SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Česká republika - Krkonoše, Jeseníky, Beskydy, Šumava

first minute Itálie, Chorvatsko

Šumava

Jihozápadní česko-německou hranici tvoří pohoří Šumava, lyžování v České republice tak získává vedle vlastních lyžařských střediscích na Šumavě - Zadov, Špičák, Kašperské hory atd.. i možnost vyzkoušet si lyžování na německé či rakouské straně Šumavy. Přímý kontakt s nimi přináší i určité výhody v získávání zkušeností od alpských sousedů.

Ubytování Šumava

Hotel ŠUMAVA

Hotel ŠUMAVA

Hotel Šumava se nachází v horské obci Srní necelých 200 m od hotelu Srní, se kterým tvoří jeden komplex služeb.

Hotel SRNÍ

Hotel SRNÍ

Známý hotel Srní se nachází na okraji stejnojmenné obce v těsné blízkosti lesa. V jeho těsné blízkosti prochází množství značených turistických i cykloturistických stezek, cesta Račí – Kvilda je ránem vyznavačů in-line bruslařů.

Apartmánový komplex REZIDENCE CLUB CANADA

Apartmánový komplex REZIDENCE CLUB CANADA

Apartmánový komplex Club Canada se nachází v centru městečka Lipno nad Vltavou, známého střediska především letní rekreace. Všechny sportovní a zábavné aktivity jsou v dosahu do 500 m od apartmánů (tenis, bowling, squash, bobová dráha, krytý bazén, lyžařské vleky …).

Rekreační park RIVIERA

Rekreační park RIVIERA

Rekreační areál je umístěn přímo na břehu jezera Lipno, asi 6 km od hranic s Rakouskem, asi 2 km od lyžařského areálu Kramolín (na vrchol vede sedačková lanovka dlouhá 1,8 km).

Hotel KAŠPERK

Hotel KAŠPERK

Nekuřácký hotel Kašperk je situován v centru šumavského městečka Kašperské Hory.

Hotel ZADOV

Hotel ZADOV

Velmi vyhledávaný hotel je umístěn na úpatí hory Churáňov ve výšce 1.050 m nad mořem, v jeho těsné blízkosti se nachází několik lyžařských vleků.

Hotel KILIÁN

Hotel KILIÁN

První jihočeský vinný hotel Kilián se nachází v obci Loučovice na pravém břehu řeky Vltavy. Je vzdálen 3 minuty jízdy autem od jezera Lipno a od Skiareálu Kramolín, rakouské skiareály Sternstein a Hochficht jsou vzdáleny 12 a 40 minut jízdy.

Wellness hotel FRYMBURK

Wellness hotel FRYMBURK

Nově vybudovaný Wellness Hotel Frymburk je největším hotelovým wellness komplexem u nás. Rozkládá se na břehu Lipenské přehrady (z hotelu se vychází přímo na hotelovou pláž) na okraji stejnojmenném městečka Frymburk.

Pension U PŘÍVOZU

Pension U PŘÍVOZU

Penzion U Přívozu je umístěn na pravém břehu přehrady Lipno. Nejbližší písečná pláž je vzdálena 80 m, Skiareál Lipno přibližně 10 km.

OREA Wellness hotel HORIZONT

OREA Wellness hotel HORIZONT

Hotel se nachází na jižní straně hory Pancíř v nadmořské výšce 1 100 m v chráněné krajinné oblasti Šumava, je ideálním místem pro zimní i letní turistiku. Ze Špičáku na Pancíř vede sedačková lanovka, odkud je výhled až na Alpy. Možno shlédnout také Čertovo a Černé jezero, Prášilské jezero, díky příhraniční poloze je možnost výjezdu do Německa, příp. Rakouska.

OREA hotel ŠPIČÁK

OREA hotel ŠPIČÁK

Hotel se nachází na jižní straně hory Pancíř v nadmořské výšce 1 100 m v chráněné krajinné oblasti Šumava, je ideálním místem pro zimní i letní turistiku a rodinné dovolené. Ze Špičáku na Pancíř vede sedačková lanovka, odkud je výhled až na Alpy. Možno shlédnout také Čertovo a Černé jezero, Prášilské jezero, díky příhraniční poloze je možnost výjezdu do Německa, příp. Rakouska.

Hotel JENIŠOV

Hotel JENIŠOV

Hotel Jenišov se nachází na klidném místě u břehu Lipenského jezera na konci osady Jenišov, 50 m od vody.

Lyžařské středisko Šumava

Nadmořská výška: ___, sezóna: ___, zasněžování: ___
Sjezdovky: celkem: ___, lehké: ___, střední: ___, těžké: ___
Lanovky: celkem: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabinky: ___, skibus: ___
Skipas (6 dní): ___

Lyžování Šumava

vyhledávané střediska zimní dovolené na horách v České republice nabízí Šumava v podobě menších a středně velkých lyžařských středisek zaměřených na rodinné lyžování. Nejlepší lyžování v Čechách zažijete v oblasti Krkonoše, všechny ostatní lyžařská střediska naleznete na stránce - Lyžování Česká republika.