SlovenskyEnglishČesky

Dovolenou v Itálii začněte u nás - dovolená Itálie 2019

imgimgimgimgimgimgimgimg

Trentino - Alto Adige

Dovolená v srdci úchvatných Dolomit je stejně atraktivní v létě jako v zimě, kdy je severní Itálie zaplavená miliony lyžařů z celého světa. Léto v Dolomitech nabízí všechny možnosti aktivní dovolené na horách, nádherné turistické trasy, stezky pro cyklistické nadšence, koupání v jezerech, relax, wellness a zdraví pro celou rodinu.

Ubytování Trentino - Alto Adige

Apartmány FORTUNA

Apartmány FORTUNA

Apartmány a rezidence Fortuna se nacházejí v městečku Alba di Canazei (1 460 mnm), v blízkosti se nachází supermarket, restaurace, pizzerie, bary, banky, obchody, beauty centrum. Jsou vzdálené maximálně 500 - 1000 m od lanovek.

Apartmány FORTUNA

Apartmány FORTUNA

Apartmány a rezidence Fortuna se nacházejí v městečku Campitello di Fassa (1 440 mnm), v blízkosti se nachází supermarket, restaurace, pizzerie, bary, banky, obchody, beauty centrum. Jsou vzdálené maximálně 500 - 1000 m od lanovek.

Apartmány FORTUNA

Apartmány FORTUNA

Apartmány a rezidence Fortuna se nacházejí v městečku Canazei (1 460 mnm), v blízkosti se nachází supermarket, restaurace, pizzerie, bary, banky, obchody, beauty centrum. Jsou vzdálené maximálně 500 - 1000 m od lanovek.

Dovolená Trentino - Alto Adige

Samotný název regionu napovídá, že se jedná o útvar skládající se ze dvou oblastí Trentino a Alto Adige nazývané také Südtirol (Jižní Tyrolsko). Hlavní město je Trento, obyvatelstvo mluví německy i italsky, region je autonomní oblastí kterou tvoří dvě autonomní provincie se sídly v Bolzano a Trento. Na severu hraničí s Rakouskem, na jihu a východě s regionem Veneto a na západě s Lombardií. Rozlohou 13.610 km2 patří mezi středně velké regiony Itálie, počtem obyvatel těsně nad 1 mil. patří k pěti nejmenším.

Výhodou autonomního postavení je i značná ekonomická svoboda. Významným příjmem jsou služby v cestovním ruchu, kterému se mimořádně daří, proto v ekonomických ukazatelích patří obyvatelé Trentino - Alto Adige ke špičce v Itálii. Překrásná hornatá krajina nabízí v rámci Itálie nejvíce příležitostí pro horolezectví, turistiku a zimní sporty. Krása a jedinečnost Dolomit si vyžádala zařazení tohoto území do seznamů dědictví Unesco.

Nádherné údolí Fiemme, Fassa, Brenta, Gardena, San Martino sahají až po Ortlérske Alpy. Zasněžené horské vrcholky, hluboké lesy, jezera vyplňující místa mezi špičatými věžemi Dolomit vytvářejí ideální podmínky pro vznik špičkových turistických destinací, jako například Madonna di Campiglio, které se říká i královna Dolomit, nebo Selva Gardena, San Martino di Castrozza a mnohé další které nadchnou zimní i letní návštěvníky.

Severní cíp jezera Lago di Garda se nachází v Trentinu proto i nejsevernější středisko u tohoto jezera - město Riva del Garda patří do regionu Trentino. Hranice mezi severským a jižanským světem Trentino - Alto Adige je poseta množstvím historických hradů, klášterů a kostelů velké umělecké hodnoty. Nachází se zde také několik lázeňských měst, které poskytují léčebné terapie a ozdravné procedury Merano, Peio, Rabbi, Levico Terme, Comano Terme. Dominantním odvětvím cestovního ruchu v Trentino - Alto Adige však stále zůstává zimní dovolená a lyžování.

Letní dovolená Trentino Alto Adige je téměř výhradně zaměřena na pobyt v Dolomitech a turistiku v nádherném horském prostředí, nebo v lázních kam můžete zamířit za účelem zlepšení zdraví. Další lákavou možností je poznávání kulturních tradic a historie v podobě návštěvy hradů, paláců, katedrál a muzeí. Letní dovolená v Dolomitech dává možnosti návštěvníkům, které zajímá pěší turistika (po stopách národního parku Stelvio, v lesích údolí Fassa, okolím jezera Garda ...), trekking (po tratích na Via Alpina, v srdci Alp leží historická naučná stezka Sentiero della Pace (Path of Peace) - k památce první světové války), cykloturistika, horská kola, koupání, plavba lodí, windsurfing, plachtění, potápění.

Gurmáni se mohou vydat na vinné cesty za poznáváním zdejších odrůd hroznů. Při ochutnávání nevynechejte slavnou odrůdu Pinot Noir a zavítejte do oblasti, kde se vyrábějí známá šumivá vína Spumante. V okolí jezera Varna můžete ochutnat ty nejlahodnější kaštany. Na cestě údolím Val di Non se seznámíte s chutí prvotřídních jablek, které jsou známé po celém světě pod názvem Golden Delicious, nebo Renney. Dobrým nápadem je zavítat do Trentina na některý z mnoha festivalů, které jsou věnovány vínu, kaštanem, jablkům, nebo žampionům či jiným místním specialitám.


Dovolená Itálie

Milujete moře, památky, krásné města, lyžování, nakupování, módu, fotbal, rychlá auta, romantiku venkova, dobré víno, zmrzlinu nebo pizzu? Dovolená Itálie je pro vás řešení. Navíc Itálie patří k bezpečným turistickým destinacím, poskytuje jednu z nejširších nabídek pro cestovatelské touhy, kvalitní servis. Ideální krajina pro vaše letní i zimní prázdniny a nezapomenutelné zážitky celé vaší rodiny.
Další destinace na -> dovolená Itálie