SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Itálie - Dolomiti, Madonna di Campiglio, Val di Fiemme, Bormio ...

first minute Itálie, Chorvatsko

Paganella

Na hoře Paganella nad městem Trento se nachází stejnojmenné lyžařské středisko rodinného charakteru. Podobně jako ostatní příměstské lyžařská střediska, nemá ani Paganella o klientelu nouzi. Přitom nepatří k žádným alpským velmocím. Celkem přes 50km upravených tratí, z nichž jsou téměř všechny červené, bývá hlavně během víkendů přeplněných domácí lyžařskou klientelou. Mimo víkend si vychutnáte lyžování na plno, bez čekání na vleky.

Ubytování Paganella

Rezidence VIOLA A VILLA VIOLA

Rezidence VIOLA A VILLA VIOLA

Rezidence Viola a Villa Viola se nacházejí v městečku Andalo - nejvýhodnější poloha vzhledem k vlekům ve středisku Paganella. Rezidence Viola je asi 300m od centra, Villa Viola přímo v centru.

Hotel DAL BON ***

Hotel DAL BON ***

Rodinně vedený hotel Dal Bon leží přímo v centru města Andalo, 50m od obchodů a restaurací. Železniční stanice asi 20km, letiště asi 150km.

Hotel ANGELO ***

Hotel ANGELO ***

Hotel Angelo se nachází asi 300m od centra městečka Andalo s obchody, bary a restauracemi v lyžařském středisku Paganella.

Hotel SPLENDID ***

Hotel SPLENDID ***

Hotel Splendid s přátelskou atmosférou se nachází na klidném místě asi 300m od centra příjemného menšího městečka Andalo. Obchody a restaurace 300m.

Lyžařské středisko Paganella

Trento je největší město (hlavní město regionu Trentino) v okolí. Proto stačí zdejší obyvatelé, kteří jsou téměř všichni znalí lyžování, aby zaplnili všechny svahy víkendech v soboty a neděle. Andalo je z Trenta vzdáleno necelých 40km, nad druhému svahy údolí se nacházejí vrcholky Dolomiti Brenta v plné kráse, což dokonale dokresluje lyžařskou atmosféru. Z vrcholu Paganella (2.125 m n.m.) je nádherný výhled na všechny strany.
Dálnice se nachází přímo pod horou, ale na opačné straně než lyžařský areál. Nikoho, kdo prochází dálnicí by nenapadlo, že se na Paganelle lyžuje, nevidět totiž žádné stopy po lanovkách či sjezdovkách. Až odbočka z brennerské dálnice směrem na Mezzolombardo (220m n.m.) dá tušit horskou cestu s pořádným stoupáním, kdy se po 15 km vyšplháte do Fai Della Paganella (1.000 m n.m.).
Již v této první vesničce pod Paganellou se dá nastoupit na lanovku, která se nachází asi 800m od centra a přes dvě mezistanice vede až na samotný vrchol. Většina návštěvníků však pokračuje dalších 5 km cestou po úbočí hory až do samotného "srdce" střediska - městečka Andalo (1.000 m n.m.).
Pokud se rozhodnete nezastavit ani v Andalo a budete pokračovat v jízdě dalších 5km, dorazíte do malebného Molveno u jezera stejného názvu. Místní sjezdovka má pouze 1,5 km, ale bývá romantickým zpestřením lyžování Paganella na přeplněných svazích během víkendů. Právě pro klidnější ráz mnozí využívají Molveno.

Nadmořská výška: 1030 - 2125 m, sezóna: 22.11. - 06.04., zasněžování: 82%
Sjezdovky: celkem: 35 km, lehké: 13 km, střední: 21 km, těžké: 1 km
Lanovky: celkem: 14, vleky: 0, sedačky: 12, kabinky: 2, skibus: ___
Skipas: (6 dní): ___

Lyžování Paganella

- nejbližší lyžařské střediska: Monte Bondone, Folgarida, Madonna Campiglio ... více info - Lyžování Itálie