SlovenskyEnglishČesky

Lyžování ve Francii - ubytování přímo na sjezdovce, zima 2011-12

first minute Itálie, Chorvatsko

Francie

Volba lyžování Francie znamená zažít gigantické ski-areály překonávající rekordy v rozměrech, množstvím kilometrů sjezdovek ai počtem lanovek a vleků. Společným prvkem francouzských lyžařských středisek bývají lyžařské vesnice vybudované vysoko v horách, vše se podřizuje jedinému účelu- dokonalému zážitku z lyžovačky, hotely stojící přímo na sjezdovkách, moderní vysokokapacitní lanovky, vleky a související technické vybavení. Francouzi naplňují zásadu dostupnost na lyžích, proto vzájemně propojují jednotlivá střediska lanovkami do obrovských obdivuhodných areálů.
I přes vyšší vzdálenosti z Česka registrujeme z roku na rok vyšší počet českých lyžařů kupujících právě francouzské Alpy. Zážitek z lyžovačky ve Francii za ty kilometry navíc rozhodně stojí.

Lyžařská střediska ve Francii:

Alpe d´Huez
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Alpe d´HuezSkipass Alpe d´Huez

Alpe d´Huez

Oblast životního stylu. Její součástí jsou okolní lyžařská střediska: Huez en Oisans, Oz en Oisans, Auris en Oisans, Vaujany a Villard-Reculas, které jsou vzájemně propojeny vleky, společně nabízejí 230 km kvalitní francouzské lyžovačky pro začátečníky i znalce lyžování. Lyžařské svahy se rozkládají na území o rozloze 10.0000 ha s převýšením přes 2.230 m.

Avoriaz
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap AvoriazSkipass Avoriaz

Avoriaz

Pod Mont Blancem na pomezí Francie a Švýcarska se nachází jedna z největších lyžařských oblastí na světě Portes du Soleil. Její střed leží ve Francii. Nabízí široké možnosti objevování stále nových terénů v 14 propojených střediscích, francouzský Avoriaz je z nich největší a nejvýznamnější, celková nabídka lyžařských terénů Portes du Soleil je 650 km sjezdovek.

Carroz - Flaine
imgimgimgimgimgSkimap Carroz - FlaineSkipass Carroz - Flaine

Carroz - Flaine

Le Grand Massif známá lyžařská oblast, která sdružuje vzájemně propojená lyžařská střediska Flaine, Carroz, Morillon, Samoens a Six. Skladba terénů je předurčuje pro turistické lyžování. Sjezdovky červené jsou zastoupeny více než 70%. Zážitek čeká i na náročné lyžaře a příjemné modré loučky poblíž údolních stanic lanovek potěší začátečníky a děti - zimní dovolená Francie.

Combloux - Megeve
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Combloux - Megeve Skipass Combloux - Megeve

Combloux - Megeve

Dnes již nepatří mezi hlavní francouzské ski-hity, ale exluzivní atmosféra je patrná alespoň v noblesním Megeve na každém kroku. Areál nabízí 225km sjezdovek upravovaných a přibližně stejné množství tratí pro volný styl. Okolí obklopeno dvěma tucty majestátných vrcholů, mezi nimiž je 8 nad 4.000m je místem pro nezapomenutelnou zimní dovolenou - lyžování Francie.

Courchevel

Courchevel

Pro začátečníky jsou v provozu "zen" a "fun" zóny, které nabízejí 27 zelených a 44 modrých okruhů v plném bezpečí. Zdatnější lyžují na 38 červených a 10 černých tratích. Každý den si můžete vybrat jiný program, možností je opravdu hodně. Kvalitou sjezdovek patří lyžování v Courchevel k nejlepším ve Francii, 563 sněžných děl, Les 3 Vallées 600 km sjezdovek.

Chamonix
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap ChamonixSkipass Chamonix

Chamonix

Lyžařské středisko Chamonix se nachází na rozhraní Itálie, Švýcarska a Francie pod masivem nejvyššího vrchu Evropy (Mont Blanc 4.810 m n.m.). Vstupní branou do střediska je tunel del Monte Bianco, kterým pokračuje dálnice z Itálie a který začíná v Courmayeur. Středisko svým stylem připomíná spíše rakouský než francouzský standard. Top zimní dovolená Francie.

La Plagne
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg Skimap La Plagne Skipass La Plagne

La Plagne

Rozsáhlé, zvlněné terény ( pláně ) bez stromů, zalité sluncem, ubytování přímo na lyžařských svazích v moderních turistických osadách ve vysoké nadmořské výšce, kam se dostanete po klikatých silničkách vlastním autem až ke svému hotelu. V areálu je pro návštěvníky připraveno přes 50.000 lůžek, všude se dostanete bez vyzutí lyží. Paradiski = Top3 lyžování ve Francii.

La Rosiére
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap La RosiéreSkipass La Rosiére

La Rosiére

Lyžařské středisko La Rosière tvoří spolu s italským La Thuile spolu mezinárodní lyžařskou oblast Espace San Bernardo s lyžováním na 160km sjezdovek a dalších freeride-ových terénech s jediným skipasem. Obě střediska jsou propojeny na lyžích, bez nutnosti přesunů. Ubytování v útulných hotelech a rezidencích převážně ve stylu "chalet" - horské chaty.

Le Corbier
imgimgimgSkimap Le CorbierSkipass Le Corbier

Le Corbier

Les Sybelles je sdružením 7 lyžařských středisek, dává přes 310 km lyžovačky, centrem je Corbier, v popředí zájmu provozovatelů je další rozšiřování a vytváření nových lyžařských možností. Okolní svahy jsou tomuto záměru víc než příznivé, přímo vybízejí k novým řešením vleků a sjezdovek, poslední roky zde každou sezónu něco ve prospěch lyžování přibývá.

Les 2 Alpes
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Les 2 AlpesSkipass Les 2 Alpes

Les 2 Alpes

Snowpark s famózním vybavením umělými skokanskými rampami. Největší ledovcová lyžařská oblast v Evropě. Turistická vesnice se nachází v horském sedle 1.650m mezi horami Les Cretes ( 2.100 m ) a Pied Moutet ( 2.339 m ). Na obě strany vedou vleky. Středisko připomíná velkou přírodní u-rampu. Lyžování na ledovci 3.600m, lyžařské školky, prima rodinná zimní dovolená.

Les Arcs
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg Skimap Les Arcs Skipass Les Arcs

Les Arcs

Mezi největší lyžařská střediska ve Francii patří též Les Arcs. Charakteristický francouzský styl (ubytování přímo na sjezdovce), Les Arcs patří do uskupení lyžařské oblasti "Paradiski" spolu s Montchavin - Peisey-Vallandry - La Plagne, které jsou vzájemně spojeny "na lyžích" a nabízejí 425km špičkové lyžovačky. Samo Les Arcs disponuje 200km kvalitně udržovaných sjezdovek.

Les Menuires

Les Menuires

Lyžařské středisko Saint Martin - Les Menuires pokračuje vzhůru údolím a končí až ve středisku Val Thorens. Celé toto údolí je vzájemně propojeno do jedné lyžařské oblasti Belleville, která je spojena ještě se dvěma dalšími údolími Meribel a Courchevel. Takto tvoří jdnu velkou ski-arénu 3-Vallées (tři údolí) na území 2.500ha s nabídkou 600km lyžovačky patří k největším na světě.

Meribel

Meribel

Celkem 600 km "na lyžích" propojených udržovaných sjezdovek ve 3-Vallées. Tento gigantický lyžařský areál tvoří proslulé - vzájemně propojené lyžařská střediska: Courchevel, Meribel, Val Thorens, Les Menuires, Saint Martin, La Tania, Orelle, Brides Les Bains, v nabídce vše co vaše srdce k lyžování potřebuje. Lyžařská střediska ve Francii nabízí ubytování přímo na sjezdovce.

Montgenevre
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap MontgenevreSkipass Montgenevre

Montgenevre

Na francouzsko - italských hranicích se nachází lyžařské středisko Montgenevre, které svými cca 100km sjezdovek přispívá k celkovým 400km lyžařské oblasti Via Lattea / Voie Lactée (Mléčná dráha). S italskými středisky využívá i společný skipas. Horské městečko má příjemnou atmosféru, historické centrum s náměstím, mimo lyžování možnosti Aprés ski či nakupování.

Montchavin - Les Coches
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimg Skimap Montchavin - Les Coches Skipass Montchavin - Les Coches

Montchavin - Les Coches

Dvě významná lyžařská střediska ve Francii La Plagne a Les Arcs se spojením probojovaly do světové špičky (425 km sjezdovek), oddělovalo je hluboké údolí Vanoise, které bylo překonáno visutou lanovkou. Na okraji Les Arcs ve středisku Peisey-Vallandry a na protilehlé straně údolí - v Montchavin-Les Coches (La Plagne) stojí stanice největší lanovky na světě Vanoise Expres.

Serre-Chevalier
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Serre-ChevalierSkipass Serre-Chevalier

Serre-Chevalier

Potěší zdatné lyžaře, ale na své si přijdou i začátečníci, 70km modrých sjezdovek je jistě dost, přesto převážná část tratí (130 červené a 50 černé) již vyžaduje více než základy lyžování a kousek kondičky. Téměř polovina sjezdovek se nachází v lesním pásmu, ale deset odekrytých vrcholů (kam vedou vleky) nabízí pěkné výhledy a široké tratě pro carving, lyžování Francie.

Tignes
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap TignesSkipass Tignes

Tignes

Se nachází u jezera Lac, ubytování v Le Lavachet , Tignes 2100 a Val Claret. Odtud startuje do širokého okolí 15 vleků a lanovek, které pokračují 15 lanovkami a vleky do výše položených oblastí až po ledovec La Grande Motte 3.456m, z Tignes 2.100 se dostanete na vrchol Toviere (2.704 m ) s modrými a červenými sjezdovkami, nebo přes vrchol do sousedního Val d'Isère.

Val d´Isére
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Val d´IséreSkipass Val d´Isére

Val d´Isére

Na lyžování ten nejlepší koktejl vhodný pro začátečníka i mistra přes lyže. Obě střediska Tignes a Val d'Isere jsou propojeny "na lyžích" a tvoří jedinou společnou lyžařskou arénu Espace Killy. Středisko olympijských kvalit, 300 km sjezdovek, volné terény, ledovcové svahy, snowparky, školy lyžování, moderní výtahy, golf, bohaté apré-ski, světové závody v lyžování ve Francii.

Val Thorens
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimg Skimap Val Thorens Skipass Val Thorens

Val Thorens

Vysokohorská turistická vesnice Val Thorens 2.300m nabízí 5hvězdičkové lyžování. Seskupení 3-Vallées disponuje 600km kvalitní lyžovačky na upravených sjezdovkách a dalšími stovkami km ve volných terénech. Tento lyžařský ráj navštěvují rekreační lyžaři i závodníci, snowboardisti, freerideři, skialpinisti ... Pro každého je zde to co potřebuje, to nejlepší z lyžování ve Francii.

Valloire - Valmeinier
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Valloire - ValmeinierSkipass Valloire - Valmeinier

Valloire - Valmeinier

Výborná infrastruktura, rušnější Valloire naproti komornější charakter Valmeinier, kvalifikované babysitters, péče o děti po celý den, speciální dětský areál, sáňkařská dráha, adventure-park a mnoho kvalitních programů pro rodiny s dětmi, jež zajistili středisku titul "P'tits Montagnards" mají vliv na rostoucí zájem o tuto ski-oblast mezi rodinami. Ideální zimní dovolená pro rodiny.

Valmorel - St. Francois
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Valmorel - St. FrancoisSkipass Valmorel - St. Francois

Valmorel - St. Francois

Lyžařské tratě dík vyváženosti středně těžkých a lehkých vyhovují lyžařům a snowboardistům od začínajících po zdatné rekreační jezdce. Několik dobře černých sjezdovek délky 30km potěší náročné lyžaře. Trasy vhodné na procházky zimní krajinou s dostatkem kvalitních turistických tras pro nelyžaře. Ideální mix pro rekreační lyžování Francie, kvalitní zimní dovolená na horách.

Vars - Risoul
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Vars - RisoulSkipass Vars - Risoul

Vars - Risoul

Nádherné prostředí v jižních Alpách, ideální terénní tvary tvoří výborné podmínky k vybudování kvalitního lyžařského střediska. Vysoko ležící lyžařské osady postavené klasicky po francouzsky poskytují ubytování v moderních účelných rezidencích s přímým vstupem na sjezdovky. V dvou sousedních přírodních kotlích leží Vars a Risoul s množstvím nejrůznějších lyžařských terénů.

Nenašli jste přesně to co hledáte? Napište nebo zavolejte, připravíme pro vás "na míru" lyžovačku v jakémkoliv lyžařském středisku ve Francii i mimo výše uvedené nabídky. Pokud vás neoslovila nabídka lyžování Francie, zkuste možnosti lyžovačky v některé z dalších lyžařských zemí:

Lyžování Itálie
Lyžování Rakousko
Lyžování Francie
Lyžování Švýcarsko
Lyžování Slovinsko
Lyžování Bulharsko
Lyžování Česká republika
Lyžování Slovensko

Hlavní stránky RenyTravel: Dovolená | Lyžování
Partneři: Francie počasí | letní online dovolená ve Francii | ubytování Francouzské Alpy | Ski mapa Francie | hotely ve Francii | last minute Francie