SlovenskyEnglishČesky

Lyžování ve Francii - ubytování přímo na sjezdovce, zima 2011-12

first minute Itálie, Chorvatsko
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap AvoriazSkipass Avoriaz

Avoriaz

Pod Mont Blancem na pomezí Francie a Švýcarska se nachází jedna z největších lyžařských oblastí na světě Portes du Soleil. Její střed se nachází ve Francii. Nabízí široké možnosti objevování stále nových terénů v 14 propojených střediscích, francouzský Avoriaz je z nich nejvýznamnějším, celková nabídka lyžařských terénů je 650km sjezdovek.

Ubytování Avoriaz

Chalet Hotel NEIGE ET ROC ****

Chalet Hotel NEIGE ET ROC ****

Hotel Neige et Roc se nachází v lyžařském středisku Avoriaz v nadmořské výšce 1200m v klidnější části Les Prodains. Hotel je bývalou farmou a nabízí i ubytování v hotelových pokojích i typu chalet.

Rezidence SASKIA FALAISE

Rezidence SASKIA FALAISE

Rezidence Saskia Falaise sestává z několika budov na začátku Avoriaz 1.800m, v rušné části La Falaise. Obchody a služby asi 300m. Středisko je "car free".

Rezidence LES PORTES DU SOLEIL

Rezidence LES PORTES DU SOLEIL

Rezidence Les Portes du Soleil se nachází přímo v centru Avoriaz s nadmořskou výškou 1.800mv těsné blízkosti obchodů. Středisko je "car free", při vstupu do střediska venkovní parkoviště a kryté parkoviště za poplatek.

Rezidence  LES FONTAINES BLANCHES

Rezidence LES FONTAINES BLANCHES

Rezidence Les Fontaines Blaches se nachází v centru resortu Avoriaz s nadmořskou výškou 1.800 m. Nejbližší obchody a služby se nacházejí v centru a v části La Falaise. Středisko je "car free" - kde saně nahradily auta (za poplatek na místě). Při vstupu do střediska se nachází venkovní parkoviště a kryté parkoviště za poplatek Nejbližší železniční stanice se nachází v Thonon - Les Bains asi 45 km, Letiště Lyon je vzdáleno 200 km, Geneve 110 km, Annecy 96 km.

Rezidencia ANTARES

Rezidencia ANTARES

Rezidence Antares se nachází v části Le Crozats na okraji resortu Avoriaz s nadmořskou výškou 1.800 m. Nejbližší obchody a služby jsou vzdáleny asi 15 minut chůze v části La Falaise. Středisko je "car free" - kde saně nahradily auta (za poplatek na místě). Při vstupu do střediska se nachází venkovní parkoviště a kryté parkoviště za poplatek. Obchody a služby jsou vzdáleny asi 300 m od rezidence. Nejbližší železniční stanice se nachází v Thonon - Les Bains asi 45 km, Letiště Lyon je vzdáleno 200 km, Geneve 110 km, Annecy 96 km.

Rezidence ÉPICÉA

Rezidence ÉPICÉA

Rezidence EPICEA se nachází jen 100 m od centra části Morzin střediska Avoriaz s nadmořskou výškou 1.800 m. Nejbližší obchody a služby se nacházejí asi 100 m od rezidence a pak v části Falaise. Středisko je "car free" - kde saně nahradily auta (za poplatek na místě). Při vstupu do střediska se nachází venkovní parkoviště a kryté parkoviště za poplatek.

Rezidencia LES BALCONS DU SOLEIL

Rezidencia LES BALCONS DU SOLEIL

Rezidence Les Balcons du Soleil se nachází v části La Falaise v centru resortu Avoriaz s nadmořskou výškou 1.800 m. Středisko je "car free" - kde saně nahradily auta (za poplatek na místě). Při vstupu do střediska se nachází venkovní parkoviště a kryté parkoviště za poplatek. Obchody a služby jsou vzdáleny asi 300 m od rezidence. Nejbližší železniční stanice se nachází v Thonon - Les Bains asi 45 km, Letiště Lyon je vzdáleno 200 km, Geneve 110 km, Annecy 96 km.

Lyžařské středisko Portes du Soleil

můžeme přirovnat k obrovským lyžařským uskupením Ski-Amadé v Rakousku, nebo Dolomiti Superski v Itálii. Charakteristickým obrazem téměř každého místního hotelu při snídani je skupinka snídajících lyžařů, kteří plánují do které části areálu se ten den vydat. Dobrým pomocníkem je několikastranových průvodce po okolních lyžařských střediscích. Měli byste ho mít vždy při sobě, neboť i lepším lyžařům se často podaří ztratit a zabloudit v tak rozsáhlé oblasti. Návraty taxíkem po ukončení provozu vleků do ztraceného hotelu ve ztraceném lyžařském středisku např. Avoriaz mohou být dost drahé.

Nadmořská výška: 950 - 2.466 m n.m., sezóna: 12. - 04., zasněžování: 40%
Sjezdovky: celkem: 650 km, lehké: 340 km, střední: 240 km, těžké: 70 km
Lanovky: celkem: 206, vleky: 109, sedačky: 83, kabinky: 14, skibus: ___
Skipas: (6 dní): ___

Lyžování Avoriaz

Lyžařské středisko Avoriaz zaručí 5 * zážitek z lyžování. Přibližně 200km sjezdovek všech obtížností, množství terénů pro freeride, perfektní snowpark s u-rampou potěší příznivce freestyle.

Další možnosti lyžování, které nabízejí lyžařská střediska ve Francii - Lyžování Francie.