SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Česká republika - Krkonoše, Jeseníky, Beskydy, Šumava

first minute Itálie, Chorvatsko

Krušné hory

Česká republika je od Německa oddělená přirozenou hranicí, kterou na 130km tvoří Krušné hory. Lyžování v této oblasti patří k vyhledávaným zimním aktivitám hlavně pro lyžaře z Prahy a okolí. Lyžařská střediska Boží Dar, Jáchymov, Klínovec, Kovářská, Mariánská, Nové Hamry, Fichtelberg poskytují vhodné terény pro začínající až středně zdatné lyžaře.

Ubytování Krušné hory

Pension AVIONIKA

Pension AVIONIKA

Penzion Avionika se nachází v obci Kovářská (v obci a v jejím okolí se natáčel známý český film „Hlídač č. 47“) v Krušných horách přibližně 6 km od sportovního centra Klínovec.

Hotel STAR 2

Hotel STAR 2

Hotel Star 2 je dependancí hotelu Star 1 (20 m) a je tedy také výhodně položen nedaleko dolní stanice skiareálu Klínovec-sever (se skiareálem Klínovec-jih je spojen na vrcholu Klínovce známou rozhlednou).

Hotel STAR 1

Hotel STAR 1

Hotel Star 1 je položen v těsné blízkosti Klínovce nedaleko dolní stanice skiareálu Klínovec-sever. Je celoročně dostupný vozem.

hotel CASANOVA

hotel CASANOVA

Hotel se nachází v klidném prostředí parku v těsné blízkosti historického centra města Duchcov, které svým pobytem proslavil světoznámý milovník Giacomo Casanova. V okolí hotelu možnost výletů a sportovního vyžití. (vodní a zimní sporty, cyklistika, turistika, golf, tenis, projížďky na koních a další).

Apartmány 47

Apartmány 47

Apartmány 47 se nachází v bezprostřední blízkosti SKI a SNOWBOARD Areálu, běžeckých stop a je cca 200 m od dětského lyžařského hřiště a vleku. V okolí je na 20 restaurací. V objektu se nachází půjčovna a servis lyží, snowboardů, saní a běžek. Hosté apartmánů mají 10% slevu v půjčovně.

Penzion U SNĚHULÁKA

Penzion U SNĚHULÁKA

Penzion se nachází ve vyšší nadmořské výšce v centru horské obce na hřebeni Krušných hor. Slouží jako ideální výchozí místo k zimním i letním druhům turistiky.

Hotel PRAHA Boží Dar

Hotel PRAHA Boží Dar

Na okraji náměstí, přesto přímo vedle lyžařského vleku.

Pension SCHNEEBERG

Pension SCHNEEBERG

Nově postavený pension Schneeberg se nachází v klidné části (ale nedaleko centra) Božího Daru, které je svojí nadmořskou výškou 1.028 m nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě. Je celoročně dostupný vozem, v zimní sezóně jsou doporučeny sněhové řetězy.

Pension SVATÝ PETR

Pension SVATÝ PETR

Pension Svatý Petr se nachází v centru obce Boží dar, která je srdcem Krušných hor. Je celoročně dostupný vozem, v zimním sezóně jsou doporučeny sněhové řetězy.

Hotel RIVIERA

Hotel RIVIERA

Krušnohorský hotel Riviera stojí u jezera v obci Děpoltovice vzdálené 7 km od lázní Karlovy Vary. Známé lyžařské středisko Pernink je vzdáleno 10 km.

Lyžařské středisko Krušné hory

Nadmořská výška: ___, sezóna: ___, zasněžování: ___
Sjezdovky: celkem: ___, lehké: ___, střední: ___, těžké: ___
Lanovky: celkem: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabinky: ___, skibus: ___
Skipas (6 dní): ___

Lyžování Krušné hory

oblíbená místa zimní dovolené na horách v Česku nabízí množství lyžařských středisek zaměřených na rodinné lyžování. Nejlepší z nich jsou určitě ty z oblasti Krkonoše, další najdete na stránce - Lyžování Česko.