SlovenskyEnglishČesky

Lyžování ve Švýcarsku - Davos, Zermatt, Crans Montana, St. Moritz ...

first minute Itálie, Chorvatsko
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Crans MontanaSkipass Crans Montana

Crans Montana

Zimní ráj Crans - Montana - Aminona je určen pro lyžování tak začátečníkům, jako profíkům, 140 km 100%-ních sjezdovek, navštěvují lyžaři z celého světa, také známé osobnosti. Téměř garantované sluníčko, vynikající lyžování,  zábava po vypnutí vleků, bezchybná infrastruktura. Nezáleží jestli si přivezete sjezdovky, běžky nebo prkno, jestli přijedete sami, s rodinou, nebo partou, vaše zimní dovolená bude švýcarsky nezapomenutelná.

Ubytování Crans Montana

Hotel LE MONT PAISIBLE ***

Hotel LE MONT PAISIBLE ***

Příjemný pohodlný stylový hotel Le Mont Paisible se nachází ve známém zimním středisku Crans Montana v pěkném tichém prostředí asi 1km od centra a nákupních možností. Nadmořská výška resortu je 1500 m.

Hotel  DE LA FORET ***

Hotel DE LA FORET ***

Populární, rodinně vedený hotel De la Foret se nachází na začátku střediska Montana a nabízí nádherný výhled na okolní hory. Centrum střediska Crans Montana s obchody je vzdáleno asi 800 m. Železniční stanice je vzdálena 800 m, letiště v Geneve je vzdáleno 150 km. Středisko se nachází v nadmořské výšce 1500 m.

Aparthotel HELVETIA ****

Aparthotel HELVETIA ****

Tradiční hotel s apartmány, moderním vybavením, výhledem na panorama Alp a wellness areálem.
Aparthotel Helvetia se nachází v blízkosti centra Crans Montana na slunné náhorní plošině nad údolím Rhôny v nadmořské výšce 1500m.

Hotel GUARDA GOLF *****

Hotel GUARDA GOLF *****

Hotel Guarda Golf se nachází v prestižní lokalitě města Crans Montana na slunné náhorní plošině nad údolím Rhôny v nadmořské výšce 1500m. Je v bezprostřední blízkosti golfového hřiště, centrum dvě minuty chůze.

Hotel DES MASQUES ***

Hotel DES MASQUES ***

Útulný rodinně vedený hotel Des Masques se nachází na náměstí (car-free) v centru střediska ANZERE. Hotel ve Walliských stylu s množstvím dřeva a kamene. Středisko ANZERE (1.500mnm) je na druhé straně Údolí stínů, asi 20 km od střediska Crans Montana.

Lyžařské středisko Crans Montana

Nadmořská výška: 1.500 - 3.000 m.n.m., sezóna: 15.11. - 19.04., zasněžování: 30%
Sjezdovky: celkem: 140 km, lehké: 55 km, střední: 70 km, těžké: 15 km
Lanovky: celkem: 28, vleky: 14, sedačky: 8, kabinky: 6, skibus: ___
Skipas: (6 dní): ___

Středisko disponuje 140km kvalitně upravovaných sjezdovek, třetina je zajištěna technickým sněhem, 28 lanovek a vleků, lyžování na ledovci, počet slunečných dnů je zde nejvyšší v celém regionu Valis.
Množství profesionálních instruktorů, kteří vás naučí všechny techniky carving, snowboard, telemark, pro děti i dobré lyžaře. Horské restaurace a bary mají rozdílné kouzlo a atmosféru slunné terasy, pozorujete umění lyžaře.
Zimní dovolená v Crans-Montana, ať už s rodinou, přáteli, nebo sami poskytuje zajímavý program. Pro návštěvníka existuje velké množství odborníků, kteří vás budou provázet na dobrodružné jízdě z kopce.
Top tip: vyhněte se únavné přepravě vašeho lyžařského vybavení. Využijte možnost pronájmu top výstroje a materiálu ve sportovních střediscích.
Ověřte si údajně nejkrásnější panoramatický výhled v Alpách na okolní štíty - Weisshorn 4.505m, Dent Blanche 4.356m, Matterhorn 4.478m, Obergabelhorn 4.063m, Zinalrothorn 4.221m.

Snowpark, noční lyžování, sáňkování.

Anzère - asi 20km z Crans Montany na druhé straně údolí Tiene se nachází lyžařské středisko Anzère, na které se nemusíte jen dívat, ale doporučujeme ho vyzkoušet alespoň jednodenní lyžovačkou.

Běžky - pro milovníky cross-country nabízí středisko unikátní běžecký areál v ledovcové nadmořské výšce 3.000m Glacier Plaine Morte 3000. Množství dalších běžeckých tratí ve výšce 1500m, Golfový areál pokrytý sněhem slouží běžkařům. Pro běžky 5-hvězdiček.

Po lyžovačce - většina lidí chce na dovolené užít i zábavu a noční život. V Crans Montana máte možnosti neobmedtzené, různé párty v barech, restauracích s hudbou, živým DJ, kabarety, kluby, pro noční ptáky až do raných hodin.

Pro rodiny - rodiny jsou v Crans montane vítány, zvýhodněné skipasy, babysitting, fun park Bibi.

Světový pohár v lyžování - Crans Montana - Ty nejlepší lyžařky světa se setkávají v Crans Montaně a rozdají si to s časomírou mezi brankami rychlých disciplín - sjezd, super-G, super kombinace.

Lyžování Crans Montana

Další možnosti, které nabízejí lyžařská střediska ve Švýcarsku - Lyžování Švýcarsko.