SlovenskyEnglishČesky

Lyžování na Slovensku - Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Donovaly

first minute Itálie, Chorvatsko

Slovensko

Lyžování na Slovensku se těší podobné oblibě, jak v Česku a okolních alpských zemích. Lyžování patří k základním a přirozeným sportovním aktivitám mládeže podobně jako plavání nebo cyklistika. Je součástí výcviku na základních, středních i vysokých školách, proto základy lyžování si osvojilo téměř každé dítě. Díky mnoha nadšencům, kteří provozují lyžařské střediska na Slovensku i přes ne příliš ideální až nepříznivé přírodní podmínky, si můžete vychutnat dobře upravené sjezdovky i na Slovensku.

Lyžařská střediska na Slovensku:

Demänovská Dolina
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Demänovská Dolina

Demänovská Dolina

Lyžařské středisko Chopok sever je zpřístupněno z Demänovské doliny, která začíná u Liptovského Mikuláše a končí pod Chopkem. Vleky a sjezdovky jsou propojeny s lyžařským střediskem na jižní straně Chopku přístupné z Brezna. Toto propojení Jasná Nízké Tatry vytváří největší středisko na Slovensku s 36 km tratí a kapacitou téměř 25.000 os. / hod.

Štrbské Pleso
imgimgimgimgSkimap Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Areál zimních sportů Štrbské pleso v oblasti Vysoké Tatry nabízí špičkové lyžování na Slovensku. Výška 1.360 - 2.093m n. m. zaručuje dostatek sněhu až na 4 měsíce v zimní sezóně. Dvě sedačky a tři vleky obsluhují 9 sjezdovek s celkovou délkou přes 20 km. Všechny lyžařské tratě jsou uměle zasněžovány s možností lyžování při umělém osvětlení i večer.

Donovaly
imgimgimgimgimgSkimap Donovaly

Donovaly

Největší středisko zimní zábavy pro děti a lyžování pro začátečníky Donovaly je lídrem na Slovensku v kategorii rodinná zimní dovolená na horách. Nadmořská výška vesnice Donovaly 915m je zárukou přírodního sněhu navíc s pojistkou umělého zasněžování až 60% z 11 km sjezdovek. Množství dětských atrakcí, lyžařské školy, půjčovny výstroje, občerstvení.

Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica

Nejvýznamnější centrum lyžování ve východní části Vysokých Tater se nachází v okolí malebné obce Tatranská Lomnica, která leží asi 20 km severně od města Poprad, pod známým Lomnickým štítem. Lyžařské terény převážně lehké až středně těžké, pro náročné lyžaře Skalnaté Pleso, nejdelší sjezdovka 6km vede z výšky 2.200m až do Tatranské Lomnice.

Horný Smokovec

Horný Smokovec

Vedle rušného turistického centra Starý Smokovec postupně vyrostlo z několika penzionů a obchodů v 40 r. minulého století nové středisko Horný Smokovec, dříve známé pod názvem Pěkná vyhlídka. V současnosti se jedná o spojené obce a Horný Smokovec tvoří místní část se zaměřením na ubytovací služby cestovního ruchu pro centrální oblast Vysoké Tatry.

Nový Smokovec

Nový Smokovec

Osada Nový Smokovec je známá jako lázeňské a léčebné centrum pro dýchací onemocnění. Zároveň svou polohou poskytuje výhodné možnosti ubytování pro aktivní návštěvníky zimních Tater se zájmem lyžování na Hrebienku, nebo v nedaleké Tatranské Lomnici, kde jsou možnosti rekreačního lyžování na upravených sjezdovkách i skialpinismu.

Opalisko
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Opalisko

Opalisko

Lyžařské středisko má charakter příměstského zimního areálu, proto sem směřuje množství domácích lyžařů z nedalekého okresního města Liptovský Mikuláš. Z okraje obce Závažná Poruba směřuje na vrchol Opalisko lyžařský vlek a dvousedačková lanovka. Z vrcholu vede nejstrmější sjezdovka na Slovensku - černá Opalbühel, která přechází do červené a modré.

Bobrovec
imgimgimgimgSkimap Bobrovec

Bobrovec

Rázovitá Liptovská obec Bobrovec se ocitá v prostředí obklopeném tatranskými turistickými atrakcemi, co jí přidává na důležitosti v rámci rozvoje místního cestovního ruchu. Příjemné prostředí a ubytování ve zdejších penzionech odkud je vše na dosah - známá lyžařská střediska, i letní možnosti pobytu u vody či horské turistiky v Nízkých i Vysokých Tatrách.

Patince
imgimgimgSkimap Patince

Patince

Kdo má problémy s pohybovým ústrojím, místo aktivní lyžovačky může využít zimní období na pasivnější, ale stejně příjemný pobyt. A zimní dovolená se změní ze zasněžené a studené na příjemné čvachtání se v teplé, minerální a léčivé vodě v známém wellness středisku Patince na jižním Slovensku. Saunování, masáže, léčebné procedury, terapie wellness pobyty Slovensko.

Liptovský Ján

Liptovský Ján

Lyžařské středisko Javorovica - Liptovský Ján se nachází na severních svazích Jánské doliny, která leží v pohoří Nízké Tatry. Vzdálenost z Liptovského Mikuláše jen pár minut jízdy autem. Umělé zasněžování sjezdovek, večerní lyžování, bezplatné parkoviště, přímo na svahu občerstvení, areál pro děti, lyžařská škola, tratě pro běžecké lyžování.

Rajecké Teplice

Rajecké Teplice

Lázeňské město Rajecké Teplice s dlouholetou koupelníckou tradicí nabízí svým návštěvníkům zdraví a relax v klidném prostředí rozsáhlých parků a lesoparků v údolí říčky Rajčianka, kterou lemují nádherné skalní výtvory Súľovských skal. Termální prameny, rašelina a klidná klima vytvořili vhodné podmínky pro léčení duševních chorob a pohybového ústrojí a wellness.

Senec

Senec

Oblast v okolí města Senec je známým rekreačním střediskem Sluneční jezera. Pobyt u vody s možností všech vodních aktivit je příjemný způsob trávení letní dovolené. Množství návštěvníků převážně z nedaleké Bratislavy zná přednosti čisté vody jezer, které vznikly po těžbě štěrků. Ani v zimě se vodní zábava nekončí, ale pokračuje v prostorách aquaparku.

Spišská Stará Ves

Spišská Stará Ves

Severní Spiš tvoří malebná goralská oblast Zamagurie, která je atraktivní pro turisty v létě i v zimě. Červený klášter, Haligovské skály, nebo řeku Dunajec v Pieninském národním parku navštěvují v létě aby zažili atraktivní splav dravé řeky na vorech. V zimě se tu dá příjemně zalyžovat v několika okolních lyžařských střediscích. Rodinné lyžování na Slovensku.

Starý Smokovec

Starý Smokovec

Vysoké Tatry jsou nejznámější turistickou destinací na Slovensku, často jsou popisované jako nejmenší velehory světa. Pod nejvyšší horou Gerlachovský štít (2.655 m) je vybudováno několik turistických center, které během zimní sezóny poskytují i možnosti příjemné lyžovačky na Slovensku. Lyžařská střediska Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso jsou z nich nejznámější.

Vyšné Ružbachy

Vyšné Ružbachy

Lázeňské město Vyšné Ružbachy poskytuje vedle léčebných lázeňských procedur a wellness i zajímavé lyžařské možnosti, Ski park Vyšné Ružbachy disponuje 4 km lehkých až středně těžkých sjezdovek. Umělé zasněžování zajišťuje lyžování i v méně příznivých zimách v nadmořské výšce od 624-808 m, večerní lyžování, ubytování přímo u sjezdovky.

Ždiar

Ždiar

Rázovitá obec Ždiar leží v Bachledovej dolině na rozhraní Belianských Tater a Spišské Magury. Několik kilometrů nad Ždiaru se nachází příjemné lyžařské středisko odkud je nádherný výhled na obec a dva štíty vypínající se nad ní. Dvě sedačkové lanovky a dvanáct vleků obslouží 8000 lyžařů za hodinu, kterých vyvezou na 11 km sjezdovek všech obtížností.

Nenašli jste přesně to co hledáte? Napište nebo zavolejte, připravíme pro vás "na míru" lyžovačku v jakémkoliv lyžařském středisku na Slovensku i mimo výše uvedené nabídky. Pokud vás neoslovila nabídka lyžování Slovensko, zkuste možnosti lyžovačky v některé z dalších lyžařských zemí:

Lyžování Itálie
Lyžování Rakousko
Lyžování Francie
Lyžování Švýcarsko
Lyžování Slovinsko
Lyžování Bulharsko
Lyžování Česká republika
Lyžování Slovensko

Hlavní stránky RenyTravel: Dovolená | Lyžování
Partneři: