SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Itálie - Dolomiti, Madonna di Campiglio, Val di Fiemme, Bormio ...

first minute Itálie, Chorvatsko

Alta Badia

Lyžařská oblast Alta Badia má kromě vlastních lyžařských podmínek velkou výhodu i v tom, že je součástí okruhu Sella Ronda, skvělým zdejším sjezdovým tratím dodávají punc i perfektní ubytovací zařízení, také množství obchodů, kaváren, cukráren, restaurací, barů a diskoték. Střediskovým městem Alta Badie je Corvara in Badia.

Ubytování Alta Badia

Apartmány a rezidence FORTUNA

Apartmány a rezidence FORTUNA

Apartmány a rezidence se nacházejí v městečku Corvara (1.568 m nm), v blízkosti jsou supermarkety, lyžařská škola, půjčovna lyžáků a lyží, pizzerie, restaurace, banky, butiky a pod. Apartmány lze zajistit také v dalších městečkách oblasti Alta Badia - Colfosco, La Villa zda Badia / San Leonardo

Hotel GREIF ****

Hotel GREIF ****

Hotel Greif v alpském stylu se nachází v nadmořské výšce 1.568 m.. Od centra Corvara je vzdálen asi 500 m. Byl částečně zrekonstruován a rozšířen o novou část s welness.

Rezidence SALVAN ***

Rezidence SALVAN ***

Rezidence Salvan má výhodnou polohu v oblíbeném lyžařském středisku Alta Badia( Dolomiti Superski), asi 400m od centra Corvara. Krásná okolní horská scenérie Dolomit.

Hotel MIRAMONTI ****

Hotel MIRAMONTI ****

Hotel Miramonti patřící do sítě hotelů Domina Home se nachází v městečku Corvara oblíbeného lyžařského střediska Alta Badia, jednoho ze středisek okruhu Sella Ronda. Hotel je asi 500m od centra, obklopen krásnou přírodní scenérií. Nadmořská výška střediska 1.600m.

Hotel ARKADIA ***+

Hotel ARKADIA ***+

Hotel Arkadia se nachází na okraji střediska Corvara, 100m od centra, na klidném místě no v blízkosti vleků.

Art Hotel CAPELLA ****+

Art Hotel CAPELLA ****+

Rodinne vedený hotel Art Capella s dlouholetou tradicí se nachází ve středisku Corvara v části Colfosco přímo u svahu s propojením na okruh Sella Ronda. K hotelu patří i dvě přilehlé budovy depandance - Capella (asi 80m) a dob Giovani (naproti hotelu).

Apartmány a rezidence FORTUNA

Apartmány a rezidence FORTUNA

Apartmány a rezidence se nacházejí v městečku La Villa oblíbeného lyžařského střediska Alta Badia, které je součástí Dolomiti Superski s propojením na okruh Sella Ronda.

Rezidence ASTORIA

Rezidence ASTORIA

Rezidence Astoria se nachází v oblasti Alta Badia, pár minut chůze od centra střediska La Villa, v nadmořské výšce 1.430 mnm.

Hotel REZIA ***+

Hotel REZIA ***+

Příjemný, rodinně vedený hotel Penzion Rezia zrenovovaný v roce 2009 se nachází asi 500m od centra městečka La Villa, asi 5km od Corvara v nadmořské výšce 1.433m.

Hotel LA VILLA ***+

Hotel LA VILLA ***+

Hotel s rezidencí La Villa byl kompletně zrenovován v roce 2006 s výjimkou baru, který si zachoval tradiční podobu. Nachází se pár metrů od centra městečka La Villa ve světoznámém lyžařském středisku Alta Badia.

Hotel LADINIA ***

Hotel LADINIA ***

Rodinně vedený hotel Ládin má výbornou polohu v centru La Villa a jen pár metrů od lyžařských svahů střediska Alta Badia. Vede ho rodina Varallo, někdejšího sjezdového lyžaře, který startoval i za národní tým na olympiádě v Sapporo ve sjezdu.

Sporthotel TERESA ****

Sporthotel TERESA ****

Sporthotel Teresa, postavený v tradičním stylu se nachází v PEDRACES, na úpatí hory Sasso Santa Croce, 3km od centra La Villa a 8km od střediska Corvara.

Apartmány a rezidence PEDRACES

Apartmány a rezidence PEDRACES

Apartmány se nacházejí v různých rezidencích v resortu Pedraces / San Leonardo. V blízkosti jsou supermarkety, lyžařské školy, půjčovny lyží a lyžařských bot a další obchody jako pizzerie, restaurace, banky, butiky.

Hotel CIME BIANCHE **

Hotel CIME BIANCHE **

Rodinný hotel Cime Bianche se nachází v srdci Alta Badia na klidném a slunném místě, cca 300 m (5 min. Pěšky) od historického centra městečka San Cassiano. Nadmořská výška rezortu je 1.537 m n.m.

Hotel CIASA SALARES ****

Hotel CIASA SALARES ****

Příjemný horský hotel Ciasa Salares s útulnou atmosférou je veden rodinou Wieser už od 60tých let. Hotel je známý především svou kuchyní a vinným sklepem.

Lyžařské středisko Alta Badia

patří k nejlepším nejen v seskupení Dolomiti Superski, ale v celé Itálii. Pravidelně je lyžařské středisko Alta Badia zařazeno mezi FIS Worldcup, kde se jezdí prestižní obří slalom mužů v rámci světového poháru v sjezdovém lyžování.

Nadmořská výška: 1.324 - 2.778 m n.m., sezóna: 30.11. - 06.04, zasněžování: 75%
Sjezdovky: celkem: 130 km, lehké: 70 km, střední: 53 km, těžké: 7 km
Lanovky: celkem: 52, vleky: 12, sedačky: 30, kabinky: 10, skibus: ___
Skipas: (6 dní): ___

Lyžování Alta Badia

v okolí Alta Badia leží několik neméně zajímavých středisek - Arabba, Val Gardena, Val di Fassa, které jsou propojeny lanovkami a vleky kolem Gruppo Sella a vytvářejí nejznámější Skitour Sella Ronda, podrobněji na - Lyžování Itálie