SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Itálie - Dolomiti, Madonna di Campiglio, Val di Fiemme, Bormio ...

first minute Itálie, Chorvatsko

Itálie

Pro lyžování v Itálii je důležitý sever Itálie, který tvoří Alpy, známé jako Dolomiti. Jsou to charakteristické skalní útvary, které vytvářejí nádherné skalní scenérie. V oblibě našich lyžařů jsou lyžařské terény v oblastech Dolomiti Superski a Skirama Dolomiti. Obě se nacházejí v italském regionu Trentino a zahrnují lyžařská střediska jako: Val di Fassa, Val di Fiemme, Arabba, Cortina d'Ampezzo, nebo oblíbená Marilleva propojena s Madonna di Campiglio, sen každého lyžaře - lyžařský kolotoč Sella Ronda by neměl chybět mezi trofejemi žádného alpského lyžaře.

Lyžařská střediska v Itálii:

Alpe di Siusi

Alpe di Siusi

Lyžařské středisko se nachází na široké náhorní plošině, sluncem zalité pláně nabízejí sjezdovky střední a lehké obtížnosti, vhodné pro rodiny a rekreační lyžaře. Oblast Alpe Siusi- Val Gardena a jejich střediska Wolkenstein, Selva Gardena, Ortisei, Santa Cristina, Plan de Gralba disponují až 175 km sjezdovek, areál je součástí známého a oblíbeného lyžařského okruhu Sella Ronda.

Alta Badia

Alta Badia

Lyžařská oblast Alta Badia má kromě vlastních lyžařských podmínek velkou výhodu také v tom, že je součástí okruhu Sella Ronda, skvělým zdejším sjezdovým tratím dodávají punc i perfektní ubytovací zařízení také množství obchodů, kaváren, cukráren, restaurací, barů nebo diskoték. Střediskovým městem a centrem apréski je Corvara. Alta Badia patří do top5 lyžování v Itálii.

Alta Pusteria
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Alta Pusteria Skipass Alta Pusteria

Alta Pusteria

Lyžařské středisko Alta Pusteria leží v rakousko-italském pomezí jak vstupní brána do Dolomitů. Svým návštěvníkům nabízí přes 55km sjezdových tratí, z toho 45km je uměle zasněžovaných. Obtížnost tratí naznačuje, že začátečník i zdatný lyžař  zde naleznou vhodnou trať. Dle našeho názoru je Alta Pusteria ideální středisko pro zimní prázdniny v Alpách a rodinné lyžování v Itálii.

Arabba

Arabba

Oblíbená Arabba patří mezi čtyři nejvýznamnější střediska v Dolomiti Superski,  jsou spojené sjezdovkami a vleky tak, že tvoří lyžařský kolotoč známý jako Sella Ronda. Je to 42km dlouhý okruh kolem skalního masívu Grupo Sella, který je snem každého rekreačního lyžaře.  Ledovec Marmolada zaručuje lyžování i na jaře. Výhodné ceny vyžadují včasnou rezervaci dovolené.

Bardonecchia
imgimgimgimgimgimgimgSkimap BardonecchiaSkipass Bardonecchia

Bardonecchia

Lyžování v Bardonecchia nabízí dvě samostatné střediska, spojené skibusem. Za pár minut se dostanete kyvadlovou dopravou ze střediska Colomion -Les Arnauds-Melezet se sjezdovkami převážně v lese ( s nadmořskou výškou 2.440 m Vallon Cros) do oblasti Jafferau s množstvím freeride terénů a jedinečnými výhledy z 2.800 m. Objevujeme nová lyžařská střediska v Itálii.

Bormio
imgimgimgimgimgSkimap Bormio Skipass Bormio

Bormio

Bormio - Santa Caterina má lyžařské tratě všech náročností. Lyžování v Bormio s jedinečným převýšením přes 1.800 m na 10 km dlouhé sjezdovce nezapomenutelný zážitek. Bormio patří do rodiny FIS-center, konají se  zde pravidelně závody světového poháru, MS a mnoho dalších lyžařských závodů. Prestižní sjezd mužů v Bormio je díky délce tratě nejtěžším závodem SP.

Cervinia - Valtournenche
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Cervinia-ValtournencheSkipass Cervinia-Valtournenche

Cervinia - Valtournenche

Lyžovačka v nádherném prostředí pod alpským obrem Matterhorn (4.478m) - italsky "Cervino". Je propojeno se sousedním Valtournenche i se světoznámým švýcarským střediskem Zermatt. Znalcům lyžování není potřeba tento špičkový resort zvlášť představovat, žádné nesplnitelné přání, lyžování 365 dní v roce díky ledovci (3.880m), ráj zimních sportů pro děti i profesionály.

Civetta
imgimgimgimgimgSkimap Civetta Skipass Civetta

Civetta

Region Veneto je spojován víc s velkými přímořskými letovisky jak Bibione nebo Lido di Jesolo, které reprezentují oblíbenou benátskou rivéru mezi milovníky dovolené v Itálii. Podstatně menší skupina ví, že sever regionu kterým zasahuje až do oblasti Dolomiti nabízí tři lyžařská střediska evropského významu jako je Civetta, kde objevíte perfektní rodinné lyžování na 80 km tratí.

Cortina d Ampezzo
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Cortina d'Ampezzo Skipass Cortina d'Ampezzo

Cortina d Ampezzo

Královna italských dolomitů - Cortina d'Ampezzo, zimní olympijské středisko v rozlehlé kotlině obklopené na každé světové straně jednou 3-tisícovkou. Středisko, které bylo před několika desetiletími nejmodernější, dnes jemně zaostává za ambicióznějšími sousedy, kteří investují a modernizují svá lyžařská střediska v Itálii výrazněji. Přesto je značka Cortina z nejkvalitnějších.

Courmayeur
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap CourmayeurSkipass Courmayeur

Courmayeur

Lyžovačka pod majestátním alpským obrem Mont Blanc (4.810 m), perfektně upravené tratě všech náročností, nejdelší sjezdovka ve středisku měří přes 6km, zkoušet můžete světoznámé francouzské Chamonix nebo aj švýcarské Verbier. V Courmayeur si kromě výborné lyžovačky vychutnáte nádheru vysokých Alp s několika 4tisícovkami v bezprostřední blízkosti sjezdovek.

Folgaria - Lavarone
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Folgaria - Lavarone Skipass Folgaria - Lavarone

Folgaria - Lavarone

Cenově nejdostupnější lyžařské středisko v oblasti Val di Sole je Folgaria - Lavarone. Každý lyžař si zde najde tu svou trať z celkových 71 km lyžařských udržovaných sjezdovek. Proti nedostatku přírodního sněhu je kompletně zajištěných a uměle zasněžovaných 100 % tratí, přes 30 vleků a lanovek slouží lyžařům k plynulé bezčekací dopravě na vrcholky svahů.

Folgarida - Marilleva
imgimgimgimgimgSkimap Folgarida - Marilleva Skipass Folgarida - Marilleva

Folgarida - Marilleva

Italskou Marillevu za posledních 15 let zaplavily davy českých, polských a slovenských lyžařů. Chvílemi máte pocit že jste někde v Krkonoších, nebo Tatrách. Není divu středisko je kombinací ingrediencí, které ke správné lyžovačce potřebujeme. Ubytování přímo na sjezdovkách, lehké a kvalitní tratě, sluníčko, nízké ceny. Bonusem je společný skipass do Madonny di Campiglio.

Gressoney
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap GressoneySkipass Gressoney

Gressoney

Rozlehlá lyžařská oblast pod velikánem Monte Rosa se rozprostírá na území Aosta a zasahuje až do Piedmontu. Patří sem údolí Valle d'Ayas, Valle di Gressoney, Valsesya a lyžařská střediska Antagnot, Brusson, Gressoney, Alagna - nejvyšší  vrchol Punta Indren (3.260 m) s převýšením přes 2.000 m z nástupní stanice v Alagna Valsesia (1.212 m). Ráj milovníků prašanu a freeride.

La Thuile
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap La ThuileSkipass La Thuile

La Thuile

Historie lyžařského střediska sahá do období, kdy se lyžovalo telemarkem. V 60. letech byly vybudovány moderní sedačkové lanovky, kabiny, vleky v Les Suches, následovaly Chaz Dura, Cerellaz a Belvedere, až dosáhlo středisko dnešní rozměry a spojení La Thuile se sousedním La Rosiere ve Francii mu dává punc 5ti hvězdiček, však pro českého lyžaře exotického lyžování.

Livigno
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Livigno Skipass Livigno

Livigno

Lyžařská oblast Alta Valtelina se nachází v blízkosti švýcarských hranic, nedaleko střediska St. Moritz. Lyžřská oblast Alta Valtelina zahrnuje lyžařská střediska Livigno / Mottolino a Livigno / Carosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina. Společný skipass Alta Valtelina disponuje 225 km lyžařských sjezdovek všech náročností. Livigno nominujeme na lyžařský hit sezóny.

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio

Slavná Madonna di Campiglio patří mezi nejznámější zimní lyžařské střediska v Itálii. Najdete zde perfektní servis, lyžařské tratě všech náročností i sjezdovky pro milovníky snowboardingu a lyžování ve volném terénu. 17 lyžařských škol a téměř 150 instruktorů lyžování vás zasvětí do lyžařského umění. Madonna di Campiglio uspokojí každého lyžaře začínajícího i mistra.

Marmolada
imgimgimgimgimgSkimap Marmolada Skipass Marmolada

Marmolada

Vrchol Marmolady 3269 m.n.m poskytuje lyžařské terény, které patří díky vysokému procentu úseků střední a vyšší náročnosti ke špičce nejen v Itálii, ale v celé Evropě. Centrální městečko Malga Ciapela je cílem milovníků skialpinismu, freeride, rekreačních lyžařů. Pro ty je k dispozici jediná, zato dlouhá sjezdovka která vede z vrcholu ledovce - 12 km délky, 1455 m převýšení.

Monte Bondone
imgimgimgimgimgSkimap Monte Bondone Skipass Monte Bondone

Monte Bondone

Italské lyžařské středisko Monte Bondone leží jen pár kilometrů od Trenta. Patří mezi několik samostatných středisek, které používají společný skipass Skirama Dolomiti. Patří sem např. Madonna di Campiglio, Tonale, Folgarida-Marileva a další. K lyžování nabízí Monte Bondone 20 km, v rámci Skirama až 380km perfektně upravených sjezdovek.

Paganella

Paganella

Na Paganelle nad městem Trento se nachází stejnojmenné rodinné lyžařské středisko. Podobně jako ostatní příměstské lyžařská střediska, nemá ani Paganella o klientelu nouzi. Přitom nepatří k žádným alpským velmocím. Celkem 50 km upravených tratí, z nichž jsou téměř všechny červené, bývá hlavně o víkendech přeplněné domácí lyžařskou klientelou.

Peio

Peio

Malé lyžařské středisko v oblasti Skirama Dolomiti leží trochu stranou od hlavní silnice vedoucí údolím slunce. Znalcům dobré lyžovačky se vyplatí věnovat čas na jednodenní testování. Z výšky tří tisíc metrů vede nádherný 6km sjezd do lázeňského městečka Peio Fonti 1.400m, ktrerý zvládnou i středně zdatní lyžaři. Klidné prostředí, na sjezdovkách jste téměř sami.

Piancavallo
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap PiancavalloSkipass Piancavallo

Piancavallo

Nejvýznamnější lyžařské středisko italského regionu Friuli - Venezia - Giulia je Piancavallo. Přestože nabízí jen zhruba 25km sjezdovek, uspokojí klientelu většinou rodin s dětmi, pro které je zde kompletní nabídka služeb a také aktivit po lyžování. Snowpark, kluziště, wellness zóna, psí spřežení, noční lyžování. Z vrcholové stanice lanovky Piancavallo je výhled na moře.

Pila
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap PilaSkipass Pila

Pila

Lyžařské středisko je příměstským střediskem hlavního města regionu Aosta. Přímo z města vede lanovka do lyžařské oblasti, která nabízí úctyhodných 70km sjezdovek všech náročností. Vedle upravených svahů množství terénů pro freeride, také snowpark. Ubytovací kapacity zaměřené na středně náročnou klientelu v Pila 1500/1800 i Aosta.

Plan de Corones
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Plan de Corones Skipass Plan de Corones

Plan de Corones

Patří mezi nejlepší lyžařská střediska v Alto Adige - severní oblast regionu Trentino. Lyžařská oblast Plan de Corones se nachází na svazích zaobleného vrcholu nad městem Brunico. Z něj směřují na všechny světové strany výborně upravené sjezdové tratě všech obtížností. Jeho vzdálenost z Prahy je pouhých 650 km, proto sem o prázdninách jezdí mnoho našich lyžařů.

San Martino di Castrozza
imgimgimgimgimgSkimap San Martino di Castrozza Skipass San Martino di Castrozza

San Martino di Castrozza

Lyžařské středisko San Martino di Castrozza / Passo Rolle je zasazeno v unikátním přírodním prostředí na úpatí Pale di Martino a nabízí 44 sjezdových tratí s celkovou délkou přes 60 km v překrásném prostředí Dolomiti v nadmořské výšce 1.404 m - 2.357 m. I přes větší vzdálenost (z Prahy 754 km ) je ideálním místem pro rodinnou zimní dovolenou s pokojnou atmosférou.

Sauze d´Oulx
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Sauze d'OulxSkipass Sauze d'Oulx

Sauze d´Oulx

Stejnojmenné lyžařské středisko a horská turistická osada Sauze d'Oulx (1.510 m n.m.) nad kterou se nachází téměř 100km top sjezdovek je samo o sobě zárukou výborného lyžování. Propojení se sousedními Sestriere a Sansicario nabízí až 300 km lyžovačky a komu by ani to nestačilo, může přes Cesana v údolí přelyžovať do Claviere a francouzského Montgenevre.

Sestriere
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap SestriereSkipass Sestriere

Sestriere

Světoznámá lyžařská oblast Vialattea se nachází ve středně vysokých Alpách Valle di Susa (tyto lyžařské terény leží ve výškách od 1.350-2.800m nm) Ski resort sdružuje 4 střediska italského regionu Piemonte - Sestriere, Sanz d 'Oulx, Sansicario, Cesana a na francouzské straně k nim patří Montgenevre. Sestriere je hlavní středisko celého seskupení Vialattea.

Tonale - Ponte di Legno
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Tonale - Ponte di LegnoSkipass Tonale - Ponte di Legno

Tonale - Ponte di Legno

Tonale / Ponte di Legno / Presena - je ideální kombinace lyžařských terénů všech náročností, jejich společným propojením vzniklo lyžařské středisko vhodné pro každého, široké pláně pro rodiny s dětmi, ale na své si přijde i ledovcový fanoušek, nebo zdatný rekreační lyžař. Vysoká poloha průsmyku Tonale je jistotou sněhu i romantického ubytování o prázdninách na horách.

Tre Valli
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Tre Valli Skipass Tre Valli

Tre Valli

Lyžařskou oblast s názvem Tre Valli "Tři Údolí" tvoří dvě samostatné lyžařské části, které jsou spojeny společným skipasem: částečně Val di Fassa, Valle del San Pellegrino a Valle de Bois. Oblast má kolem 100 km sjezdovek různé obtížnosti, dobře udržované, 90% z nich s garancí umělého sněhu. Díky výhodnějším cenám za ubytování vhodné jako rodinná zimní dovolená.

Val di Fassa

Val di Fassa

Bohatě sjezdovkami i vleky protkané údolí Val di Fassa e Carezza patří díky příznivým přírodním podmínkám k nejnavštěvovanějším lyžařským střediskům v Dolomitech. Val di Fassa se nachází uprostřed. Centrální městečka Moena, Campitello a Canazei vítají návštěvníky z celého světa zaměřené na levnější kategorie ubytování. Komu nestačí místní sjezdovky, lyžuje Sella Rondu.

Val di Fiemme
imgimgimgimgimgimgSkimap Val di Fiemme Skipass Val di Fiemme

Val di Fiemme

Našimi klienty nejnavštěvovanější lyžařské středisko Val di Fiemme nabízí lyžařské terény ve správném poměru pro začátečníky a malé děti, ale i pro zdatné lyžaře, se nacházejí v nadm.. výšce 860 - 2.415 m. 8-areálů: Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Lavaze, Oclini, Nova Ponente a Monte S. Pietro potěší každého milovníka lyžování.

Val Gardena

Val Gardena

Ve spojení se sousedním Alpe di Siusi vytváří atraktivní pětihvězdičkový lyžařský areál, který je vzdálený z Prahy 660 km. Středisko známé také díky závodům o světový pohár ve sjezdových disciplínách, které se zde pravidelně pořádají. Patří k nejžádanějším ale i dražším destinacím v italských Dolomitech. Za 5* lyžovačku a značku Val Gardena se kousek připlácí na ubytování.

Val Senales
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Val SenalesSkipass Val Senales

Val Senales

Tajný lyžařský tip v jižním Tyrolsku je Val Senales (něm. Schnalstal), jediné lyžařské středisko Itálie s celoročním provozem. Ledovec je zpřístupněn až do 3.289 m, odtud vedou sjezdovky všech obtížností od širokých carvingových až po náročné černé sjezdy, nejdelší trať má 8 km, začátečnická zóna, umělé osvětlení, skipass Ortlerské Alpy - 15 středisek (300 km lyžovačky).

Valle del Cadore
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Valle del Cadore Skipass Valle del Cadore

Valle del Cadore

Jen 11km od známého střediska Cortina d Ampezzo v údolí Valle Cadore leží vesničky San Vito, Borca, Vodo nad nimiž se nachází menší lyžařské středisko se 14 km středně těžkých a lehkých sjezdovek, které obsluhují dvě sedačky a jeden vlek. Vhodné především pro rodiny s dětmi, aj pro všechny kteří mají raději klidné přírodní prostředí než rušné centrum Cortina d´Ampezzo.

Valle Isarco
imgimgimgimgimgimgSkimap Valle Isarco Skipass Valle Isarco

Valle Isarco

Vstupní brána do Dolomit, příjemné rodinné zimní středisko s kompletní nabídkou zimních sportů a aktivit je dobře dostupné z Insbrucku (přímo u hlavního dálničním tahu E45). Vhodné pro rodinnou zimní dovolenou i pro nelyžaře. Příznivé ceny ubytování všech kategorií v šesti samostatných centrech.

Nenašli jste to co hledáte?, Napište nám nebo zavolejte. Připravíme pro vás "na míru" lyžování v jakémkoliv lyžařském středisku v Itálii i mimo výše uvedené nabídky, která obsahuje to nejlepší z Itálie. Pokud jste si nevybrali z nabídky lyžování Itálie, můžete pokračovat výběrem lyžovačky v některé z dalších alpských zemí:

Lyžování Itálie
Lyžování Rakousko
Lyžování Francie
Lyžování Švýcarsko
Lyžování Slovinsko
Lyžování Bulharsko
Lyžování Česká republika
Lyžování Slovensko

Hlavní stránky RenyTravel: Dovolená | Lyžování
Partneři: