SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Česká republika - Krkonoše, Jeseníky, Beskydy, Šumava

first minute Itálie, Chorvatsko

Česká republika

Nepatří mezi alpské lyžařské velmoci, přesto má lyžování v České republice silnou tradici. V příhraničních horských oblastech se nachází množství menších zimních středisek, vhodných pro rodinné rekreační lyžování v České republice, které stejně jako u Slováků patří k nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším zimním rekreačním aktivitám. Mnohá lyžařská střediska v České republice se za poslední roky výrazně změnily a zmodernizovaly, zlepšily se služby pro lyžaře, rodiny s dětmi, běžkaře i servis v oblasti ubytování. Stále o něco levnější alternativa pro rodinnou zimní dovolenou se dá zajistit v Česku. Zažijte špičkovou lyžovačku, stačí si vybrat z následující nabídky např.. Krkonoše, Beskydy, Jeseníky:

Lyžařské střediska v České republice:

Beskydy

Beskydy

Území na severu Moravy pokrývají Beskydy. Tato nevysoká pahorkatina poskytuje několik zajímavých možností pro kvalitní rekreační nebo rodinné lyžování během zimní dovolené v České republice. Lyžařská střediska Pustevny, Lysá Hora, Hrozenkov, Bílá či Soláň uspokojí každého milovníka zimy a hor, v oblasti lyžování si na své přijde každý středně zdatný lyžař.

Českosaské Švýcarsko

Českosaské Švýcarsko

Malebná krajina na česko-německém pohraničí, která nese název Českosaské Švýcarsko je chráněný přírodní park. Pískovcové sloupovité útvary, bohatá fauna a flóra, čistý vzduch a vodní prameny. Krajinka, v níž pookřeje každé srdce turistu nabízí i několik možností nenáročné lyžovačky. Největší je lyžařský areál Jiřetín pod Jedlovou s 2,5 km sjezdovek.

Český Ráj

Český Ráj

Nejstarší chráněný přírodní park v České republice je Český ráj, který se nachází nedaleko Prahy. Je směsí přírodních krás a historických i folklórních památek, které vytvářejí lákavou turistickou destinaci. Letní návštěvník se může věnovat nejrozmanitějším aktivitám od koupání po paragliding, v zimě lyžujete v Popelka, Kozákova, Turnově a dalších menších střediscích.

Jeseníky

Jeseníky

Lyžařská oblast Jeseníky disponuje několika desítkami lyžařských středisek, čímž patří mezi nejvýznamnější oblasti lyžování v České republice podobně jako Beskydy, Krušné hory, Orlické hory a Krkonoše. Dominantou pohoří Jeseníky je nejvyšší hora Praděd 1.491 m, na které stojí 162 m vysoký tv vysílač, čímž předčí i nejvyšší horu Česka - Sněžka 1.602 m.

 Jizerské hory

Jizerské hory

se nacházejí v západním sousedství pohoří Krkonoše s nimi tak vytvářejí největší oblast lyžování v Česku. Lyžařská střediska Ještěd, Tanvald, Špičák, Rejdice, Hrabětice, Bedřichov mají co nabídnout i zdatnějším lyžařům. Nejvyšší vrchol Smrk 1.124 m, Ještěd nad Libercem patří k nejznámějším horám v České republice díky známé vyhlídkové věži a sjezdovkám.

Jižní Morava

Jižní Morava

Převážná část návštěvníků přichází na jižní Moravu v létě nebo na podzim, kdy dozrává zdejší výborné víno. Jižní Morava uspokojí i přání zimních turistů či dokonce lyžařů. Zejména kombinace pohybu na běžkách a večerního posezení v místních vinařských sklepích s ochutnáváním vína je lákadlem pro mnohé vyznavače zimní přírody a její tekutých produktů.

Jižní Čechy

Jižní Čechy

Centrem oblasti jižní Čechy je město České Budějovice, proslulé svým pivem. Nejjižnější cíp České republiky pokrývají hory Šumava. Lyžování v šumavských ski střediscích najdete zpracované v části Šumava. Jižní Čechy lákadlo turistů obdivujúcich romantické městečka v malebné krajině plné říček, rybníků, zelených kopců se všude přítomnými stopami historie.

Krkonoše

Krkonoše

Největší pohoří v Česku s nejvyšším vrcholem Sněžka (1.602 m) nabízí rozmanité možnosti trávení zimní dovolené na lyžích, ale i překrásné prostředí na letní turistiku. Lyžařská střediska jako Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov či Rokytnice nad Jizerou znají i mnozí zahraniční lyžaři. Krkonoše patří k nejlepším zimním střediskům v České republice.

Krušné hory

Krušné hory

Česká republika je od Německa oddělená přirozenou hranicí, kterou na 130km tvoří Krušné hory. Lyžování v této oblasti patří k vyhledávaným zimním aktivitám hlavně pro lyžaře z Prahy a okolí. Lyžařská střediska Boží Dar, Jáchymov, Klínovec, Kovářská, Mariánská, Nové Hamry, Fichtelberg poskytují vhodné terény pro začínající až středně zdatné lyžaře.

Máchovo jezero

Máchovo jezero

Nejznámější jezero v České republice navštěvují každoročně tisíce rekreantů z domova i ze zahraničí. Máchovo jezero umožňuje v létě vodní lyžování, ale i v zimě na přirozeně zamrzlé hladině pokryté sněhem poskytuje možnosti pro běžkaře. Zamrzlá hladina bez sněhu zase vyhovuje vyznavačům bruslení na obrovské přírodní ledové ploše.

 Orlické hory

Orlické hory

Oblastí bohatou na výskyt lyžařských středisek jsou i Orlické hory, které se snaží konkurovat nejprestižnějším českým střediskům z oblasti Krkonoše tím, že dělají lyžování podobné kvality za podstatně nižší ceny. Vedoucí středisko v Orlických horách - Deštné se snaží uspět v silné krkonošské konkurenci, nabízí 7 kvalitně připravených sjezdovek všech obtížností.

Praha

Praha

Patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější města v Evropě, hlavní město České republiky Praha dokáže svým návštěvníkům vyplnit několikadenní pobyt nabitým programem. Pouze návštěvou nejvýznamnějších kulturních a historických památek jako Hradčany, Karlův most atd. s večerní ochutnávkou nejlepších značek českého piva strávíte příjemný týden v Praze.

Střední Čechy

Střední Čechy

Největší turistický region v České republice. Lyžování zde rozhodně nepatří k hlavním cílům návštěvníků, střední Čechy těží z hlavního města. Praha přiláká každoročně největší počet turistů v rámci celé ČR. Z zimních aktivit milují Pražáci běžky, proto se jejich stopy nacházejí všude kde je sníh. Střední Čechy ráj běžkařů, minimální možnosti pro sjezdové lyžování.

Šumava

Šumava

Jihozápadní česko-německou hranici tvoří pohoří Šumava, lyžování v České republice tak získává vedle vlastních lyžařských střediscích na Šumavě - Špičák, Kašperské hory, Zadov a pod. i možnost vyzkoušet si lyžování na německé a rakouské straně Šumavy. Tento kontakt přináší místním provozovatelům jisté výhody, získávání zkušeností od alpských sousedů.

Východní Čechy

Východní Čechy

Hlavní oblastí lyžování na východě Čech jsou Orlické hory, kde si zalyžujete v lyžařských střediscích Čenkovice, Deštné, Říčky, Peklák a dalších. Oblast je vyhledávána i milovníky bílé stopy, které jsou kvalitní, udržované běžkařskou rolbou. Běh na lyžích je nejoblíbenější zimní sportovně-rekreační aktivitou, podobně jako sjezdové lyžování v České republice.

Zámecké hotely

Zámecké hotely

Chcete zažít neopakovatelnou romantiku v podobě ubytování v zámeckém stylu někdejších šlechticů, pak si vyberte pro svou zimní dovolenou na horách v České republice některý z následujících hotelů. Budete překvapeni kombinací historie a nejnovějších výdobytků techniky, romantiky a komfortu. V oblasti Šumavy se nachází i lyžařské středisko Zadov.

Západní Čechy

Západní Čechy

Západní Čechy proslavilo světově známé lázeňské město Mariánské Lázně, které navštěvují lázenští klienti z celé Evropy. Neméně významné je i další západočeské město Plzeň, které se proslavilo nejlepším světovým pivem. Lyžování na Šumavě je zpracované (výše). Mimo Šumavy je lyžování v západních Čechách věcí běžkařů. Plzeňské pivo výborný apréski nápoj.

Nenašli jste přesně to co hledáte? Kontaktujte nás, připravíme pro vás "na míru" lyžovačku v jakémkoliv českém lyžařském středisku i mimo výše uvedené nabídky. Pokud vás neoslovila nabídka lyžování Česko, zkuste možnosti lyžovačky v některé z dalších lyžařských zemí:

Lyžování Itálie
Lyžování Rakousko
Lyžování Francie
Lyžování Švýcarsko
Lyžování Slovinsko
Lyžování Bulharsko
Lyžování Česká republika
Lyžování Slovensko

Hlavní stránky RenyTravel: Dovolená | Lyžování
Partneři: