SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Itálii začněte u nás - dovolená Itálie 2019

imgimgimgimg

Pantelleria

Novinka v našem katalogu i na slovenském trhu - ostrov Pantelleria zaujme milovníky exotických destinací, kteří rádi poznají nové zákoutí. Pantelleria je italský ostrov nejblíž africkému kontinentu leží jen 70km od severního pobřeží Afriky a asi 85km od Sicílie. Rozlohou 83km2 nepatří k velkým ostrovům, no jistě zajímavým. Charakter krajiny je dán sopečnou činností.

Ubytování Pantelleria

Hotel Village SUVAKI ****

Hotel Village SUVAKI ****

Hotel Village Suvak, nový 4 * rezort na ostrově Pantelleria se nachází na výběžku Punta Fram a nabízí nádherný výhled z každé části areálu. Hotel se skládá z hlavní a vedlejší budovy. Hlavní vícepatrová budova postavená ve tvaru L nabízí výhled na moře téměř ze všech pokojů.

Hotel COSSYRA ***

Hotel COSSYRA ***

Hotel Cossyra postavený ve středomořském stylu se nachází na Contrada Mursi na severozápadním pobřeží ostrova Pantelleria - bod Italská nejblíže Africe.

Rezidence KUDDIE ROSE

Rezidence KUDDIE ROSE

Nově postavená rezidence Kuddie Rose se nachází na ostrově Pantelleria v části Contrada Mursi, části ostrova, která je nejblíže Africe. Postavena je ve středomořském stylu charakteristickém kontrastem mezi bílým vápencem, červeným tufom, černou lávovou skalou a dřevěnými markýza. Kuddie Rose je geologický název pro lávu, na níž je komplex postaven.

Dovolená Pantellerie

Sopečný původ ostrova znát na plážích s černými lávovými kameny, úrodné půdě a termálních pramenech na ostrově, které mají až 100 ° C. Národní park Montagna Grande (podle nejvyššího vrchu na ostrově, 836mnm) je domovem téměř 600 rostlinných druhů, Pantelleria hostuje také stěhovavé druhy ptáků. Typické farmářské domky "dammusi" jsou architektonickým symbolem ostrova už od 10 století nl.

Na ostrově se nachází 11 vesnic s původními arabskými jmény, Khamma, Bukkuram a pod. Propojeny jsou cestami i 150km antických chodníků, které pokrývají ostrov jako pavučina. Nabízejí procházky a exkurze do nedotčených zákoutí ostrova kde najdete byzantské hrobky, jeskyně a pokocháte se výhledem až na africké majáky. Nevynechejte vulkanické jezero Specchio di Venere plněné termálními prameny a zářící pestrými barvami. 38km chodníků můžete přejít i na horském kole, který si můžete pronajmout.

Návštěvníky láká nepoznané, termální lázně s fango terapií, sklípky s produkcí známých vín Moscato a Passito ale i možnost potápění. Na ostrově je několik certifikovaných potápěčských škol, které Vám umožní potápět se, fotit, objevovat krásy pestrých živočišných a rostlinných druhů pod mořskou hladinou a možná objevíte i antickou vázu či jiný pozůstatek starých kultur. Z nabídky možných exkurzí doporučujeme výlet lodí kolem ostrova, prohlídku jeskyní na kanoích, výlet do Tuniska a prohlídku archeologických památek ostrova.

Ostrov je dopravně spojen trajektem z Trapani do přístavu v Panetellerii a letecky z Palerma a Trapani na Sicílii, ale během letní sezóny také z měst pevniny Milán, Bologna, Řím, Verona a Benátky.

Do katalogové nabídky jsme pro Vás z nabídky ubytovacích kapacit na ostrově vybrali apartmánové ubytování v rezidenci, 3 * hotel a 4 * rezort. K exkurzím a dopravě Vám rádi na vyžádání poskytneme bližší informace.

Vrátit se o úroveň výš na stránku -> dovolená Itálie