SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Itálie - Dolomiti, Madonna di Campiglio, Val di Fiemme, Bormio ...

first minute Itálie, Chorvatsko
imgimgimgimgimgSkimap Marmolada Skipass Marmolada

Marmolada

Vrchol Marmolady 3.269 m.n.m. poskytuje lyžařské terény, které patří díky vysokému procentu úseků střední a vyšší náročnosti ( jediné, ale dlouhé sjezdovky která vede z vrcholu ) ke špičce nejen v Itálii, ale v celé Evropě. Centrální městečko Malga Ciapela (1.446m) je cílem milovníků skialpinismu, freeride i rekreačního lyžování.

Ubytování Marmolada

Hotel PRINCIPE MARMOLADA ***

Hotel PRINCIPE MARMOLADA ***

Oblíbený hotel Principe Marmolada (1.450mnm) se nachází v centru lokality Malga Ciapela, která patří pod větší obec Rocca Pietore. Vzdálenost k centru asi 5km, v Rocca Pietore je už i lékárna a pod.

Hotel MALGA CIAPELA **

Hotel MALGA CIAPELA **

Útulný hotel Malga Ciapela má strategickou polohu ve vesničce Malga Ciapela, na úpatí horského masivu Marmolada. Je výchozím místem na ledovec Marmolada i na vleky, které se napojují na středisko Arabba a okruh Sella Ronda. Nadmořská výška resortu je 1.446 m n.m.

Hotel PINETA ****

Hotel PINETA ****

Hotel Pineta se nachází v údolí vedoucím k ledovci Marmolada v vesničce Rocca Pietore v části Col di Rocca. Obchody asi 500m, centrum 1,5 km, restaurace u hotelu.

Hotel PATRI **

Hotel PATRI **

Hotel se nachází na strategické pozici na úpatí masivu Marmolada, v blízkosti Passo Padon (spojení s Arabba) a 5km od Alleghe.

Rezidencia SOL & NEF ***

Rezidencia SOL & NEF ***

Nově postavená rezidence (2009) Sol & Nef je v centru horské vesničky Sottoguda, na cestě mezi Malga Ciapela (Marmolada) a Arabba. Je ideálním výchozím bodem k lyžování v oblasti Marmolada / Arabba / Sella Ronda. Nadmořská výška resortu 1.250m.

Rezidence MARMOLADA **

Rezidence MARMOLADA **

Malá moderní rezidence Marmolada má výbornou polohu na klidném a slunném místě na úpatí ledovce Marmolada ve středisku Bosco Verde. Výborná poloha rezidence - možnost lyžování na ledovci Marmolada, v Arabba / Sella Ronda a také blízko k lyžařským svahem Civetta. Všechny lyžařské areály v okolí jsou zahrnuty do skipass Dolomiti Superski. Nadmořská výška resortu 1.200m.

Lyžařské středisko Marmolada

Nadmořská výška: 1.446 - 3.269 m n.m., sezóna: 30.11. - 06.04., zasněžování: 92%
Sjezdovky: celkem: 65 km, lehké: 26 km, střední: 30 km, těžké: 9 km
Lanovky: celkem: 29, vleky: 6, sedačky: 16, kabinky: 7, skibus: ___
Skipas: (6 dní): ___

Lyžování Marmolada

Ledovec Marmolada je třešničkou na dortu - jako jediný ledovec v největším uskupení lyžařských středisek na světě - Dolomiti Superski. Bez ledovce by celkových 1250 km sjezdovek dvanácti středisek nemělo ten punc jaký mají. I když je Marmolada vybavena staršími technickými zařízeními, 12 km dlouhý sjezd do údolí z nadmořské výšky 3.269 m patří mezi příjemné zážitky.

Další možnosti - lyžování Itálie