SlovenskyEnglishČesky

Lyžování Itálie - Dolomiti, Madonna di Campiglio, Val di Fiemme, Bormio ...

first minute Itálie, Chorvatsko
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Val SenalesSkipass Val Senales

Val Senales

Tajný lyžařský tip v jižním Tyrolsku je Val Senales (německy Schnalstal), jediné lyžařské středisko v Itálii s celoročním provozem. Ledovec je zpřístupněn až do 3.289m odtud vedou sjezdovky všech obtížností od širokých carvingových až po náročné černé sjezdy, nejdelší trať má 8 km, začátečnická zóna, umělé osvětlení, skipass Ortlerské Alpy platí v 15 okolních střediscích (celkem 300 km lyžovačk

Ubytování Val Senales

Sporthotel KURZRAS ***

Sporthotel KURZRAS ***

Hotel Sport Kurzras se nachází ve vysoké nadmořské výšce 2011 mnm v centru vesničky Maso Corto / Kurzras pod ledovcem Giogo Alto (3.200m) - známé jako Val Senales / Schnalstal. Oblast je na hranicích s Rakouskem, používají se dvojjazyčné názvy, na opačné straně pohoří je středisko Sölden.

Berghotel GRAWAND *** - skipas

Berghotel GRAWAND *** - skipas

Horský hotel Grawand se nachází v nadmořské výšce 3.212m přímo na ledovci Schnalstal nad osadou Maso Corto. Dostupný je lanovkou za 6 minut z vesnice, která leží ve výšce 2.011m.

BLU HOTELS SENALES ***

BLU HOTELS SENALES ***

2 Blu Hotels - Sport hotel Cristal a Club hotel Zirm se nacházejí v nadmořské výšce 2.100mv vesničce Maso Corto. Bolzano asi 70km, termální Merano 35km.

Hotel & Chalets EDELWEISS ****

Hotel & Chalets EDELWEISS ****

Hotel a chaty Edelweiss se nachází v nadmořské výšce 1.700m, přímo u přehrady Vernagt s vodou smaragdové barvy v údolí vedoucímu k ledovci Schnals - Senales, v části Vernago (Vernagt). Komplex se skládá z hlavní původní hotelové budovy a přilehlých 4* chat.

Lyžařské středisko Val Senales

Nadmořská výška: 1.999 - 3.285 m n.m., sezóna: celoročně, zasněžování: ___
Sjezdovky: celkem: 35 km, lehké: 7 km, střední: 15 km, těžké: 13 km
Lanovky: celkem: 12, vleky: 4, sedačky: 7, kabinky: 1, skibus: ___
Skipas: (6 dní): ___

Lyžování Val Senales

Ortlerské Alpy disponují 15 menšími středisky, mezi nimi nejvýznamnější Val Senales (Schnalstal) lyžařské středisko s celosezónním provozem na ledovci v nádherném přírodním prostředí Alp.

Další možnosti - lyžování v Itálii