SlovenskyEnglishČesky

Lyžování ve Francii - ubytování přímo na sjezdovce, zima 2011-12

first minute Itálie, Chorvatsko
imgimgimgSkimap Le CorbierSkipass Le Corbier

Le Corbier

Les Sybelles (přes 310 km lyžovačky) je sdružením 7 lyžařských středisek, centrem je Corbier, v popředí zájmu provozovatelů je další rozšiřování a vytváření nových lyžařských možností. Okolní svahy jsou tomuto záměru více než příznivé, přímo vybízejí k novým řešením vleků a sjezdovek. Poslední roky zde každou sezónu něco nového přibyvá.

Ubytování Le Corbier

Rezidence LES PISTES

Rezidence LES PISTES

Rezidence Les Pistes se nachází ve středisku Le Corbier v nadmořské výšce 1.550 m. Středisko je "car free" bez aut, transfery za poplatek na místě. Obchody, bary, restaurace, noční kluby, obchody, pošta, banka jsou vzdáleny asi 500 m. Nákupní pasáž je vzdálena asi 1,5 km. Nejbližší železniční stanice se nachází v St Jean de Maurienne 15 km - v sobotu jede shuttle bus do střediska Le Corbier, letiště Lyon je vzdáleno 180 km, Grenoble 150 km, Chambery 110 km.

Rezidence LES ALPAGES DU CORBIER

Rezidence LES ALPAGES DU CORBIER

Rezidence Les Alpages du Corbier se nachází přímo u svahu a jen asi 300m od nejbližších obchodů ve středisku Le Corbier, oblasti Les Sybelles. Rezidence sestává ze tří budov chat - hlavní s 11 apartmány a společnými prostory, další dvě po 33 apartmánů.

Hotel LE BEAUSOLEIL ***

Hotel LE BEAUSOLEIL ***

Původně horská chata, dnes rodinně vedený hotel Le Beausoleil se nachází v srdci lyžařského střediska La Toussuire. Hotel byl kompletně zrenovován.

Rezidence LES HAUTS DE COMBORCIERE ****

Rezidence LES HAUTS DE COMBORCIERE ****

Rezidence La Grange Les Hauts de Comborciere se nachází v centru La Toussuire a zároveň při svahu. Postavena v tradičním savojském stylu, se skládá ze tří 5-patrových budov.

Hotel LA BALME ***

Hotel LA BALME ***

Rodinně vedený hotel La Balme s tradicí od roku 1969 se nachází nedaleko centra lyžařského městečka Saint Sorlin d'Arves ve středisku Les Sybelles, na které má výhled z terasy. Hotel získal 3 * po renovacích v září 2012.

Lyžařské středisko Le Corbier

Nadmořská výška: 1100 - 2620 m n.m., sezóna: 20.12. - 17.04., zasněžování: ___
Sjezdovky: celkem: 310 km, lehké: 53 km, střední: 239 km, těžké: 18 km
Lanovky: celkem: 68, vleky: 41, sedačky: 27, kabinky: ___, skibus: ___
Skipas: (6 dní): ___

Lyžování Le Corbier

V samém středu celé oblasti Les Sybelles, která nabízí 310 km kvalitní  ( modré, červené i černé ) lyžovačky se nachází vedoucí lyžařské středisko Le Corbier - Saint Jean d Arves, které je spojeno se sousedními La Toussuire a Saint Sorlin d Arves. Lyžařská osada Le Corbier (1.550m) leží pod vrcholem Pte du Corbier (2.265m). Do Corbier se dostanete z dálnice z města Saint Jean de Maurienne po 15km horské cesty jste za 25min na místě. Všechny rezidence se nacházejí na lyžařských svazích, automobilová doprava je z osady vyloučena, proto se vaše děti mohou hrát na sněhu venku v úplném bezpečí, pokud si vychutnáváte sluneční paprsky sedíc na terase své rezidence.

Další možnosti, které nabízejí lyžařská střediska ve Francii - Lyžování Francie