SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Česká republika - Krkonoše, Jeseníky, Beskydy, Šumava

first minute Itálie, Chorvatsko

Východní Čechy

Hlavní oblastí lyžování na východě Čech jsou Orlické hory, kde si zalyžujete v lyžařských střediscích Čenkovice, Deštné, Říčky, Peklák a dalších. Oblast je vyhledávána i milovníky bílé stopy, které jsou kvalitní, udržované běžkařskou rolbou. Běžkání je nejoblíbenější zimní sportovně-rekreační aktivitou, podobně jako sjezdové lyžování v České republice.

Ubytování Východní Čechy

Městský Hotel DORINKA

Městský Hotel DORINKA

Kompletně nově zrekonstruovaná budova hotelu Městský hotel Dorinka je umístěn v centru městečka na náměstí vedle radnice s proslulými obry. Cílem výletů mohou být v zimní sezóně lyžařská centra Vrchlabí (15 km), Špindlerův Mlýn (30 km), Černý Důl (13 km), Janské Lázně (19 km), v letní sezóně třeba zámek Kuks u Dvora Králové (24 km) nebo známá zoologická zahrada (17 km).

Lázeňský hotel SPA RESORT TREE OF LIFE

Lázeňský hotel SPA RESORT TREE OF LIFE

Nově otevřený originálně řešený lázeňský resort Tree of Life (strom života) se nachází v těsné blízkosti léčebných lázní v Lázních Bělohrad (130 let tradice lázeňství).

Hotel VEBA

Hotel VEBA

Hotel Veba je umístěn v parku na okraji města Broumov, asi 14 km od Teplického skalního města a asi 5 km od menšího lyžařského areálu Janovičky.

Hotel ROUBAL

Hotel ROUBAL

Hotel Roubal naleznete v malebném městečku Pecka, v okrese Jičín na rozhraní Českého ráje a Krkonoš, je umístěn přímo na náměstí v blízkosti gotického hradu Pecka. Menší lyžařský vlek je přímo v obci Pecka, další vleky v obci Zvičina 6 km od hotelu a v Herlíkovicích vzdálených asi 30 km. V letním období lze využít nedaleký sportovní areál s přírodním bazénem, volejbalem a tenisovými kurty, nebo se vydat na kole po některé z cyklistických tras. Lákavými atrakcemi blízkého okolí jsou Lázně Bělohrad, ZOO ve Dvoře Králové, aquapark Liberec, Prachovské skály, hrady Kost a Trosky a zámek Humprecht.

Hotel STUDÁNKA

Hotel STUDÁNKA

Hotel Studánka (známější jako Letovisko Studánka) je umístěn uprostřed lesa v přírodním parku Les Včelný v těsné blízkosti Rychnova nad Kněžnou. Městské koupaliště v Rychnově je vzdáleno 1,5 km, lyžařská střediska Deštné a Říčky v Orlických horách 25 km.

Park GREEN VALLEY

Park GREEN VALLEY

V jižním svahu na okraji lesa, v městečku Stárkov.

Penzion DITA

Penzion DITA

V těsné blízkosti Adršpašsko-Teplických skal.

Hotel K-TRIUMF

Hotel K-TRIUMF

Sportovně rekreační areál hotelu K-Triumf je umístěn na klidném místě okraji obce Velichovky nedaleko od známých lázní.

Lyžařské středisko Východní Čechy

Nadmořská výška: ___, sezóna: ___, zasněžování: ___
Sjezdovky: celkem: ___, lehké: ___, střední: ___, těžké: ___
Lanovky: celkem: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabinky: ___, skibus: ___
Skipas (6 dní): ___

Lyžování Východní Čechy

oblíbené zimní dovolené na horách v České republice nabízí množství menších a středně velkých lyžařských středisek, které se vyhovují hlavně na rodinné lyžování. Nejznámější z lyžařských terénů se nacházejí v oblasti Krkonoše, další najdete na stránce - Lyžování Česká republika.