SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Itálii začněte u nás - dovolená Itálie 2020

imgimgimgimgimg

Molise

Turistickým ruchem neobjevené Molise v posledních letech zaznamenalo rostoucí zájem návštěvníků. Společně se sousedním regionem Abruzzo tvořili do r. 1963 jeden společný - Abruzzi. Molise ma proto hodně společného historicky i geograficky. 550km2 této oblasti tvoří tenký pruh hustě zalesněného územíposetého dochovanými hrady a zámky. I proto patří na seznamy světového dedičství Unesco.

Ubytování Molise

Rezidence CLUB ACQUARIO

Rezidence CLUB ACQUARIO

Komplex Acquario Club Residence se nachází asi 800m od centra Campomarino Lido v regionu Molise, jižně pod regionem Abruzzo.

Dovolená Molise

Campomarino - středisko se širokou písečnou pláží, leží uprostřed olivových hájů, nabízí výhledy na údolí Biferno a Tremitské ostrovy. Jeho prastarý původ potvrzují objevy archeologů - bronzové předměty cca 6.st. před Kristem. Podle legend si právě tady řecký válečník Diomedes, který se vracel z Trójske války a oženil se s dcerou místního krále. Po smrti byl pochován na Termitských ostrovech

Campobasso - hlavní město Molise s 50tis obyvateů je dobrou základnou pro výlety napr. do římského města Saepina, vykopávky v Isernii - zřejmě nejstarší vesnici v Europě, turistické trasy v okolí Monte del Matese, nebo ostrovy Termiti u severního pobřeží Apúlie.

Vrátit se o úroveň výš na stránku -> dovolená Itálie