala a vedle nákupních pasáži Galleria Vittorio Emanuele II. Pěší od ní lehce přijdete k špičkovým módním butikem v ulicích Via Montenapoleone a Via della Spiga.

MODA MILANO - 3 noci / 4 dny

MODA MILANO - 3 noci / 4 dny

Miláno - metropole Lombardie, čilé obchodní centrum a po Římu druhé největší město Itálie. Leží na severozápadě Pádské nížiny, je centrem italského průmyslu, nejvýznamnějším železničním uzlem a prvním bankovním a burzovním městem v zemi.

Největší italské centrum obchodů s oděvy a botami. Milán je chrámem módy, sídlí zde Armani a Versace.

Nejvhodnější oblast na nakupování se nazývá tzv.. Quadrilateral, který je formován ulicemi Via Montenapoleone, Via Sant'Andrea, Via Monzani a Via della SPIG severně od katedrály. Sídlí zde takové značky jako Armani, Dolce & Gabbana, exteriéru, Ferragamo, Gucci, Missoni, Prada, Trussardi, Valentino, Versace a Vuitton.

V pěší zóně na ulici Via Fiori Chiari je možné navštívit galerie, občerstvit se v stylových kavárnách. Trhy zaměřené na prodej starožitností se konají víkendech v okolí čtvrti Naviglio Grande.

Mimo městského centra se nacházejí větší obchodní centra. Corso Buenos Aires (severně od centra), Corso Vercelli (západně) a Corso XXII Marzo (východně) jsou zaměřeny na prodej módního zboží. Šaty, klobouky, zavazadel, boty, příslušenství a sportovní móda jsou obecně vysoké kvality, i když jsou levné.

Hotel THE BEST **

Hotel THE BEST **

Turistický hotel The Best má výhodnou centrální polohu, cca 400m od hlavního nádraží Milano Centrale, pro hosty snadno dostupné spojení se srdcem centra města Milano. Zastávka metra MM1 Linea Rossa (LIMA) je 150m od hotelu. Metrem se dotanete k "Duomo", "Castello", "Sforzescco", "Cenacolo", "Teatro Alla Scala", "Sant'Ambrogio", "Stadio San Siro ".... Hotel se nachází nedaleko jedné z hlavních ulic s obchody "Corso Buenos Aires".

Hotel UPTOWN PALACE ****

Hotel UPTOWN PALACE ****

Hotel Uptown Palace se nachází v širším centru města Milano, asi 1 km od Duomo a obchodního centra.

Hotel Best Western GALLES ****

Hotel Best Western GALLES ****

Hotel Best Western Galles má strategickou polohu oproti stanici metra Lima a jen pár kroků od katedrály Duomo v centru města Milán (asi 1km). Jedna z hlavních nákupních ulic Corso Buenos Aires je jedna se sousedících ulic hotelu. Centrální vlakové nádraží 1km.

Hotel CAVOUR ****

Hotel CAVOUR ****

Hotel Cavour se nachází v centru světoznámého města Milán, v blízkosti La Scala a katedrály Duomo a také blízko k nákupním ulicím top značek Via Spiga, Via Manzoni a Via Montenapoleone (100m) a dalším atrakcím města. Stanice metra Turati 2min chůze.

Villaggio EUROPEO

Villaggio EUROPEO

Villaggio Europeo se nachází přímo u písečné pláže města Catania. Vynikající poloha umožňuje nejen přímý vstup na pláž a snadnou dosažitelnost historického centra města, ale i překrásný výhled na Etnu.

Hotel KATA PALACE ****

Hotel KATA PALACE ****

Hotel Katanu Palace se nachází v centru města Catania, jen pár minut chůze od budovy soudu Tribunale di Catania a Corso Italia, jedné z katanské nejvýznamnějších ulic s množstvím obchodů. Asi 5 minut od centrální železniční stanice, nákupního centra Le Ciminiere a historické Via Etnea. Náměstí Duomo je asi 15min od hotelu.

Hotel CENTRALE PALACE ****

Hotel CENTRALE PALACE ****

Hotel Centrale Palace, původně velkolepá aristokratická rezidence z 18.st., byl kompletně zrenovován v roce 2003, ale zachoval si původní šarm. Má výbornou centrální polohu hned vedle Quattro Cant. Hlavní nádraží asi 1km, letiště Falcone Borsellino 30km, přístav 1km.

Hotel GRANDE ALBERGO SOLE ****

Hotel GRANDE ALBERGO SOLE ****

Moderní hotel Grande Sole je jednou z historických budov Palerma - již od počátku minulého století funguje jako hotel. Nachází se v srdci hlavního města Sicílie vedle fontány na Piazza Pretoria, jen pár minut chůze od "Quatro Cant", nejvýznamnějších uměleckých památek a nákupní zóny města. Železniční stanice a přístav asi 1km, letiště asi 30km.

Hotel ATLANTIC PALACE ****

Hotel ATLANTIC PALACE ****

Hotel Atlantic Palace - historický palác postavený v 13. století se nachází v centru Florencie (Firenze), v blízkosti Kongresového paláce, jen několik minut chůze od železniční stanice, Dómu a galerie Uffizi.

Hotel PARIS ***

Hotel PARIS ***

Historická budova hotelu Paris, postavená v 16. století se nachází v historickém centru Florencie, v blízkosti katedrály a hlavního muzea. Díky jeho centrální pozici je přes krátkou procházku možnost dosáhnout nejen centrum města se všemi památkami, ale i městské výstaviště s množstvím výstav nebo obchůdků fair-trade.

Hotel COSIMO DEI MEDICI ***

Hotel COSIMO DEI MEDICI ***

Hotel Cosimo de `Medici má vynikající polohu v centru Florencie, v blízkosti železniční stanice a jen 10 minut chůze od Dómu a asi 20 minut chůze od galerie Uffizzi.

Hotel REX ***

Hotel REX ***

Příjemný rodinně vedený hotel Rex má centrální polohu, nedaleko železniční stanice Santa Maria Novella av blízkosti turistických zajímavostí - Duomo 200 m, Ponte Vecchio 700m, Galeria Uffizzi 500m, Palazzo Vecchio 500m.

Hotel UNIVERSO ***

Hotel UNIVERSO ***

Hotel Universo leží v historickém centru města Lucca, mezi divadlem a Palazzo Ducale.

Hotel DUOMO ****

Hotel DUOMO ****

Grand hotel Duomo má vynikající polohu v historickém centru města Pisa, jen 50m od šikmé věže.

Hotel MODERNO ***

Hotel MODERNO ***

Hotel Moderno se nachází v blízkosti "Porta Ovile", přímo u eskalátoru, který vede ke kostelu San Francesco v historickém centru města Siena.

Hotel BONVECCHIATI PALACE ****

Hotel BONVECCHIATI PALACE ****

Prestižní hotel Palace Bonvecchiati se nachází v centru města Benátky, v blízkosti náměstí sv. Marka.

Hotel BELLE EPOQUE ***

Hotel BELLE EPOQUE ***

Příjemný a elegantní hotel Belle Epoque se nachází v rušné čtvrti Cannareggio, jen několik minut od vlakového nádraží Santa Lucia a parkoviště Piazzale Roma. Výborné poloha pro všechny hosty, kteří rádi cestují vlakem nebo chtějí přijít do Benátek autem. Nedaleko hotelu je Canal Grande, Ponte di Rialto a cca 25 min je vzdáleno náměstí Piazza San Marco.

Hotel PALAZZO GIOVANNELLI ****

Hotel PALAZZO GIOVANNELLI ****

Elegantní hotel býval domovem benátské šlechty a datuje se až do 16. století. Nyní poskytuje stylové, moderní ubytování s výhledem na Canal Grande a benátské kasino. Stojí daleko od benátských davů a má vlastní zahradu. Náměstí sv. Marka je vzdáleno jen 2 praporku vodním autobusem (Navetta).

Hotel MALIBRAN ***

Hotel MALIBRAN ***

Hotel se nachází přímo v srdci města, s pěší dostupností na most Rialto pokud divadlu La Fenice, přesně oproti divadlu Malibran, čímž se stal výborným začátečním body pro objavvanie krás a památek unikátního města vodních kanálů.

Hotel BASILEA ***

Hotel BASILEA ***

Hotel Basilea s rodinnou atmosférou je typický stylový benátský palác z 15. století situovaný na klidném a zároveň strategickém místě v centru Benátek. Nachází se nedaleko od Rialto a Piazza San Marco, pouze 5 min. pěšky od Piazzale Roma (autobusová nádraží, zastávky "vaporetto" a centrální parkoviště) a železniční stanice. Hotel je na Rio Martin, typickém benátském kanále, známém hlavně pro "Serenata in gondola", a ideální pro ty, kteří chtějí prožít atmosféru Benátek. Oproti hlavní budově hotelu Basilea *** je hotelový dependance ** s recepcí.

Hotel ZECCHINI **

Hotel ZECCHINI **

Hotel Zecchini je vhodný zejména pro turisty, kteří přijedou do Benátek vlakem, protože má výhodnou polohu nedaleko železniční stanice Santa Lucia (100m). Je situován pouze pár kroků pěšky od Ponte degli Scalzi na známém Canal Grande, od nejoblíbenějšího Ponte di Rialto cca 15 min, od Piazza San Marco 20 min a od Casino di Venezia 5 min. Rovněž je nedaleko Piazzale Roma autobusové nádraží a parkoviště (500m) s rychlým propojením na letecké terminály

Hotel RIALTO ****

Hotel RIALTO ****

Tradiční hotel Rialto má jedinečnou polohu na jednom z nejkrásnějších a podmanivých míst města Benátky. Je situován v historickém a obchodním centru, otočený směrem na "Canal Grande" přímo naproti "Ponte di Rialto" (současný most byl postaven v 16. století na dvanácti dřevěných pilířích a na vrchní části mostu jsou 2 rady 24 obchodů). Nalevo od úpatí mostu stojí budova ze 16. století "Palazzo dei Savi", napravo "Palazzo dei Camerlenghi" ministerstvo financí, státní pokladna. Hotel je pojmenován podle Rialto (RIVO alto = vysoký břeh), oblasti Benátek, která je v porovnání s ostatními částmi mírně vyvýšená a byla vždy obchodním srdcem Benátek. Hotel je ideálním místem pro poznávání Benátek a zároveň zábavu i relax. Po 5 min. chůze přijdete z hotelu podél Mercerie, uliček s množstvím obchůdků, kde se střídají vynikající řemeslné dílny (Muránska sklo, krajky z Burana ..) a butiky mezinárodních značek (Gucci, Prada, Cartier, Louis Vuitton ...) na proslulé náměstí Piazza San Marco. Během několika minut poté, co projedete Most, dorazíte na malebný trh s ovocem Rialto ak historické tržnici s rybami. Zastávka parníčků "vaporetto" (vodní autobusy), které Vás dovezou ke všem hlavním muzeím a památkám se nachází cca 20m od hotelu, kde přistávají i gondoly. K hotelu se můžete dostat z autobusového nádraží Piazzale Roma nebo Tronchetto a ze železniční zastávky Santa Lucia (1,4 km) parníčků a vystoupíte na zastávce Rialto (od hotelu 20m), případně soukromou taxi lodí přímo z letiště Marco Polo (7,5 km). Z letiště možnost i kyvadlovým autobusem do autobusového terminálu Piazzale Roma a poté parníčků.

Hotel GIULIETTA & ROMEO ***

Hotel GIULIETTA & ROMEO ***

Stylový a komfortní hotel Romeo e Giulietta se nachází přímo v historickém centru města Verona, cca 50m od amfiteátru "Arena di Verona", který je třetí největší na světě. Hotel je vhodný nejen na poznávání historie, ale i na romantickou dovolenou ve městě zamilovaných. Slavný dům "Casa Capuleti", nebo lépe "Casa di Giulietta" je jen 300m od hotelu. Hotel má strategickou a zároveň klidnou polohu paralelně s proslulé obchodní ulicí "Via Mazzini". Asi 50m je centrum "Anfiteatro romano" (lyrické festivaly), které patří mezi nejvýznamnější ve světě. Město Verona leží asi 30km od "Lago di Garda".

Města Itálie

Velké i menší města Itálie nabízejí nezaměnitelnou atmosféru, každé je jedinečné a nezapomenutelné. Stačí si jen vybrat prstem na mapě Itálie a čerpat plnými doušky z pokladnice umění a architektury z různých historických epoch v dějinách lidstva. Po zemi jsou roztroušeny významné starobylé města, městečka, ale i moderní, živé, pulzující metropole.

Relaxovat a načerpat energii můžete i z italského venkova, úžasné přírody, sluncem zalité kopce, nížiny i moře a pláže. A pokud by Vám umění, architektura a krajina nestačily, můžete navštívit i krásné pláže, účastnit se různých aktivit pod širým nebem a ochutnat výborné jídlo a víno. Obdivovat italskou módu, hudbu a tradice, které každá část země nabízí.

Itálie dala světu mnohé z nejušlechtilejších uměleckých děl literatury a architektury, bylo kolébkou největších impérií starověku i středověku. Nabízíme Vám několik těchto klenotů Itálie, aby Vám usnadnili rozhodování při výběru, kam se vybrat, kam pocestoval.

Vrátit se o úroveň výš na stránku -> dovolená Itálie