SlovenskyEnglishČesky

Nejkratší cesta k Jadranu, dovolená u moře - Slovinsko 2018

Primorska > Portorož

Slovinské letovisko Portorož se nachází v posledním zálivu Primorska nad chorvatskou hranicí, na opačném břehu leží známé chorvatské letoviska Kanegra či Savudrija. Prázdninové středisko Portorož se středomořskou atmosférou a přímořskou promenádou nabízí návštěvníkům jachtařský přístav, sportovní zařízení - tenisové kurty, potápěčské centrum, bazény, kasino, zkrátka vše pro skvělou dovolenou u moře.

KEMPINSKI PALACE PORTOROŽ

KEMPINSKI PALACE PORTOROŽ

Kempinski Palace Portorož se nachází v centru slovinského lázeňského střediska Portorož (přístav růží) při přímořské promenádě. Má dlouholetou tradici, Palace hotel navštěvovala již šlechta v dobách Rakousko-Uherska. V blízkosti je středověké městečko Piran s rybími restauracemi.

Hotel LUCIJA ***

Hotel LUCIJA ***

Hotel Lucija se nachází u promenády v parku, v turistickém lázeňském letovisku Portorož. Restaurace, bary a obchody v blízkosti. Umag (Chorvatsko) 10km.

Hotel ROŽA ***

Hotel ROŽA ***

Hotel Roža se nachází u promenády, nedaleko Grand hotelu Metropol, v lázeňském letovisku Portorož. Restaurace, bary a obchody v blízkosti. Umag (Chorvatsko) 10km.

Hotel VILE PARK ***

Hotel VILE PARK ***

Hotel Vile Park je součástí komplexu St. Bernardin Resort. Leží v západní části lázeňského města Portorož. Do centra se dostanete krátkou procházkou podél moře.

Hotel HISTRION ****

Hotel HISTRION ****

Hotel Histrion se nachází vedle bývalého klášterního kostela sv. Bernardin, poskytuje výhled na pobřeží a přístav, je součástí komplexu St. Bernardin Rezort. Leží v západní části lázeňského města Portorož.

Grand Hotel BERNARDIN *****

Grand Hotel BERNARDIN *****

Grand Hotel Bernardin je první a největší kongresový hotel ve Slovinsku, je součástí prestižního St. Bernardin hotelového komplexu. Leží v západní části lázeňského města Portorož.

Apartmány VILLA BARKA ***

Apartmány VILLA BARKA ***

Apartmány Villa Barka jsou součástí komplexu St. Bernardin Rezort. Leží v západní části lázeňského města Portorož. Sestávají z 5 vil, jsou spojené nákupní ulicí s bary a restauracemi, která vede do přístavu.

Hotel APOLO ****

Hotel APOLO ****

Hotel Apolo je kompletně renovovaný wellness hotel v Portorož, nachází se v blízkosti pláže. V okolí nákupní centrum, kadeřnictví, restaurace, cukrárny a bary, bankomat, pošta.
Hotel je součástí hotelové sítě Life Class.

Hotel SLOVENIJA ****

Hotel SLOVENIJA ****

Hotel Slovenija se nachází na hlavní promenádě v Portorož v těsné blízkosti moře. Hotel je ideální pro organizování kongresů, firemních a společenských akcí, má krásný výhled na moře a přímý přístup do bazénů a Wai Thai Centra. V okolí nákupní centrum, kadeřnictví, restaurace, bankomat, pošta.

Hotel NEPTUN ****

Hotel NEPTUN ****

Hotel Neptun se nachází na klidném místě nad hlavní promenádou v Portorož vedle borovicového háje přímo v centru města, kde je nákupní centrum, kadeřnictví, restaurace, cukrárny a bary, bankomat, pošta. Hotel je součástí hotelové sítě Life Class.

Hotel RIVIERA ****

Hotel RIVIERA ****

Hotel Riviera je moderní hotel v Portorož s krásným výhledem na záliv Piran, nachází se v blízkosti pláže. V okolí nákupní centrum, kadeřnictví, restaurace, bankomat, pošta.
Hotel je součástí hotelové sítě Life Class.

Grand Hotel PORTOROŽ *****

Grand Hotel PORTOROŽ *****

Grand Hotel Portorož leží v centru města Portorož jen pár kroků od moře, v okolí nákupní centrum, kadeřnictví, restaurace, pošta.
Hotel je součástí hotelové sítě Life Class.

Hotel MIRNA ****

Hotel MIRNA ****

Hotel Mirna je příjemný hotel, který se nachází na klidném místě nad hlavní promenádou v Portorož přímo v centru města, kde je nákupní centrum, kadeřnictví, restaurace, cukrárny a bary, bankomat, pošta. Je vhodný pro rodiny s dětmi. Hotel je součástí hotelové sítě Life Class.


Dovolená Portorož

V blízké vesničce Sečovlje je blízké mezinárodní letiště, které zajišťuje výbornou dopravní dostupnost pro návštěvníky z celého světa. Už roky hosty město mezinárodní sochařské sympozium, kde mohou diváci sledovat umělců při tvorbě svých děl. Jejich výtvory si můžete prohlédnout i "naživo" v parku Forma Viva, kde je vstup volný.

Přístav růží (takový je slovenský překlad názvu města) je také známý svými lázněmi, nebo blízkými - Thalasso koupelemi v Strunjan, které působí léčivým bahnem v kombinaci se středomořským klimatem a mořskou vodou velmi příznivě. I mnoho lepších hotelů ve středisku nabízí vlastní wellness centra a služby.

Pobřeží stejně jako v celé Slovinsko Istrii je podobné chorvatskému členitému a oblázkovo - oblázkové. V Portorož najdete i městskou veřejnou pláž a soukromé hotelové pláže, kam je vstup možný za poplatek i hostům, který v daných hotelech ubytování nejsou. Hlavní pláž ve středisku je písčitá, vybavená slunečníky a lehátky, jejich pronájem je zpoplatněn, vstup je zdarma. Písek je jen na ploše na slunění, vstup do moře je po kamíncích.