SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Itálie - Dolomiti, Madonna di Campiglio, Val di Fiemme, Bormio ...

first minute Itálie, Chorvatsko
imgimgimgimgimgSkimap Civetta Skipass Civetta

Civetta

Region Veneto je spojován spíše s velkými přímořskými letovisky jako Bibione nebo Lido di Jesolo, které reprezentují oblíbenou benátskou rivéru mezi milovníky dovolené v Itálii. Podstatně menší skupina ví, že sever regionu který zasahuje až do oblasti Dolomit nabízí tři kvalitní lyžařské střediska evropského významu jako je Civetta - rodinné lyžování 80 km.Civetta

Ubytování Civetta

Sporthotel EUROPA ****

Sporthotel EUROPA ****

Tradiční a elegantní rodinně vedený Sporthotel Europa má skvělou polohu přímo u jezera v centru vesničky Alleghe. Je zrenovovaný, obklopuje ho krásná přírodní scenérie Dolomit.

Apartmány REGINA

Apartmány REGINA

Příjemné apartmány Regina se nacházejí na romantickém místě jen 50m od břehu jezera na okraji městečka v části Masare, asi 800m od centra vesnice Alleghe.

Hotel ALLE ALPI ***

Hotel ALLE ALPI ***

Tradiční, rodinně vedený hotel Alle Alpi má centrální polohu v městečku Alleghe. Jeho historie sahá až do roku 1927, ale nedávno byl renovován. Zimní stadion je asi 100m od hotelu.

Hotel COLDAI ***

Hotel COLDAI ***

Menší hotel Coldai se nachází v centru vesničky Alleghe v blízkosti lanovky, oproti zimnímu stadionu.

Skipas - Hotel ADRIANA ***

Skipas - Hotel ADRIANA ***

Nedávno renovovaný hotel Adriana se nachází na břehu jezera Alleghe.

Lyžařské středisko Civetta

je vhodné především pro rodiny s dětmi, hlavní heslo: Civetta rodinná lyžovačka. Nadmořskou výškou neohromí (1000-2100m n.m.), ale téměř všechny sjezdovky jsou zabezpečeny proti nepřízni počasí a nedostatečné přirozené sněhové pokrývky technickým zasněžováním. Z celkového počtu 80 km sjezdovek je 32km lehkých, 42km středně náročných a pouze 6km těžkých tratí. Aby nezůstaly nespokojení ani náročnější lyžaři, mohou si zalyžovat alespoň na 1,6 km sjezdovce Laghetto, která je nejtěžší pod skalním masivem Monte Civetta.

Nadmořská výška: 980 - 2.100 m n.m., sezóna: 30.11. - 06.04, zasněžování: 96%
Sjezdovky: celkem: 80 km, lehké: 32 km, střední: 42 km, těžké: 6 km
Lanovky: celkem: 26, vleky: 12, sedačky: 12, kabinky:2, skibus: ___
Skipas: (6 dní): ___

Lyžování Civetta

Nejdelší sjezd (6km lehký) si vychutnáte z vrcholu Monte Fertazza (2.100 m) přes Col dei Baldi až do cílové stanice Lanovky v Aleghe. Noční lyžování při umělém osvětlení (1,7 km) se nachází v části Zoldo.

Pokračujte - Lyžování Itálie další lyžařská střediska v Itálii.