SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Česká republika - Krkonoše, Jeseníky, Beskydy, Šumava

first minute Itálie, Chorvatsko

Jižní Čechy

Centrem oblasti jižní Čechy je město České Budějovice, proslulé svým pivem. Nejjižnější cíp České republiky pokrývají hory Šumava. Lyžování v šumavských ski střediscích najdete zpracované v části Šumava. Jižní Čechy lákadlo turistů obdivujúcich romantické městečka v malebné krajině plné říček, rybníků, zelených kopců se všude přítomnými stopami historie.

Ubytování Jižní Čechy

Pension MARIE

Pension MARIE

Pension Marie je umístěn přímo v historickém jádru perly jižních Čech Českého Krumlova.

Hotel ARCADIE

Hotel ARCADIE

Hotel ARCADIE se nachází v historickém centru malebného jihočeského města Český Krumlov. Hotel je pouhých 100 m od náměstí, díky tomu jsou všechna turisticky nejatraktivnější místa dostupná pěšky.

Penzion ROSA

Penzion ROSA

Pension Rosa se nalézá v těsné blízkosti centra města Český Krumluv, které bylo vyhlášeno světovým kulturním dědictvím UNESCO.

Pension MAŠTAL

Pension MAŠTAL

Pension Maštal se nachází v podloubí v horní části náměstí historického města Český Krumlov. Historie domu sahá až do období kolem roku 1300, architektura prošla gotickým, renesančním a barokním obdobím.

Pension NINA

Pension NINA

Pension Nina se nachází přímo v historickém centru Českého Krumlova.

Pension THALLERŮV DŮM

Pension THALLERŮV DŮM

Pension Thallerův dům je umístěn v objektu, jehož vznik je doložen do 15. století. Pozdně gotický objekt byl upraven v období renesance a zcela přestavěn a zvýšen kolem roku 1840. Nachází se v historickém centru města Český Krumlov.

Penzion NA 15. POLEDNÍKU

Penzion NA 15. POLEDNÍKU

Penzion Na 15. poledníku se nachází pod vyhlídkovou věží, v samém centru historického jádra města, 100 m od náměstí a 1 km od známého rybníku Vajgar.

Sporthotel BARBORKA

Sporthotel BARBORKA

Sporthotel Barborka se nachází na klidném místě u lesa, na okraji městečka.

Hotel Parkhotel

Hotel Parkhotel

Parkhotel Hluboká nad Vltavou se nachází na okraji města nedaleko centra, přesto však, jak již název napovídá, je situován přímo v parku. Veškeré konferenční a restaurační prostory skýtají kouzelný výhled na Munický rybník.

Hotel MINOR

Hotel MINOR

Rodinný hotel Minor se nachází v severní tiché části města České Budějovice za pivovarem Budvar. 50 m od hotelu je zastávka MHD, která vede do centra města (přibližně 2,5 km), na druhou stranu pak do Hluboké nad Vltavou (asi 6 km).

Apartmán UR-MONT

Apartmán UR-MONT

Apartmán UR-MONT se nachází v jihočeském městečku Vyšší Brod nedaleko centra (přibližně 300 m), necelý kilometr od známého cistersiáckého kláštera a méně než 10 km od přehradní nádrže Lipno.

Hotel DVŮR KRUTĚNICE

Hotel DVŮR KRUTĚNICE

Velkoryse zrekonstruovaný poplužní dvůr hotel Dvůr Krutěnice se nachází v klidné prostředí šumavské přírody uprostřed trojúhelníku Klatovy – Sušice – Horažďovice.

Hotel PERŠLÁK

Hotel PERŠLÁK

Lesní hotel Peršlák se nachází uprostřed jihočeských lesů v klidné oblasti, 2 km od nejbližších obchodů a restaurací.

Hotel MAS

Hotel MAS

Hotel Mas je umístěn v klidném prostředí městečka Sezimovo Ústí. Nedaleká řeka Lužnice spolu s okolními lesy a rybníky jsou vyhledávanými místy pro milovníky přírody.

Apartmánový komplex NA SENÍKU

Apartmánový komplex NA SENÍKU

Objekt apartmánů Na Seníku se nachází přibližně 5 minut chůze od historického centra města Třeboň.

Hotel BOHEMIA

Hotel BOHEMIA

Jihočeský hotel Bohemia se nalézá v lázeňské části města Třeboň v těsné blízkosti hotelu Regent (jeden komplex).

Hotel REGENT

Hotel REGENT

V lázeňské části Třeboně v těsné blízkosti rybníka Svět.

Penzion ŠTILEC

Penzion ŠTILEC

Komfortní pension Štilec se nachází na břehu stejnojmenného rybníka v polovině cesty mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi.

Wellness hotel REZIDENCE

Wellness hotel REZIDENCE

Reprezentativní budova Wellness hotelu Rezidence tvoří téměř jednu celou stranu náměstí v Nových Hradech naproti historické budovy radnice.

Lyžařské středisko Jižní Čechy

Nadmořská výška: ___, sezóna: ___, zasněžování: ___
Sjezdovky: celkem: ___, lehké: ___, střední: ___, těžké: ___
Lanovky: celkem: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabinky: ___, skibus: ___
Skipas (6 dní): ___

Lyžování Jižní Čechy

oblíbená místa zimní dovolené na horách v Česku nabízí množství rodinně zaměřených lyžařských středisek. Nejlepší z nich jsou určitě ty z oblasti Krkonoše, další najdete na stránce - Lyžování Česko.