SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Itálie - Dolomiti, Madonna di Campiglio, Val di Fiemme, Bormio ...

first minute Itálie, Chorvatsko
imgimgimgimgimgSkimap San Martino di Castrozza Skipass San Martino di Castrozza

San Martino di Castrozza

San Martino di Castrozza / Passo Rolle - lyžařské středisko se nachází v unikátním přírodním prostředí na úpatí Pale di Martino a nabízí 44 sjezdových tratí s celkovou délkou přes 60 km v překrásném prostředí dolomitů v nadmořské výšce 1.404 - 2.357m. I přes větší vzdálenost z ČR (Praha 754km) je zde ideální rodinná zimní dovolen

Ubytování San Martino di Castrozza

Aparthotel SPORTING

Aparthotel SPORTING

Rezidence Sporting Club s Aparthotelu leží v přímém centru středisko San Martino di Castrozza v nadmořské výšce 1.467 ma nabízí překrásný výhled na Dolomity.

Rezidence RELAIS CLUB ***

Rezidence RELAIS CLUB ***

Zrekonstruovaná rezidence Relais Club leží v přímém centru střediska San Martino di Castrozza v nadmořské výšce 1 467 m.

Rezidence SPORTING CLUB ***

Rezidence SPORTING CLUB ***

Rezidence Sporting Club leží v přímém centru střediska San Martino di Castrozza v nadmořské výšce 1 467 m.

Rezidence LASTEI ***

Rezidence LASTEI ***

Rezidence Lastei se nachází na okraji centra, jen několik kroků od centra střediska San Martino di Castrozza v nadmořské výšce 1 467 m.

Lyžařské středisko San Martino di Castrozza

Nadmořská výška: 1.467 - 2.380 m n.m., sezóna: 30.11. - 06.04, zasněžování: 98%
Sjezdovky: celkem: 60 km, lehké: 25 km, střední: 26 km, těžké: 9 km
Lanovky: celkem: 18, vleky: 5, sedačky: 10, kabinky: 3, skibus: ___
Skipas: (6 dní): ___


Tognola - přímo v horské lyžařské osadě San Martino (1.467m) se nacházejí dva menší vleky na červených sjezdovkách. Ostatní lyžařské terény připomínají přírodní kotel, hlavní část z nich se nachází na pláních Punta Ces (2.227m), Cima Tognola (2.383m), Alpe Tognola (2.220m), které jsou vzájemně propojeny vleky. Převažují červené, ale najdou se i modré tratě. Nad údolní stanicí ve Fratazza si přijdou na své i fanoušci černé obtížnosti.
Col Verde - směrem k štítem masivu Pale di Martino vede ze San Martina kabinka do stanice s restaurací Col Verde, odkud vedou dolů červená a modrá sjezdovka. Dále vzhůru pokračuje nově vybudovaná vysokokapacitní kabinka (40os.) Až do sedla pod štítem Rosetta (2.743m) do Altopiano
dello Pale s možnostmi nádherných vysokohorských túr, ski-touringu, freeride.
Passo Rolle - opravdu strmou horskou cestou se dostanete buď vlastním autem, nebo skibusem ze San Martina do průsmyku Passo Rolle (1.984m). Díky nadmořské výšce se lyžuje na přírodním sněhu od listopadu do dubna. Tady objevíte lyžařský areál se 4 sedačkami a 2 vleky, 14km sjezdovek na nádherných svazích, kde si přijdou na své všichni vyznavači sjezdového lyžování a snowboardu.
Středisko okouzlí každého návštěvníka, i když je obtížněji dostupná. Cesta ze San Martina do údolí končí v nedalekých vesnicích střediska Val di Fiemme, kam se vyplatí odskočit si během pobytu alespoň na jednodenní lyžovačku. Do Bellamonte cca 12km, Predazzo 21km.

Lyžování San Martino di Castrozza

Přírodní terény jsou příznivě uspořádány, přímo si ptají aby se začalo budovat propojení San Martino - Passo Rolle na lyžích. To by možná vzniklo jedno z nejsilnějších středisek ve ski-resortu Dolomiti Superski. Doufejme že se takového projektu brzy dočkáme.

Další možnosti - Lyžování Itálie