SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Česká republika - Krkonoše, Jeseníky, Beskydy, Šumava

first minute Itálie, Chorvatsko

Jeseníky

Lyžařská oblast Jeseníky disponuje několika desítkami lyžařských středisek, čímž patří mezi nejvýznamnější oblasti lyžování v České republice podobně jako Beskydy, Krušné hory, Orlické hory a Krkonoše. Dominantou pohoří Jeseníky je nejvyšší hora Praděd 1.491 m, na které stojí 162 m vysoký tv vysílač, čímž předčí i nejvyšší horu Česka - Sněžka 1.602 m.

Ubytování Jeseníky

Pension TERASA

Pension TERASA

Penzion Terasa se nachází v obci Velké Losiny na úbočí Hrubých Jeseníků. Je umístěn v klidném prostředí mezi zahradami rodinných domů přibližně 5 minut chůze od lázní s termálními prameny.

Hotel NEPTUN

Hotel NEPTUN

Příjemný hotel Neptun se nachází přímo v centru vyhledáváného horského střediska Malá Morávka.

Hotel PARK

Hotel PARK

Příjemný hotel Park se nachází v obci, ve velké udržované zahradě u potoka. Lyžařská střediska Filipovice a Červenohorské sedlo jsou vzdálena 2 a 9 km.

Sporthotel KURZOVNI

Sporthotel KURZOVNI

Sporthotel Kurzovní je nejvýše položeným hotelem v České republice (1.335 m.n.m.), nachází se pod nejvyšší horou chráněné krajinné oblasti Jeseníky Pradědem. Pouze 6 km od hotelu jsou známé klimatické lázně Karlova Studánka s nejčistším vzduchem ve střední Evropě. Dobrými tipy na výlety jsou např. Červenohorské sedlo, přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, Petrovy kameny nebo vodopády Bílé Opavy.

Lyžařské středisko Jeseníky

Nadmořská výška: ___, sezóna: ___, zasněžování: ___
Sjezdovky: celkem: ___, lehké: ___, střední: ___, těžké: ___
Lanovky: celkem: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabinky: ___, skibus: ___
Skipas (6 dní): ___

Lyžování Jeseníky

oblíbená místa zimní dovolené na horách v Česku nabízí množství příjemných lyžařských středisek. Nejlepší z nich jsou určitě ty z oblasti Krkonoše, všechny další najdete na stránce - Lyžování Česká republika.