SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Česká republika - Krkonoše, Jeseníky, Beskydy, Šumava

first minute Itálie, Chorvatsko

Jizerské hory

se nacházejí v západním sousedství pohoří Krkonoše s nimi tak vytvářejí největší oblast lyžování v Česku. Lyžařská střediska Ještěd, Tanvald, Špičák, Rejdice, Hrabětice, Bedřichov mají co nabídnout i zdatnějším lyžařům. Nejvyšší vrchol Smrk 1.124 m, Ještěd nad Libercem patří k nejznámějším horám v České republice díky známé vyhlídkové věži a sjezdovkám.

Ubytování Jizerské hory

Hotel LESNÍ CHATA

Hotel LESNÍ CHATA

Areál hotelu je umístěn na velmi klidném místě v lese přibližně 800 m od hlavní silnice Harrachov – Tanvald. Dostupnost větších skiareálů (Harrachov, Desná) je velmi dobrá, výhodná je také jeho poloha na trase turistických a cykloturistických cest spojujících Krkonoše a Jizerské hory.

Hotel BABYLON

Hotel BABYLON

V centru města, asi 4 km od lyžařských areálů na Ještědu a asi 3 km od zoologické a botanické zahrady.

Hotel V NEBI

Hotel V NEBI

Rodinný hotel V Nebi se nachází v krásném prostředí s nádherným výhledem na údolí Josefova Dolu v Jizerských horách, 15 km od Jablonce nad Nisou. Ideální jak v létě tak v zimě k relaxaci či sportování. Nejbližší lyžařský vlek je pouhých 500 m od hotelu, dále Tanvaldský špičák (7 km). Pro běžkaře či cykloturisty jsou trasy v bezprostřední blízkosti.

Pension MÁJA

Pension MÁJA

Rodinný pension Mája je umístěn v Jizerských horách Josefově Dole, v jednom z nejznámějších středisek zimní lyžařské a letní turistické a cykloturistické dovolené.

Hotel PERLA JIZERY

Hotel PERLA JIZERY

Hotel Perla Jizery se nalézá v horní části obce Josefův Důl, na břehu horské říčky Kamenice v CHKO Jizerské hory. Na protějším svahu je lyžařský vlek.

Pension PILA

Pension PILA

Penzion Pila se nachází v horní části obce Zlatá Olešnice, která regionálně spadá do hornaté krajiny Jizerských hor. Protože ale leží na jejich okraji, do Krkonoš je to jen několik málo kilometrů.

Hotel MONTANIE

Hotel MONTANIE

Komplex eko-sporthotelu Montanie se nachází v Jizerských horách v nadmořské výšce 777 m na břehu známé vodní nádrže Souš. Přímo u hotelu začíná upravená běžecká stopa navazující na Jizerskou magistrálu a kolem vedou i cykloturistické trasy.

Lyžařské středisko Jizerské hory

Nadmořská výška: ___, sezóna: ___, zasněžování: ___
Sjezdovky: celkem: ___, lehké: ___, střední: ___, těžké: ___
Lanovky: celkem: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabinky: ___, skibus: ___
Skipas (6 dní): ___

Lyžování Jizerské hory

oblíbená místa zimní dovolené na horách v Česku nabízí množství příjemných lyžařských středisek. Nejlepší z nich jsou určitě ty z oblasti Krkonoše, všechny další najdete na stránce - Lyžování Česká republika.