SlovenskyEnglishČesky

Nejkratší cesta k Jadranu, dovolená u moře - Slovinsko 2020

imgimgimgimgimg

Primorska

Pobřeží v celé Slovinské Istrii je podobné chorvatskému členitému a je štěrkovo - oblázkové. V Portorož najdete však i městskou veřejnou a soukromé hotelové pláže, kam je vstup možný za poplatek i hostům, kteří v daných hotelích ubytováni nejsou. Hlavní pláž v středisku je písčitá, vybavená slunečníky a lehátky, jejich pronájem je zpoplatněn vstup je zdarma. Písek je pouze na ploše na slunění, vstup do moře je oblázkový.

Ubytování Primorska

KEMPINSKI PALACE PORTOROŽ

KEMPINSKI PALACE PORTOROŽ

Kempinski Palace Portorož se nachází v centru slovinského lázeňského střediska Portorož (přístav růží) při přímořské promenádě. Má dlouholetou tradici, Palace hotel navštěvovala již šlechta v dobách Rakousko-Uherska. V blízkosti je středověké městečko Piran s rybími restauracemi.

Hotel LUCIJA ***

Hotel LUCIJA ***

Hotel Lucija se nachází u promenády v parku, v turistickém lázeňském letovisku Portorož. Restaurace, bary a obchody v blízkosti. Umag (Chorvatsko) 10km.

Hotel ROŽA ***

Hotel ROŽA ***

Hotel Roža se nachází u promenády, nedaleko Grand hotelu Metropol, v lázeňském letovisku Portorož. Restaurace, bary a obchody v blízkosti. Umag (Chorvatsko) 10km.

Hotel VILE PARK ***

Hotel VILE PARK ***

Hotel Vile Park je součástí komplexu St. Bernardin Resort. Leží v západní části lázeňského města Portorož. Do centra se dostanete krátkou procházkou podél moře.

Hotel HISTRION ****

Hotel HISTRION ****

Hotel Histrion se nachází vedle bývalého klášterního kostela sv. Bernardin, poskytuje výhled na pobřeží a přístav, je součástí komplexu St. Bernardin Rezort. Leží v západní části lázeňského města Portorož.

Grand Hotel BERNARDIN *****

Grand Hotel BERNARDIN *****

Grand Hotel Bernardin je první a největší kongresový hotel ve Slovinsku, je součástí prestižního St. Bernardin hotelového komplexu. Leží v západní části lázeňského města Portorož.

Apartmány VILLA BARKA ***

Apartmány VILLA BARKA ***

Apartmány Villa Barka jsou součástí komplexu St. Bernardin Rezort. Leží v západní části lázeňského města Portorož. Sestávají z 5 vil, jsou spojené nákupní ulicí s bary a restauracemi, která vede do přístavu.

Hotel APOLO ****

Hotel APOLO ****

Hotel Apolo je kompletně renovovaný wellness hotel v Portorož, nachází se v blízkosti pláže. V okolí nákupní centrum, kadeřnictví, restaurace, cukrárny a bary, bankomat, pošta.
Hotel je součástí hotelové sítě Life Class.

Hotel SLOVENIJA ****

Hotel SLOVENIJA ****

Hotel Slovenija se nachází na hlavní promenádě v Portorož v těsné blízkosti moře. Hotel je ideální pro organizování kongresů, firemních a společenských akcí, má krásný výhled na moře a přímý přístup do bazénů a Wai Thai Centra. V okolí nákupní centrum, kadeřnictví, restaurace, bankomat, pošta.

Hotel NEPTUN ****

Hotel NEPTUN ****

Hotel Neptun se nachází na klidném místě nad hlavní promenádou v Portorož vedle borovicového háje přímo v centru města, kde je nákupní centrum, kadeřnictví, restaurace, cukrárny a bary, bankomat, pošta. Hotel je součástí hotelové sítě Life Class.

Hotel RIVIERA ****

Hotel RIVIERA ****

Hotel Riviera je moderní hotel v Portorož s krásným výhledem na záliv Piran, nachází se v blízkosti pláže. V okolí nákupní centrum, kadeřnictví, restaurace, bankomat, pošta.
Hotel je součástí hotelové sítě Life Class.

Grand Hotel PORTOROŽ *****

Grand Hotel PORTOROŽ *****

Grand Hotel Portorož leží v centru města Portorož jen pár kroků od moře, v okolí nákupní centrum, kadeřnictví, restaurace, pošta.
Hotel je součástí hotelové sítě Life Class.

Hotel MIRNA ****

Hotel MIRNA ****

Hotel Mirna je příjemný hotel, který se nachází na klidném místě nad hlavní promenádou v Portorož přímo v centru města, kde je nákupní centrum, kadeřnictví, restaurace, cukrárny a bary, bankomat, pošta. Je vhodný pro rodiny s dětmi. Hotel je součástí hotelové sítě Life Class.

Vila PIRANESI

Vila PIRANESI

Vila Piranesi se nachází ve starém přístavním městě Piran - nazývané také perlou slovinské Istrie. Vila leží mezi pobřežím a starým centrem města. Lázeňské letovisko Portorož 2km.

Hotel SALINERA ****

Hotel SALINERA ****

Hotel Salinera se nachází ve měste Strunjan v blízkosti přístavu Piran a Izola. Skládá se ze dvou částí - staré a nové, která byla postavena v roce 2006.

Apartmány SALINERA **

Apartmány SALINERA **

Apartmány Salinera Strunjan se nacházejí v malých chatkách jen 100m od moře a jsou ideální pro rodiny s dětmi a všechny, kdo mají rádi klidnou dovolenou.
Nejbližší restaurace 300m, obchod 1km.

Apartmány VILLA MAIA ***

Apartmány VILLA MAIA ***

Apartmánový dům Villa Maia Strunjan je umístěný blízko hotelové pláže,150m od hotelu Saliner. Okolní středomořská vegetace poskytuje dokonalý úkryt před sluncem.

Hotel MIRTA ****

Hotel MIRTA ****

Hotel Mirta leží v jihozápadní části města Izola, blízko jachtařského přístavu. Nachází se v místě, kde jsou ruiny starověkého přístavu Haliaetum z doby starověkého Říma, které jsou stále viditelné. Centrum historického města 1km.

Hotel HALIAETUM ****

Hotel HALIAETUM ****

Hotel Haliaetum leží v jihozápadní části města Izola, blízko jachtařského přístavu. Nachází se v místě, kde jsou ruiny starověkého přístavu Haliaetum z doby starověkého Říma, které jsou stále viditelné. Centrum historického města 1km.

Pavilony KORALA ***

Pavilony KORALA ***

Pavilony Korala, Perla, Sirena a Palma leží v jihozápadní části města Izola v krásném parku hned vedle hotelu Haliateum, jsou ideální pro rodiny s dětmi. Centrum historického města 1km, obchody 200m, hostinec 200m.

Depandance PARK **

Depandance PARK **

Depandavce Park leží v jihozápadní části města Izola v krásném parku hned vedle hotelu Haliateum, jsou ideální pro rodiny s dětmi. Centrum historického města 1km, obchody 200m, hostinec 200m.

Dovolená Primorska

Tipy na výlety: během dovolené Primorska rozhodně nevynechejte návštěvu a prohlídku slovinské historie, kultury a tradic:

Portorož - v blízké vesničce Sečovlje je přilehlé mezinárodní letiště. Už léta hostí město mezinárodní sochařské sympozium, kde mohou diváci sledovat umělce při tvorbě svých děl. Jejich výtvory si můžete prohlédnout v parku Forma Viva, kde je vstup volný. Přístav růží - to je překlad názvu města známého i svými lázněmi, které spolu s blízkými - Thalasso lázněmi v Strunjan používají léčivé bahno v kombinaci se středomořským klimatem a mořskou vodou velmi úspěšně. Mnoho lepších hotelů nabízí vlastní wellness centra a ozdravné procedury.

Koper - největší město Přímoří má sice necelých 50tis. obyvatel, ale je významný v rámci celého severovýchodního Jadranu. Donedávna byl na druhém místě za italským Terstem a před chorvatskou Rijekou, ale v roce 2010 již předběhl i Terst. S Itálií a jeho kulturou je městečko propojeno dlouhou společnou historií, dodnes je město bilingvální - mluví se slovinsky i italsky, také památky připomenou například i nedaleké Benátky. Viz Loggia v benátském gotickém stylu, Prétorský palác, kostel Carmine Rotunda z 12. století a katedrála Sv. Nazari s věží ze 14.století. Geograficky je Koper prvním větším městem slovinského pobřeží, od Terstu jej dělí jen Poloostrůvek, kterým prochází státní hranice.

Piran - jak středověké muzeum pod širým nebem, romantické městečko s úzkými uličkami a typickými červenými střechami si nenechte při návštěvě Slovinska ujít alespoň na oběd v jedné z rybích restaurací. Piran je jednou z největších turistických atrakcí země, byť je to jen malinké městečko na výběžku poloostrova. Jeho historie sahá do dob Římské říše, kdy zde prý žili i piráti severního Jadranu. Později se stal součástí Římské říše, dále se rozvíjel a v roce 1909 zde byly dokonce zavedeny první trolejbusy na Balkáně, které město spojovaly s Portoroží. Později je vystřídala tramvaj. Hlavní náměstí je pojmenované po skladateli a houslistovi Giuseppe Tertini nad kterém se tyčí Katedrála Sv. Jří.

Izola - název tohoto městečka pochází z "Isola" což znamená ostrov. Při pohledu na mapu ale není zcela jasné, proč má město právě takové jméno. Kdysi však toto staré rybářské město jižně od Koperu bylo ostrovem. Až během napoleonské vlády byly jeho hradby zhroucené a použité na vyplnění kanálu, který jej od pevniny odděloval. V roce 1820 zde našli termální pramen a začal se rozvíjet turismus. Dnes je zde množství hotelů, známá diskotéka Ambassade Gavioli, galerie, konají se zde letní koncerty a filmový festival.

Dovolená Slovinsko