SlovenskyEnglishČesky

Lyžování v Rakousku - Schladming, Stubaital, Saalbach, Zillertal, Sölden...

first minute Itálie, Chorvatsko

Rakousko

Z alpských zemí má nejlepší podmínky pro lyžování Rakousko. Svahy, technika a klimatické poměry dělají z Rakouska světovou lyžařskou velmoc. Pro samotné Rakušany je lyžování národním sportem, oslavují a milují své reprezentanty, kteří v mezinárodním soupeření dosahují nejlepších výsledků již 10-letí. Moderní techniky alpského lyžování vznikaly a vyvinuly se právě v Rakousku. Žádnému fandovi lyžování není potřeba zvlášť představovat lyžařská střediska Zillertal ledovec Hintertux, Schladming, Ischgl nebo světoznámou sjezdovku Hahnenkamm v Kitzbühel. Množství špičkových lyžařských středisek uspokojí i ty nejnáročnější představy výborného lyžování v Rakousku, stačí jen vybrat v nabídce RenyTravel vhodnou lyžovačku pro začínající, pokročilé, nebo zdatné lyžaře.

Lyžařská střediska v Rakousku:

Alpbachtal - Wildschönau
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Alpbachtal - WildschönauSkipass Alpbachtal - Wildschönau

Alpbachtal - Wildschönau

Spojením dvou menších středisek vzniklo zajímavé lyžařské středisko Alpbachtal - Wildschönau s přívlastkem Ski Juwel. Délkou sjezdovek přes 100km se zařadilo mezi větší lyžařské areály v Tyrolsku. Kromě tratí všech náročností, neodmyslitelných služeb pro rodiny s dětmi, lyžařských škol nabízí i 3 snowparky. Dobrý poměr cena - výkon a ubytování v dostupných cenách.

Ankogel - Mallnitz
imgimgimgimgimgimgSkimap Ankogel - MallnitzSkipass Ankogel - Mallnitz

Ankogel - Mallnitz

Lyžařská oblast Ankogel - Mallnitz (1.287 - 2.636 m) Korutany, má 30 km upravených lyžařských tratí a 6 vleků. Nachází se v blízkosti lyžařské oblasti Mölltal. Se skipasem Top Ski Kärnten Gold si užijete lyžování v 34 střediscích (např. Bad Kleinkircheim, Mölltaler Gletscher ...) na 956 km lyžařských tratí a využívat 298 lanovek a vleků.

Arlberg
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap ArlbergSkipass Arlberg

Arlberg

Rozsáhlá oblast kolem městeček a vesnic Lech, Oberlech, St. Anton, Pettneu, Strengen, Zug, Stuben, Klösterle nabízí 85 moderních vleků a lanovek, které obsluhují 460km upravovaných sjezdovek všech obtížností použitelných se společným skipasem. Mezi jednotlivými částmi jezdí skibus. Snowboard, carving, freeride, funpark.

Bad Kleinkirchheim
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Bad KleinkirchheimSkipass Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

Největší lyžařské středisko v Korutanech známé jako "SKI-Weltcup" nabízí 90 km perfektně upravených lyžařských tratí všech náročností s 32 vleky a lanovkami. Po ukončení lyžovačky můžete navštívit termální aquaparky s vnitřními i vnějšími bazény, zahrát si tenis nebo pobavit se v místních restauracích či barech.

Brixental
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap BrixentalSkipass Brixental

Brixental

SkiWelt Wilder-Kaiser-Brixental devět vzájemně propojených středisek s 250 km lyžařských tratí, z nichž je 64% uměle zasněžovaných, 91 lanovek a vleků s přepravní kapacitou přes 130.000 osob za hodinu nabízí perfektní možnosti k lyžování, pro běžkaře 170 km upravovaných běžeckých tratí, pro snowbarding zde naleznete 5 areálů.

Dachstein West
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Dachstein WestSkipass Dachstein West

Dachstein West

Zimní středisko zaměřené na rodinné lyžování, vítán je každý začátečník a mírně pokročilý lyžař. Nachází se nad městečkem Annaberg na vrchu, který připomíná lidskou hlavu z profilu - "Kopfberg". V propojení přes vrchol Zwieselalm (1.620m) je k dispozici 140km sjezdovek, převažují červené sjezdové tratě.

Damüls - Mellau
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Damüls - MellauSkipass Damüls - Mellau

Damüls - Mellau

Přes stovkuu kilometrů upravených sjezdovek střední a lehké obtížnosti řadí lyžařské středisko Damüls-Mellau-Faschina mezi nejlepší v rakouské zemi Vorarlberg. Sezóna od začátku prosince do poloviny dubna, sedmnáct lanovek sedm vleků jezdí od 710-2.050m. Ideální pro lyžařské začátečníky a rodinnou dovolenou na horách.

Fieberbrunn
imgimgimgimgimgimgSkimap FieberbrunnSkipass Fieberbrunn

Fieberbrunn

Na svazích nad malou horskou osadou Fieberbrunn (800m) je všechno přesně spočítané, rozměry sjezdovek - jejich šířka a délka pasují k přepravní kapacitě zdejších vleků a lanovek, tak žádné čekání ve frontách ani přelidněné sjezdovky, tajný tip pro freeridery, kvalita místo kvantity. 35km kvalitně upravených sjezdových tratí pro každého lyžaře.

Filzmoos
imgimgimgimgimg Skimap Filzmoos Skipass Filzmoos

Filzmoos

Filzmoos je jedním ze středisek Salzburger Sportwelt, které patří do širší lyžařské oblasti Ski Amadé. Spojení s dalšími středisky oblasti je zajištěno skibusy. Malá malebná vesnička je vhodná pro rodiny s dětmi ale také zimní rekreanty, kteří si kromě lyžování vychutnají i další zimní radovánky, výlety na sněžnicích či běh na lyžích.

Flachau
imgimgimgimgimgimgimgimg Skimap Flachau Skipass Flachau

Flachau

Lyžování v samotném srdci oblasti Sportwelt Amadé. Se skipasem Skiverbund Amadé můžete využívat více než 200 vleků a lanovek a lyžovat na 860 km lyžařských tratí všech náročností (Salzburger Sportwelt, Schladming - Dachstein Tauern, Gastein, Grossartal, Hochkönig's Winterreich), 160 km běžeckých tratí, 5 lyžařských škol.

Flachauwinkl - Kleinarl
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Flachauwinkl - KleinarlSkipass Flachauwinkl - Kleinarl

Flachauwinkl - Kleinarl

Lyžařské středisko Flachauwinkl - Kleinarl je součástí většího lyžařského celku v Rakousku, Salzburger Skiwelt. Přestože jeho střediska nejsou zatím zcela "na lyžích" propojené (některé části jen skibusem) oblast má velký potenciál. Shuttleberg je název střediska podle společnosti vlastnící vleky. Nevynechejte Absolut Snowpark.

Galtür
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap GaltürSkipass Galtür

Galtür

Široké a strmé sjezdovky umožňují rychlou jízdu, téměř 40 km upravených tratí nedaleko světoznámého Ischgl-Samnaun nabízí vysoce kvalitní lyžovačku pro zdatnější lyžaře. Na své si přijdou vyznavači freeski, snowboardu i běhu na lyžích. Pro nejmenší dětská zóna, sjezdovky pro lehký pokrok, skipark a freeride terény, noční lyžování.

Gastein
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap GasteinSkipass Gastein

Gastein

Gasteinské údolí patří k pěti největším a nejkrásnějším lyžařským oblastem v Rakousku. Lyžování s jedním skipasem - můžete využívat více než 50 lanovek a vleků a lyžovat na 200 km lyžařských tratí. Milovníkům bílé stopy se nabízí více než 30 km běžeckých tratí. Lyžařská oblast Gastein patří do známého Salcburckého regionu SKI-Amadé.

Gerlitzen
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Gerlitzen Skipass Gerlitzen

Gerlitzen

Korutany nepatří k hlavním lyžařským oblastem Rakouska, ale několik kvalitních lyžařských středisek se nachází i zde. Mezi nejlepší z nich rozhodně patří Gerlitzen s 52 km sjezdovek převážně střední náročnosti. Nadmořskou výšku pouze 1.911m proti nepřízni přírodního sněhu jistí sněžné kanóny pokrývající 80% tratí, lyžování je tak zajištěno od listopadu do dubna.

Heiligenblut - Grossglockner
imgimgimgimgimgimgSkimap Heiligenblut - GrossglocknerSkipass Heiligenblut - Grossglockner

Heiligenblut - Grossglockner

Nejvyšší vrchol Rakouska 3.798 m vysoký Grossglockner je symbolem lyžařského střediska nad malebnou horskou vesničkou Heiligenblut. Celkem 55 km sjezdovek (většina z nich pro středně pokročilé lyžaře) se nacházejí v nadmořské výšce 1.300 m - 2.900 m. Klid a nádherné panoramata Alp zaručují vedle zážitků z perfektní lyžovačky i relax a odpočinek duše.

Hinterstoder
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap HinterstoderSkipass Hinterstoder

Hinterstoder

Lyžařské středisko Hinterstoder se nachází v jižní části regionu Horní Rakousko. Při své nadmořské výšce 600-2.000m mívá dobré sněhové podmínky. Rodinné středisko s cca 40km sjezdovek je známé svou černou FIS sjezdovkou kde se zvyknou konat i závody světového poháru v alpském lyžování mužů. Samozřejmostí je dětský park, lyžařská škola a snowpark.

Hohentauern
imgimgimgimgimgSkimap HohentauernSkipass Hohentauern

Hohentauern

Malé lyžařské středisko se nachází ve Vysokých Taurách, vyhoví rekreačním lyžařům. Přibližně deset kilometrů upravovaných sjezdovek leží v nadmořské výšce od 1.250-1.750m. Místní heslo "malé je krásné" doplňuje štýrská pohostinnost. Ideální pro rodinnou lyžovačku, množství sněhu, příjemná zimní dovolená, dostatek příležitostí pro milovníky běžek.

Hochkönig
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap HochkönigSkipass Hochkönig

Hochkönig

Lyžařské střediska Maria Alm, Dienten, Mühlbach patří do seskupení Hochkönig, které spolu s Gastein, Dachstein, Sportwelt, Grossarl patří do lyžařského regionu Ski-Amadé s nabídkou úctyhodných 860km sjezdovek všech obtížností na jeden společný skipas. Hochkönig nabízí 150km lyžování převážně rodinné kategorie.

Hochötz
imgimgimgimgimgSkimap HochötzSkipass Hochötz

Hochötz

Lyžařské středisko s rodinnou atmosférou Hochötz (820 - 2.200m) nabízí příjemné a klidné prostředí nedaleko velkých a významných rakouských středisek v tomto proslulém údolí. Pokud by vám nestačilo místních 27 km sjezdovek určených pro středně náročné a začínající lyžaře, můžete si odskočit do pětihvězdových středisek Sölden (30km) nebo Obergurgl (45km).

Innerkrems
imgimgimgimgimgSkimap InnerkremsSkipass Innerkrems

Innerkrems

Výborné sněhové podmínky bez potřeby zasněžování zaručuje poloha hluboko v horách, lyžuje se mezi 1.550-2.200m, 35 kilometrů lyžařských tratí převážně střední obtížnosti vyhoví zdatnějším lyžařům. Freeride zóna, začátečnické vleky a louky pro děti, fun-snowpark, 20km běžeckých stop. Zajímavé řešení pro rodiny i sportovně založené lyžaře..

Ischgl
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap IschglSkipass Ischgl

Ischgl

Splní všechna Vaše přání a očekávání. Spolu se švýcarským Samnaun nabízejí 230 km sjezdovek a 40 vleků, snowboard-arény, šířku pro carving, 7km tobogán, 48 km pro běžky, 7 km sáňkařská dráha s osvětlením. Záruka sněhu - 90% lyžařských tratí leží ve výšce od 2.000 až 2.800 m. Lyžování od listopadu do května vyhoví i nejnáročnějším.

Kals - Matrei
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Kals - MatreiSkipass Kals - Matrei

Kals - Matrei

Východotirolské lyžařské středisko Kals - Matrei nebo také GG-resort se nachází pod nejvyšší horou Rakouska, Grossglockner, která je zárukou přírodního sněhu. Vzniklo spojením dvou původně samostatných středisek Kals a Matrei, čímž vznikl slušný lyžařský resort s dostatečným množstvím sjezdovek všech náročností.

Kaprun - Zell am See
imgimgimgimgimg Skimap Kaprun - Zell am See Skipass Kaprun - Zell am See

Kaprun - Zell am See

Patří k nejoblíbenějším oblastem u českých a slovenských lyžařů, v nabídce tratě na ledovci Kitzsteinhorn v nadm. výšce do 3.029m. Celkem přes 130km lyžařských sjezdovek, 54 lanovek a vleků má přepravní kapacitu nad 77.000 osob / hodinu. Areál uspokojí i milovníky bílé stopy s 200 km běžeckých tratí a snowboardisty dvěma snow-areály.

Katschberg - Aineck
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Katschberg - AineckSkipass Katschberg - Aineck

Katschberg - Aineck

Salcburské lyžařské středisko je dobře dostupné z dálnice, v údolí mezi vrcholy Aineck 2.220m a Tschaneck 2.030m je celkem 17 lanovek a vleků s kapacitou 24.000 os. / hod. Všech 66km tratí je zabezpečených umělým sněhem. Na své si přijdou začínající i zdatní lyžaři. Ubytování v Katschbergu umožňuje vstup na svahy přímo z hotelů.

Kaunertal
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap KaunertalSkipass Kaunertal

Kaunertal

Ledovec Kaunertal nabízí lyžování na 36km upravených tratí převažují lehké a středně náročné sjezdovky, které jsou ideální na rodinnou lyžovačku. Na své si přijdou mladí freestyleoví nadšenci ve proslulém snowparku. Milovníci freeride mají k dispozici množství okolních volných terénů. Dlouhá sezóna začíná v září a trvá do poloviny června.

Kitzbühel - Kirchberg

Kitzbühel - Kirchberg

Rozsáhlá lyžařská oblast spojuje hlavní středisko Kitzbühel s blízkým Kirchberg, Aschau, Jochberg až po Pass Thurn. Lyžování na 150 km lyžařských tratí všech náročností, 51 lanovek a vleků s kapacitou 77.000 os. / hod. Známá sjezdovka Hahnenkamm - jeden z nejtěžších sjezdů Světového poháru mužů.

Kreischberg
imgimgimgimgimgSkimap KreischbergSkipass Kreischberg

Kreischberg

Lyžařské středisko Kreischberg v Steiersku patří mezi nejinovativnější středně velké areály. Pro kvalitní sjezdovky je potřebný dostatek sněhu, přírodní je doplňován technickým, zasněžování na špičkové úrovni. Pro děti zábavní park na sněhu, cvičné svahy, trampolíny, tubing. Výšková běžecká trať 2,5km v 1.800m.n.m. Permanentní závodní trať.

Lachtal
imgimgimgimgimgimgSkimap LachtalSkipass Lachtal

Lachtal

Stačí jen dvě hodiny jízdy autem z Vídně a spouštíte se po některé ze 40 km sjezdovek lyžařského střediska Lachtal, které patří v Štaiersku k nejlepším se zaměřením na rodiny. Nadmořská výška 1.600 - 2.222 m doplněná výkonným zasněžovacím systémem (70% tratí) je zárukou sněhu a kvalitní lyžovačky od začátku prosince do konce dubna.

Mölltal
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap MölltalSkipass Mölltal

Mölltal

Lyžování na ledovci Mölltal prodlouží lyžařskou sezónu od 17.dec. do května, nejdelší lanovkou v Alpách se dostanete za 8min do výšky 3.122m, kde vás překvapí 53km perfektně upravených lyžařských tratí a nádherný výhled. Středisko je přístupné z městečka Flattach, nebo z nedalekého Mallnitz.

Muttereralm
imgimgimgimgimg Skimap Muttereralm Skipass Muttereralm

Muttereralm

Středně velké lyžařské středisko Muttereralm výborně vyhovuje zimní rodinné dovolené. Lyžovačka na 16 km slunných sjezdovek nad malebnou vesnicí Mutters. Úhledné staré chalupy už dva krát získaly ocenění "nejkrásnější obec v Tyrolsku" s výhledem na Innsbruck, vzdálený jen čtvrt hodiny jízdy autem. Výborná poloha nedaleko známého ledovce Stubaital.

Nassfeld - Hermagor
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Nassfeld - HermagorSkipass Nassfeld - Hermagor

Nassfeld - Hermagor

Lyžařské středisko pro mladé se nachází v Kärnten při italských hranicích. Za lyžovačkou sem chodí i velká část italské mládeže, z této části pomezí, Záruka sněhu, bezpečné tratě, více než 100 km sjezdovek, běžky 300 km. Zaručené lyžování během celé sezóny - příznivé sněhové podmínky zajišťuje nadm. výška a 150 ks sněžných děl.

Nauders
imgimgimgimgimgimgSkimap NaudersSkipass Nauders

Nauders

U jezera Reschensee (rakousko-italsko-švýcarské rozhraní) v okolí Nauders a St. Valentin se nacházejí čtyři samostatné lyžařské střediska přístupné s jedním společným skipasem Skiparadies Reschenpass, disponuje 110 km sjezdových tratí pro začínajícího i náročného lyžaře. Středisko poskytuje výborné služby pro děti, je ideální na rodinnou lyžovačku.

Obergurgl
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap ObergurglSkipass Obergurgl

Obergurgl

Stoprocentní garance sněhu od konce listopadu do začátku května díky nadmořské výšce 1.800 - 3.080m a výborně zabezpečenému umělému zasněžování (90% sjezdových tratí). Dispozice 110 km tratí, převážně střední (55km) a lehké (35km) obtížnosti sjezdovek, pro náročné (20km) černých sjezdovek, vše s kvalitním povrchem.

Obertauern
imgimgimgimgimgimgSkimap ObertauernSkipass Obertauern

Obertauern

Středisko Obertauern nabízí moderní lanovky (26), sjezdovky převážně střední a lehké obtížnosti s kvalitně upraveným povrchem, 95 km okruh bez složení lyží. Návštěvníky bylo toto středisko zařazené do TOP-10 rakouských ski-resortů. Po výborném lyžování v Rakousku se můžete pobavit v některém z mnoha barů, nebo relax, sauna, masáž.

Patscherkofel
imgimgimgimg Skimap Patscherkofel Skipass Patscherkofel

Patscherkofel

Výrazný kulatý vrch nad městem Innsbruck s názvem Patscherkofel byl v minulosti již dvakrát dějištěm olympijského sjezdu mužů (r.1964 a 1976). Lyžařské středisko s 20 km převážně lehkých a středně náročných sjezdovek dnes zajímá hlavně rodinná dovolená, večerní lyžování při umělém osvětlení, snowpark pro mladé vyznavače freestyle.

Pitztal
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Pitztal Skipass Pitztal

Pitztal

Dobře připravené, rozmanité a široké svahy lákají lyžaře do krásného údolí Pitztal, kde se nacházejí 3 lyžařské oblasti. Zábavní park s U-rampou pro snowboardisty a skipark pro děti, s ideálními podmínkami pro první kroky na sněhu. Rodinná přívětivost, volný průchod pro děti do 10 r. v doprovodu rodičů na Hochzeiger, Rifflsee a na ledovci Pitztal.

Radstadt
imgimgimgimgimgimgSkimap RadstadtSkipass Radstadt

Radstadt

Salzburger Sportwelt je rozsáhlá lyžařská oblast kam patří lyžařská střediska: Flachau, Filzmoos, Radstadt-Altenmarkt, Zauchensee, Wagrain ... Tyto jsou vzájemně propojeny na lyžích, nebo zřídka je nutné použít skibus. Radstadt má jedinečnou polohu. Je dostupné vlakem i dálnicí. Můžeme ho považovat také jako nástup na Schladming (23km).

Ramsau am Dachstein

Ramsau am Dachstein

Se skipasem pro oblast Dachstein - Tauern využíváte více než 100 lanovek a vleků a lyžujete na 160 km sjezdovek. Nachází se zde nejslunnější lyžařská louka v Rakousku pro začátečníky, 18 vleků a 18 km lyžařských tratí pro méně náročné lyžaře, doporučujeme jako zimní dovolenou a lyžování pro rodiny s dětmi.

Rauris
imgimgimgimgimgimgSkimap RaurisSkipass Rauris

Rauris

Ideální lyžařské středisko pro rodinnou zimní dovolenou se nachází uprostřed mezi známějšími salcburskými pojmy Gastein a Kaprun. Malebné prostředí Vysokých Taur - s ohledem na jejich ochranu zde vyrostlo jen menší rodinné středisko s 35km sjezdovek s kompletní nabídkou náročností, 10 lanovek a vleků, 45km běžkařské stopy.

Saalbach - Hinterglemm
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Saalbach - HinterglemmSkipass Saalbach - Hinterglemm

Saalbach - Hinterglemm

Prostě BOMBA! Již neuvěřitelných 270 km propojených lyžařských tratí všech náročností, od lehkých pro začátečníky až po náročné tratě na severních svazích (Zwöferkogel) s FIS sjezdovkou. Skicirkus - celé údolí s 10 jednotlivými vrcholy lze zlyžovať bez opakování jízdy na téže lanovce. Největší lyžařské středisko v Rakousku...

Seefeld
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap SeefeldSkipass Seefeld

Seefeld

Na západ od Insbrucku, je na všech okolních svazích města Seefeld vybudované čtyřhvězdičkové středisko. Jeho součástí jsou dvě oblasti. Jedna se nachází na svazích vrchu Gschwandtkopf (1.200 - 1.500 m), druhá Rosshütte (1.200 - 2.100 m). Okolí disponuje celkem 3 kabinkami, 5 sedačkami, 18 vleky.

Serfaus - Fiss - Ladis
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Serfaus - Fiss - LadisSkipass Serfaus - Fiss - Ladis

Serfaus - Fiss - Ladis

Na náhorní plošině nad údolím řeky Inn, nejslunečnějším místě v Tyrolsku leží tři vesnice s bohatou kulturní a historickou tradicí Serfaus, Fiss a Ladis, nádherné místo pro zimní sporty místní hotely nabízejí prvotřídní služby a rozsáhlé wellness programy. Serfaus - Fiss - Ladis je rájem pro rodiny. Děti jsou pod dohledem a užívají si zábavu po celý den.

Schladming
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap SchladmingSkipass Schladming

Schladming

Klasika - hlavní město sjezdového lyžování nejen v Rakousku. Bez zlyžování  střediska Schladming se nedá získat titul "alpský" lyžař. V blízkém okolí se nacházejí další známé lyžařské oblasti - Ramsau am Dachstein, Dachstein Gletscher. Najdete zde vše, co se zimou a lyžemi souvisí, speciální ceny pro děti, největší investice do lyžování.

Sillian
imgimgimgimgimgimgimgSkimap SillianSkipass Sillian

Sillian

Lyžaťské stťedisko Sillian (1.100 - 2.407m) leží v atraktivní lyžařské oblasti Hochpustertal s výhledem na úchvatné Dolomity, lyžování bez čekací doby na vleky, středisko má 20km lehkých, 20km středních a 5km těžkých sjezdovek, 6 vleků a lanovek má přepravní kapacitu 10.000 osob za hodinu. Doporučení - příjemná rodinná dovolená a lyžování Rakousko.

Sölden
imgimgimgimgimgimgimgimg Skimap Sölden Skipass Sölden

Sölden

Nové trendy, ski-opening-ové předvádění nových modelů lyží, každoroční zahájení  světového poháru, dva areály na ledovci, umělé zasněžování ostatních tratí, které obsluhuje 34 nejmodernějších přepravních zařízení s kapacitou 66.000 osob / hodinu, úctyhodných - 147 km sjezdovek, převážně střední obtížnosti se 100% povrchem.

Stubaital
imgimgimgimgimgimgSkimap StubaitalSkipass Stubaital

Stubaital

Lyžařské středisko v krásném prostředí 20 km od Innsbrucku nabízí více než 100 km lyžařských tratí všech náročností, 36 lanovek a vleků s přepravní kapacitou více než 42.000 osob za hodinu, díky ledovci Stubaier Gletscher - lyžování během celého roku, snowboardisti najdou svůj park v části Schlick 2000.

Stuhleck - Semmering

Stuhleck - Semmering

Lyžařská oblast Spital - je pro české lyžaře nejdostupnější, vzdálenost jen 220 km z Brna, perfektně upravené sjezdovky, sněžný tunel, podzemní lanovku, X fun park, noční lyžování při umělém osvětlení, carving, 5 km přírodní tobogán, nádherná sáňkařská dráha, ledová plocha, curling, tenisové kurty, plovárna, sauna ... Chybí tu něco?

Tauplitz
imgimgimgimgimgimgSkimap TauplitzSkipass Tauplitz

Tauplitz

Lyžařské středisko leží v alpské oblasti, kde bývají nejvyšší stavy přírodního sněhu (3-5m), moderní lanovky, zasněžovací systémy a stroje na přípravu sjezdovek, široké tratě vhodné pro carving, unikátní Tauplitzalm vesničky bez aut, lyžařské školy pro děti i dospělé - jsou vše maličkosti, které zaručí příjemné zážitky během zimní dovolené a lyžování Rakousko.

Wagrain
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap WagrainSkipass Wagrain

Wagrain

Leží přímo v srdci lyžařské oblasti Salzburger Sportwelt, která patří do ještě širšího sdružení Ski Amadé. Každé ze středisek tohoto sdružení jsou pojmem nejen pro Rakušany, společný skipass nabízí rekordních 860 km sjezdovek s 270 lanovkami a vleky. Každý zimní fanoušek si vybere zimní dovolenou podle svých představ.

Zauchensee
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap ZauchenseeSkipass Zauchensee

Zauchensee

Lyžování Zauchensee patří do rodiny středisek Salzburger Sportwelt. Leží trochu osamocené na konci oblasti, díky tomu má nejlepší sněhové podmínky, které jsou ještě pojištěny množstvím sněžných děl. Přibližně 65km sjezdovek a 25 lanovek nabízí spojení středisek Zauchensee - Flachauwinkl - Kleinarl. Lyžovačka vhodná pro začátečníky i mistry lyží.

Zillertal

Zillertal

Abecedně bývá na konci, ale významem, kvalitou a velikostí patří zillertálske údolí zakončené nejznámějším rakouským ledovcem Hintertuxer Gletscher na přední místa u odborníků. Areál s 529km sjezdovek je opravdový mamut v celosvětovém měřítku. Jeho části: Spieljoch, Hochzillertal, Zillertal Arena (Gerlos a Zell im Ziller), Mayrhofen, Hintertux.

Zugspitz Arena
imgimgimgimgimgSkimap Zugspitz ArenaSkipass Zugspitz Arena

Zugspitz Arena

Zahrnuje několik samostatných lyžařských středisek (Marienberg, Bibervier, Ehrwald, Lermoos, Berwang, Zugspitzplatt) pod vrcholem Zugspitze (2.962m). Na jeho druhé straně se nachází nejlepší německé lyžařské středisko Garmisch-Partenkirchen, tato kombinace nabízí neomezené možnosti pro každého lyžaře.

See
Skimap SeeSkipass See

See

Lyžiarske stredisko See sa nachádze neďaleko svetoznámeho Ischgl (Silvretta Arena). See ponúka aktívnu dovolenku v tirolskom Paznaun. Vychutnávajte šport a zábavu v celej ich kráse - lyžovanie, bežecké lyžovanie, výlety na snežniciach, sánkovanie, korčuľovanie na jazere, lezenie v ľade. Nočné lyžovanie, lyžiarska škola, požičovňa výstroja.

Kappl

Kappl

Kühtai

Kühtai

Aktuálne informácie o stredisku a väčší výber ubytovaní na stránke lyžovanie Kühtai

Nenašli jste co hledáte? Napište nebo zavolejte, připravíme vám "na míru" lyžování v Rakousku, v jakémkoliv lyžařském středisku i mimo výše uváděné nabídky. Pokud vás nezaujalo lyžování Rakousko, můžete pokračovat výběrem lyžovačky v některé z dalších alpských zemí, ale i na Slovensku či v Česku:

Lyžování Itálie
Lyžování Rakousko
Lyžování Francie
Lyžování Švýcarsko
Lyžování Slovinsko
Lyžování Bulharsko
Lyžování Česká republika
Lyžování Slovensko

Hlavní stránky RenyTravel: Dovolená | Lyžování
Partneři: