SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Česká republika - Krkonoše, Jeseníky, Beskydy, Šumava

first minute Itálie, Chorvatsko

Jižní Morava

Převážná část návštěvníků přichází na jižní Moravu v létě a na podzim, kdy dozrává zdejší výborné víno. Jižní Morava zajistí spokojenost i zimních turistů či dokonce lyžařů. Zejména kombinace pohybu na běžkách a večerního posezení v místních vinařských sklepích je lákadlem pro mnohé vyznavače zimní přírody a jejích produktů.

Ubytování Jižní Morava

Hotel ADAMANTINO

Hotel ADAMANTINO

Velmi vyhledávaný hotel Adamantino s příjemnou atmosferou se nachází na Moravě, v prostředí Moravského Slovácka, v obci Pozlovice přímo na břehu přehrady Luhačovice.

Penzion KAROLÍNA

Penzion KAROLÍNA

V krajině na rozmezí Hostýnsko – Vizovických vrchů.

Penzion ÚSVIT

Penzion ÚSVIT

Pension Úsvit se nachází na rozmezí Hostýnsko-Vizovických vrchů nedaleko od výchozího místa k turistickým vycházkám ve Zlínském kraji. Je položen na kopci s romantickým výhledem do okolí.

Hotel PANON

Hotel PANON

Velký hotel Panon je umístěn nedaleko centra města Hodonín (1 km) v části, která nabízí mnoho možností využití volného času (tenisový areál, koupaliště, haly na squash, bowling …). Nedaleko je také přístaviště lodí, které slouží k vyhlídkovým plavbám po Baťově kanálu.

Rekreační areál KRÁLOVEC

Rekreační areál KRÁLOVEC

Areál rekreačního střediska Královec je umístěn v jedné z nejhezčích částí Vizovické vrchoviny na klidném místě a je obklopen lesy. Město Valašské klobouky je vzdáleno 4 km, Brumovský hrad 6 km, lázeňské město Luhačovice a Vsetím 30 km.

penzion MACOCHA

penzion MACOCHA

Penzion Macocha se nachází v blízkém okolí města Blansko uprostřed chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Kolem penzionu se rozprostírá Punkevní údolí, kde ponorná řeka Punkva vytváří Jakubovo jezero. Propast Macocha je vzdálena 1 km, Blansko 3 km, Brno 30 km. Punkevní údolí je křižovatkou mnoha turistických a cykloturistických tras.

Hotel PANORAMA

Hotel PANORAMA

Hotel Panorama leží na kopci nad městem Blansko ve výšce 460 m, jméno "Panorama" přímo souvisí s panoramatickým výhledem na okolní krajinu. Výchozí bod k návštěvě známých útvarů Moravského krasu je vzdálen 3 km.

Chata MACOCHA

Chata MACOCHA

Chata Macocha se nalézá přímo na okraji propasti Macocha uprostřed CHKO Moravský kras.

Pension KARST

Pension KARST

Rodinný pension Karst se nachází v klidné části města Blansko, které je vstupní branou do národní přírodní rezervace Moravský kras. Centrum města, pizzerie, vyhlášená restaurace U Golema a dva supermarkety jsou do 10 minut chůze, propast Macocha a Punkevní jeskyně jsou vzdáleny 5 km, Brno 30 km. Sportovní ostrov v Blansku (aquapark, bazén, koupaliště, whirlpool, solárium, tenis, fotbal, squash, bowling) je vzdálen 500 m.

Hotel SKALNÍ MLÝN

Hotel SKALNÍ MLÝN

Příjemný hotel Skalní mlýn je umístěn u vstupní brány do Moravském krasu 100 m od stanice vyhlídkového vláčku, který jezdí k Punkevním jeskyním. U hotelu začíná množství turistických a cykloturistických tras.

Hotel CENTRO

Hotel CENTRO

Hotel Centro je umístěn v centru městečka Hustopeče poblíž malebného náměstí. Je zajímavým komplexem budov, která je symbiózou moderní architektury a architektury italské renesance – Domem pánů z Vizovic. Ten byl postaven v roce 1488 – 1492 a prozatím se v něm k ubytování využívají tři luxusní apartmány a jeden pokoj, k příjemnému posezení klenbová místnost v kombinaci s venkovní terasou. Sklepy s původním předhabánským vyzděním ještě čekají na kompletní rekonstrukci.

Hotel LÁZNĚ KOSTELEC

Hotel LÁZNĚ KOSTELEC

Hotel se nachází v klidném prostředí uprostřed přírody podhůří Hostýnských a Vizovických vrchů asi 5 km od Zlína.

Pension POD SKLEPY

Pension POD SKLEPY

Pension Pod sklepy v Kostelci (v blízkosti Kyjova) se nachází v areálu vinných sklepů v krásné přírodě mezi vinicemi. V blízkosti jsou ke shlédnutí turistické cíle jako např. Milotický zámek, Kyjov, zřícenina hradu Cimburk, hora Svatého Klimenta Buchlov a další. Krajinu protíná Kyjovská vinařská stezka, navazující na Bzeneckou, Velkopavlovickou a Mutěnickou vinařskou cyklotrasu.

Lázeňský hotel NIVA II

Lázeňský hotel NIVA II

Lázeňský hotel NIVA II je umístěn v klidné části lázeňského města Luhačovice – Pozlovice nad místní přehradou, která pomáhá vytvářet výjimečné přírodní klima. Od centra je vzdálen přibližně 20 minut volné chůze (vilovou čtvrtí a lázeňským parkem).

Penzion STELLA

Penzion STELLA

Nový pension Stella je umístěn v tiché vilové čtvrti Solné blízko centra lázeňského města Luhačovice, 150 m od koupaliště.

Wellness hotel REZIDENCE AMBRA

Wellness hotel REZIDENCE AMBRA

Moderní nový wellness hotel Rezidence Ambra se nachází v klidném prostředí u lesa, od centra lázeňského města Luhačovice je vzdálen přibližně 500 m.

Hotel FONTÁNA II.

Hotel FONTÁNA II.

Luhačovický hotel Fontána II. na okraji města v půli cesty mezi rekreační přehradní nádrží a lázeňským centrem s kolonádou, které je vzdáleno 10 min. chůze.

Hotel FONTÁNA I.

Hotel FONTÁNA I.

Luhačovický hotel Fontána I. leží na okraji města v polovině cesty mezi rekreační přehradní nádrží a lázeňským centrem s kolonádou, které je vzdáleno 10 minut chůze.

Penzion ROLIMPEX

Penzion ROLIMPEX

V malebné přírodě na rozmezí Hostýnsko – Vizovických vrchů.

Hotel RÉVA

Hotel RÉVA

Mikulovský hotel Réva se nachází uprostřed města Mikulov nedaleko historického centra a zámeckého parku.

Hotel ELIŠKA

Hotel ELIŠKA

Jihomoravský hotel Eliška leží nedaleko centra města Mikulov v oblasti vhodné pro turistiku a cykloturistiku.

Hotel HUBERTUS

Hotel HUBERTUS

Hotel Hubertus se nachází v centru města Valtice, přímo v levém křídle známého valtického zámku, jehož součástí je i Národní salon vín. Valtice leží při hranicích s Rakouskem.

Hotel APOLLON

Hotel APOLLON

Příjemný hotel Apollon se nachází nedaleko centra města Valtice, součásti Lednicko-valtického areálu, známého množstvím historických památek a cykloturistických tras „Vinařské stezky“. Valtice jsou město ležící při hranicích s Rakouskem, proslulé krásným zámkem a vinařstvím.

Penzion ROTUNDA

Penzion ROTUNDA

Penzion se nachází v okrajové části města v blízkosti hranic se Slovenskem a Rakouskem. Lednicko-valtický areál je odtud vzdálen asi 10 km.

Hotel RIVIERA Jedovnice

Hotel RIVIERA Jedovnice

Jihomoravský hotel Riviera Jedonovice se nachází na břehu velkého rybníka Olšovec ve středu Moravského krasu.

Pension U HRÁDKU

Pension U HRÁDKU

Penzion U Hrádku leží v centru Národního parku Podyjí nedaleko kouzelného kaňonu Dyje. Vranovská přehrada a město Znojmo jsou vzdáleny necelých 10 km od pensionu.

Hotel VORONĚŽ 1

Hotel VORONĚŽ 1

Hotel Voroněž 1 je spolu s hotelem Voroněž 2 a restaurací Moravská chalupa součástí ubytovacího a gastronomického komplexu, který je umístěn v těsné blízkosti brněnského výstaviště nedaleko centra města.

Hotel VORONĚŽ 2

Hotel VORONĚŽ 2

Hotel Voroněž 2 je spolu s hotelem Voroněž 1 a restaurací Moravská chalupa součástí ubytovacího a gastronomického komplexu, který je umístěn v těsné blízkosti brněnského výstaviště nedaleko centra města.

Lyžařské středisko Jižní Morava

Nadmořská výška: ___, sezóna: ___, zasněžování: ___
Sjezdovky: celkem: ___, lehké: ___, střední: ___, těžké: ___
Lanovky: celkem: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabinky: ___, skibus: ___
Skipas (6 dní): ___

Víno a Jižní Morava
Trávení zimní dovolené na horách v Česku nabízí množství příjemných lyžařských středisek, které se vyskytují i na jižní Moravě, ty další najdete na stránce - Lyžování Česko,

Lyžování Jižní Morava


nejvyhledávanější lyžovačky v Česku najdete v pohoří Krkonoše, kde se nacházejí nejznámější lyžařská střediska. Pokud vyhledáváte špičkové lyžovačky, vyzkoušejte Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov či Rokytnice nad Jizerou, které znají i mnozí zahraniční lyžaři.